Lato utraconych

Patronat LC
Anna Kańtoch Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Krystyna Lesińska (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Marginesy
literatura polska
Marginesy
Krystyna Lesińska (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Niemiłość

Link do recenzji

Ach, z jaką niecierpliwością wpatrywałam tego Lata, "Lata utraconych".

Wraz z naszą bohaterką cyklu, Krystyną Lesińską znaną nam z "Wiosny zaginionych", cofamy się w czasie do roku 1999.
W starej leśniczówce niedaleko Rudnika dochodzi do krwawej zbrodni – zamordowano spędzającą tam wakacje pięcioosobową rodzinę. Napaść udaje się przeżyć jedynie najstarszemu z dzieci....

Nadal szanuje i lubię Anne Kańtoch. Ale to akurat słaba historia, wypełniona dość szokującymi historiami (zabójstwa dzieci, piwnica etc.) Także niestety, ale nie mogę polecić mimo jak zwykle bardzo sprawnego języka.

Lato utraconych to kontynuacja Wiosny zaginionych. Anna Kańtoch tym razem zabiera nas parę lat wstecz niż wydarzenia które miały miejsce w pierwszej części. Zachęcam serdecznie do sięgnięcia po tą lekturę jest napisana naprawdę świetnie. O fabule nie będę więcej pisać bo jeśli ktoś czytał część pierwszą tego cyklu to mogę niechcący zaspojlować.

Ciekawe

Kolejna książka w której tak na prawdę nic się nie dzieje. Główna bohaterka Krystyna policjantka po 50tce jakoś nie wzbudziła mojej sympatii. Cała historia także wydaje się naciągana. Czytało się sprawnie i szybko, ale czy z zainteresowaniem?

Fabuła powieści może nie jest tak dynamiczna, jak w pierwszej części serii, ale z całą pewnością równie intrygująca.
Zaczyna się od odkrycia bestialskiego mordu na kilkuosobowej rodzinie, a śledztwo, które nadzoruje — znana już czytelnikowi z "Wiosny zaginionych" —
komisarz Krystyna Lesińska, szybko prowadzi do dramatycznego wydarzenia sprzed lat.
Przesłuchania i rozmowy...

Książka super milion różnych własnych podejrzeń i własnych rozwiązań prawda okazuje się całkiem inna życie bywa okrutne polecam serdecznie

Przede wszystkim chcę zwrócić uwagę na okładki serii - świetne w swej prostocie. Poza tym - nietypowy zabieg osadzenia akcji drugiego tomu wcześniej niż pierwszego. Krystyna Lesicka w 1999 roku ma 54 lata i jest czynną policjantką. Zmaga się z własną żałobą, ale inteligentnie prowadzi sprawę zabójstwa. Żmudnie, szczegółowo i logicznie doprowadza sprawę do końca, a...

Chociaż zazwyczaj stroniłam od kryminałów, to ostatnio sięgam po nie co raz częściej. Dzięki temu z kolei wiem, jak odróżnić dobry kryminał od tego hmm, słabszego. "Lato utraconych" zdecydowanie należy do pierwszej kategorii. Pełno tu różnych zwrotów akcji, a czytelnikowi wręcz trudno oderwać się od lektury. Kolejnym znaczącym plusem są realistyczni bohaterowie, nie...

„Lato utraconych” to drugi tom serii kryminalnej Anny Kańtoch o komisarz Krystynie Lesińskiej. Nietypowe jednak jest to, że akcja wydarzeń z tego tomu toczy się jakieś dwadzieścia lat wcześniej niż w „Wiośnie zaginionych”. Mamy rok 1999, Krystyna ma trochę ponad pięćdziesiąt lat i właśnie straciła drugiego męża. Nie zamierza jednak iść na urlop i dawać sobie czas na żałobę...

• 2021
  • Legimi