Pamiętnik księżniczki

Meg Cabot Wydawnictwo: Amber Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 1) literatura młodzieżowa
The Princess Diaries
Edyta Jaczewska, Ewa Spirydowic
Amber
młodzieżowe pamiętnik
The Princess Diaries
Pamiętnik księżniczki (tom 1)
literatura młodzieżowa
Edyta Jaczewska, Ewa Spirydowic
młodzieżowe pamiętnik

Myślę, że jest to dobra książka aby się rozerwać. Przyjemnie się czyta. W pierwszym tomie poznajemy Mie i dowiadujemy się razem z nią że jest księżniczką.

Książka bardzo przyjemna, szybko się czyta i niełatwo mi się było od niej oderwać. Losy Mii zna praktycznie cały świat dzięki ekranizacji, ale warto zawsze sięgnąć po lekturę żeby zobaczyć pozostałe, nieporuszone wątki w wersji kinowej.

Naprawdę zapomniałam, że to kiedyś przeczytałam 😅 Przypomniałam sobie o tym naprawdę przypadkiem 😅 Ale książkę wspominam miło. Ciekawie było ją czytać po obejrzeniu pierw filmu i zobaczyć ile faktów jest tu innych.

Stare dobre czasy i zaczytywanie się w historię zwykłej dziewczyny, która zostaje księżniczką. Po pierwszej części miało się ochotę na więcej historii Mii :)

Seria o księżniczce Amelii "Mii" Thermopolis to świat do, którego chętnie i dosyć często wracam. Muszę przyznać, że mam do tej serii ogromny sentyment, bo jako nastoletnia, początkująca czytelniczka, zaczytywałam się w twórczości Meg Cabot i zachwycałam stworzonym przez nią światem, w którym wszystko jest możliwe.

Bo która z nastolatek nie ma kompleksów na punkcie swojej...

Ulubiona książka dzieciństwa :D

Jako 15-latka byłam zakochana w całej tej serii książek, o jak ja chciałam wtedy mieć życie jak Mia ;) Książki czytało się szybko, są lekkie i przyjemne. Mam do nich ogromny sentyment.

Na półkach: , , , , , ,

"Pamiętnik księżniczki" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Meg Cabot.
Jestem nim bardzo mile zaskoczony. Myślałem że ta książka odstraszy mnie od jakiejkolwiek innej tej amerykańskiej autorki.

Całą historię napisano z przymrużeniem oka, lekko i zwięźle. Liczne powtórzenia, wcale mi nie przeszkadzały. Polubiłem pióro Meg Cabot.
W książce znajdziemy dużo humoru, który...

Fajnie było po latach przypomnieć sobie przygody Mii i dokończyć serię. Pierwsze tomy najlepsze, potem robi się to wszystko nużące. Ostatni tom całkiem ok - Mia w końcu trochę dojrzała ;)
Całą serię oceniam na 5,5/10 - mam do niej sentyment, ale zdecydowanie jest dla dużo młodszych czytelników ;)

Przeczytałam całą serię, będąc nastolatką i bardzo dobrze wspominam wszystkie chwile spędzone z Mią. Książki są lekkie, zabawne i przyjemne, mam do nich ogromny sentyment. Cała seria stoi dumnie na mojej półce.
Fajnie było pożyć w amerykańskiej szkole i przeżywać te wszystkie młodzieńcze problemy.
Muszę przyznać, że dzięki „Pamiętnikowi księżniczki” sama zaczęłam pisać...

Dyskusje

11 504