Pamiętnik księżniczki

Okładka książki Pamiętnik księżniczki
Meg Cabot Wydawnictwo: Amber Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pamiętnik księżniczki (tom 1)
The Princess Diaries
Amber
2001-06-01
2001-06-01
Ewa Spirydowicz, Edyta Jaczewska
młodzieżowe pamiętnik

więcej Więcej

A więc... Książkę, na podstawie której powstał mój ukochany film dzieciństwa mam za sobą i niestety muszę powiedzieć, że wolę stanowczo film. Ogólnie prawie ta sama historia, ale chyba jednak dla młodszej czytelniczki niż ja. Jest szansa, że może kiedyś sięgnę po II część, ale mam pewne przeczucie, że niekoniecznie szybko i niekoniecznie w tym wcieleniu.
A książkę...

Chyba moja pierwsza "dorosła" książka kilkanaście lat temu, więc mam sentyment.
I na tym etapie ta historia JESZCZE się kleiła.

Taki przerywnik pomiędzy kryminałami, ale mnie się podobał. Mogę polecić młodzieży 😉 lub osobom, które potrzebują oddechu od wszelkich kryminalnych zagadek.

Przeczytałam ją w wieku 9 lat i zapoczątkowała ona moją miłość do czytania książek :)

Zabawna opowieść o dziewczynie, która jak się okazuje ma królewskie pochodzenie. Bohaterka jest nieogarnięta i nieokrzesana, ale jej babcia zrobi wszystko, by stała się damą

Nie jest to książka wysokich lotów, jednak szybko się ją czyta, bo autorka pisze prostym i młodzieżowym jeżykiem. Zasługuje na mocną 7!

Uległam czarowi świątecznego lenistwa, marnej pogody za oknem i ciepłego koca w domu - postanowiłam wrócić do tej szalenie popularnej serii dla nastolatek po kilkunastu latach. I z miłą chęcią przyznam że nie jestem jakoś szczególnie zawiedziona, uważam że książka zestarzała się całkiem nieźle. Autorka potrafi świetnie wczuć się w emocje i język czternastoletniej...

Myślę, że jest to dobra książka aby się rozerwać. Przyjemnie się czyta. W pierwszym tomie poznajemy Mie i dowiadujemy się razem z nią że jest księżniczką.

Książka bardzo przyjemna, szybko się czyta i niełatwo mi się było od niej oderwać. Losy Mii zna praktycznie cały świat dzięki ekranizacji, ale warto zawsze sięgnąć po lekturę żeby zobaczyć pozostałe, nieporuszone wątki w wersji kinowej.

Naprawdę zapomniałam, że to kiedyś przeczytałam 😅 Przypomniałam sobie o tym naprawdę przypadkiem 😅 Ale książkę wspominam miło. Ciekawie było ją czytać po obejrzeniu pierw filmu i zobaczyć ile faktów jest tu innych.

11 662
  • Dzieciństwo