Następna będziesz ty

Skarpa Warszawska
2021-06-30
2021-06-30
Romans Literatura polska

Po dłuższym czasie powróciłam do czytania i ta pozycja wpadła w moje ręce....

Jestem rozczarowana. Bardzo. Ani to thiller ani erotyk. A *bruzda* jeszcze długo będzie mnie prześladować.

Nie polecam

Po dłuższym czasie powróciłam do czytania i ta pozycja wpadła w moje ręce....

Nie polecam

Dwie odrębne historie. Agata to samotna, szara myszka. Tamara jest mężatką, matką 2 synów. Czuje się zaniedbywana i niedoceniana przez męża. „W domu jestem cieniem ,meblem do niczego nikomu niepotrzebnym, a w pracy traktują mnie jak dinozaura.”
Obie te historie ukazane są naprzemiennie i splatają się pod koniec powieści. Autorka ukazuje jak łatwo manipulować ludźmi, rozkochać kobiety. „Znalazł ją, swoją kolejną zdobycz. Mógł rozpocząć polowanie. A tych potrzebował do życia jak powietrza. Niczym była dla niego żmudna praca, nudna egzystencja bez adrenaliny odczuwanej z takim natężeniem w trakcie podboju. Najpierw zdobędzie ją, myślał, potem podporządkuje i zdominuje. Taki był plan."
Fabuła miejscami jest mroczna, nie wiadomo co się może jeszcze wydarzyć. Wciąga prawie od pierwszych stron.

Dwie kobiety, zdecydowanie różne od siebie, ale obie łączy brakujący element, bodziec, któ®y odmieni życie lub je urozmaici. Mężatka w wypalonym związku i cicha, poświęcona pracy dziewczyna.

Dwóch mężczyzn, którzy zmieniają codzienność naszych bohaterek w pełne pasji i namiętności, ale także uległości, intryg i podporządkowania.

‘Następna będziesz ty’ to historia tajemnicza, pełna erotyzmu i napięcia. Z zapartym tchem śledzimy losy postaci, raz trzymając kciuki, drugi raz trzęsąc się ze złości. Autorka przedstawiła nam toksyczność w związku, zmiany w ludziach, uzależnienie i wielką emocjonalność. Czytało się przyjemnie, choć zabrakło pazura i szybszej akcji.

‘Następna będziesz ty’ to historia...

*Tamara i Agata to dwie kobiety, które niby nie mają ze sobą nic wspólnego, a jednak...
Agata cicha i spokojna, w głębi serca pragnie by ktoś ją pokochał. Tamara jest mężatką, ale czegoś brakuje jej w tym związku.
Jest jeszcze pewien mężczyzna... Maciek upatruje sobie ofiary, i rozpoczyna polowanie... *

Pełna niesamowitych zwrotów akcji powieść, tajemnice z przeszłości, które wychodzą na wierzch, i wielowymiarowi bohaterowie. To mroczny erotyk, w którym nie ma reguł gry.
Czytało mi się ją bardzo dobrze. Wątki wciągają od początku i ciężko tę książkę odłożyć na bok.

Pełna niesamowitych zwrotów akcji powieść, tajemnice z przeszłości,...

W książce poznajemy naprzemiennie historie dwóch kobiet: Tamary-mężatki i matki dwóch nastoletnich synów, którą przytłacza już nadmiar obowiązków domowych i zero pomocy ze strony nieporadnego (w domu) męża, oraz Agaty-zamkniętej w sobie dziewczyny, dla której kariera zawodowa jest najważniejsza. Życie obu kobiet odmieniają mężczyźni: Maciej i Marcin. Tamara przy Macieju znowu czuje się pożądaną kobietą, pełną życia. Z kolei Agata przy Marcinie staje się pewniejszą siebie osobą i zaczyna walczyć o siebie, choć taki stan trwa do czasu. Mężczyzna szybko przejmuje kontrolę nad jej życiem i uzależnia ją od siebie.
Co łączy tych dwóch mężczyzn? Czy Agata będzie w stanie uwolnić się z toksycznego związku? Czy życie rodzinne Tamary i jej kariera legną w gruzach przez kochanka? Tego musicie się już sami dowiedzieć.

Zacznę od tego, że książka niesamowicie mnie wciągnęła. Chciałam jak najszybciej się dowiedzieć co łączy Macieja i Marcina, oraz kiedy i w jaki sposób skrzyżują się losy Tamary i Agaty. Miałam różne teorie na temat tych dwóch tajemniczych mężczyzn, i szczerze moje przypuszczenia się sprawdziły. Nie zmienia to jednak faktu, że przez całą książkę Autorka trzymała mnie w niesamowitym napięciu. Nie znajdziecie w tej książce słodkich romansów dwóch par, o nie. To, co Marcin robił z Agatą było dla mnie wstrząsające... Za takie rzeczy powinni od razu wsadzać do więzienia! Ale nie pojęte jest dla mnie, że można być tak zaślepionym i całkowicie podporządkowanym drugiej osobie. Miałam ochotę wstrząsnąć tą dziewczyną i radzić jej, by jak najszybciej uciekała od tego człowieka. Jej życie całkowicie się posypało, a ta powolna destrukcja była przerażająca. Niesamowicie jej współczułam, ale byłam też na nią wściekła, że tak dawała sobą manipulować i jeszcze usprawiedliwiała mężczyznę na każdym kroku. Na szczęście Tamara miała tutaj więcej pazura i aż tak nie dawała sobie wchodzić na głowę. Chociaż jej postępowanie też nie było kryształowe, w końcu zdradzała męża. Wyznam Wam, że chyba pierwszy raz spotykam się w książce z tym, że żadnego z głównych bohaterów nie polubiłam! Każdy miał tu sporo za uszami. Agata była najbardziej poszkodowana, ale jej całkowite uzależnienie od Marcina podnosiło mi ciśnienie. Książka wzbudziła we mnie sporo emocji, i o to tutaj chodziło. Może zakończenie było moim zdaniem zbyt ucięte i takie na szybko. Poczułam tutaj niedosyt. Ale całościowo historia bardzo mi się podobała, mimo tego, że negatywne emocje(ale nie moje!) zdecydowanie tutaj przeważają. Autorka ma bardzo lekkie i przyjemne pióro, nawet narracja w trzeciej osobie mi nie przeszkadzała.

Podsumowując: jeśli szukacie pozycji mocniejszej, mrocznej, wywołującej skrajne emocje, to polecam tę historię. Mi się bardzo podobała mimo, że rzadko czytam podobne książki. Ale dzięki tej pozycji myślę, że chętniej będę sięgała po podobne historie 😊.

Po tym +18 na okładce spodziewałam się jednak czegoś więcej. Książka dobra dla zabicia nudy, ale czytałam ją, męcząc się.

Niezłe opisy scen erotycznych, ale reszta bardzo średnia. Jakoś mnie bohaterowie do siebie nie przekonali.

Następna będziesz Ty - Anna Kasiuk

Pozornie Agatę i Tamarę nie łączy nic. Nigdy nie miały okazji się poznać. Obie pracują w różnych branżach. Jedyne co ich łączy to chęć bycia dostrzeżona, kochana i szczęśliwą. Tamara ma niezbyt udane małżeństwo. Agata chciała by mieć mężczyznę u swego boku. Ta pierwsza zauroczyła się w koledze z pracy. Druga została zauważona przez swojego kolegę w laboratorium. Z pozoru dwie różne historie, które mają wspólny mianownik. Mianowicie, mężczyznę który jest intrygantem i manipulatorem. Chce zrujnować życie kobiety, a nawet zamienić je w piekło i patrzeć jak ona powoli rozpada się na kawałki.

A co się stanie kiedy to mężczyzna wpadnie w zasadzkę kobiety?

Jako, że nie znam wcześniejszego dorobku autorki, nie mogłam się zebrać za czytanie tej książki. Przesyłka od wydawnictwa była zaskoczeniem, ale nadal zabrakło na nią czasu. Teraz, gdy już jestem po lekturze to powiem Wam, że spodziewałam się czegoś innego. Czegoś spektakularnego. Niestety, ale zabrakło mi tu emocji jak ma thriller psychologiczny z erotyką. Niestety nie ma tu nic z tych rzeczy. Akcji nie ma, tempo jest jak ślimak na wyścigach. Masz wrażenie, że wszystko stoi w miejscu. Główne bohaterki są rozchwiane emocjonalnie. Całe szczęście choć trochę ratuje to postać męska. Sceny, które można by było zaliczyć do erotycznych, okresle je jako "pisane na kolanie".

Oceniając jako całość, książka mnie nie porwała, nie zapamiętam jej na długo. Pomysł na mężczyznę i jego psychiczną naturę uważam za ciekawy, aczkolwiek potencjał nie został wykorzystany. Wszystko można by było inaczej nakreślić, dodać trochę deszczyku, a tak bam i w sumie koniec. Nie zniechęcam Wasz bo wiem, że książka ma swoich zwolenników. Ja natomiast do tego grona nie dołączę. Niemniej jednak dziękuję wydawnictwu Skarpa Warszawska za książkę!

Po więcej recenzji zapraszam do siebie na bloga oraz pod #zaczytanablondynka

Następna będziesz Ty - Anna Kasiuk

Tamara i Agata to dwie kobiety, które nigdy nie miały okazji się spotkać. Nic je ze sobą nie łączy.. ale w życiu każdej z nich pojawił się mężczyzna, który zawrócił im w głowie. Jak zauroczenie wpłynie na życie kobiet? Czy mężczyzna dla każdej z kobiet okaże się tym jedynym?

"Następna będziesz Ty" to książka, którą niespodziewanie dostałam w prezencie od Wydawnictwa. Wcześniej nie planowałam jej czytać, ale skoro nadarzyła się okazja..

Anna Kasiuk prezentuje nam tutaj thriller erotyczny, zapowiadało się na ekscytujące połączenie. Książka napisana jest bardzo lekkim językiem, przez co czyta się ją dość szybko. Niestety nie zapewniła mi emocji, których oczekiwałam. Łatwowierność bohaterów i sporo nieprawdopodobnych wydarzeń sprawiały, że im dłużej czytałam, tym bardziej się irytowałam. Od początku nie miałam też wątpliwości, jak skończy się ta historia.

Nie lubię pisać negatywnych opinii, niestety ta książka nie zaskoczyła mnie niczym, nie wzbudziła również mojego zainteresowania. A szkoda, bo połączenie w jednej książce dwóch moich ulubionych gatunków mogło być fascynujące.

Książka przedstawia historię dwóch kobiet. Nic je ze sobą nie łączy. Ale jest pewien mężczyzna...Maciek pewny siebie, pozbawiony skrupułów uwielbia cierpienie ludzkie. Jego zachowanie skrywa za sobą sekret z dzieciństwa. Uwielbia bawić się kobietami. Kocha nimi manipulować. Niszczy je a potem porzuca.

Możemy tu poznać historie Agaty ktora wlasnie zostala zniszczona. Oraz także historia Tamary. Agata samotna szukająca milosci. W ksiazce jest super pokazane jak przez zauroczenie mamy slepe oczy a druga osoba może to wykorzystać i naszym zyciem zawładnąć.
Tamara to silna kobietka ma męża i dwójkę dzieci. Jest nie do konca spelniona. Wkraczajac w romans z mlodszym mężczyzną nie spodziewa sie ze jej zycie wisi na włosku. Mamy uczucia i emocje. Romans w ktory wkraczaja bohaterki ma swoje konsekwencje. Jakie? Przekonacie sie czytając ksiazke

Możemy tu poznać historie Agaty ktora wlasnie zostala zniszczona. Oraz...

• Polscy autorzy
  • Dysk