Notatki z terenu

Okładka książki Notatki z terenu
Marcin Dymiter Wydawnictwo: Wydawnictwo Części Proste publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo Części Proste
2021-02-27
2021-02-27
audiosfera pejzaż dźwiękowy nagrania terenowe soundscape field recording emiter

Okładka książki Dźwięki i szwy Marcin Dymiter, Marcin Różyc
Ocena 6,0
Dźwięki i szwy Marcin Dymiter, Mar...

więcej Więcej

Zwraca uwagę różnorodność ujęć i refleksji - od bardziej osobistych do bardziej ogólnych, ale są one jednocześnie niezwykle spójne. Największe wrażenie zrobiły na mnie uwagi dotyczące turystyki oraz fragmenty o Lizbonie. CAŁA RECENZJA: https://mira-bell.blogspot.com/2021/06/syszenie-notatki-z-terenu.html

""Notatki z terenu" są uporządkowanym zbiorem zapisków i refleksji znad rekordera: o słyszeniu i słuchaniu, o dźwiękach i momentach ciszy, która wybrzmiewa gdzieś pomiędzy, ale także o codziennym doświadczaniu różnych miejsc, wracaniu tam, gdzie już byliśmy, by za każdym razem usłyszeć coś innego, nowego. Dymiter w przepięknym, niemalże poetyckim stylu opisuje to, co...

Notatki z Terenu są próbą wyostrzenia naszego ucha, zdominowanego przez zmysły wzroku czy dotyku w konfrontacji ze światem. W części składają się na zbiór pocztówek z nagrań autora. Niektóre, są właściwie uzupełnieniem sesji field recordingu Marcina Dymitera o słowo i obraz, których możemy posłuchać pod zamieszczonymi w książce linkami.

Byłby to świetny pomysł, ale jest z...

• Kulturoznawstwo
  • 2021
  • Las

Dodaj cytat z książki Notatki z terenu