Kajwalia

Martyna Borowska Wydawnictwo: Agrafka fantasy, science fiction
Agrafka
2021-01-01
2021-01-01
przyszłość alchemia globalne zmiany kajwalia ludzkie wnętrze medytacja obyczaj postapokaliptyka powieść przyszłość wzgląd w siebie zielarstwo

Książkę rozumiem poprzez miłość do przyrody. To jak czasami czujemy się w danym miejscu w przyrodzie. Czasami pośród drzew czujemy strach i lęk, jednak kiedy znajdziemy miejsce, gdzie czujemy spokój i wiemy, że to miejsce jest dla nas. Na przykład na łące, w drewnianej chatce daleko od ludzi. Jak wiemy i dlaczego wiemy, na to pytanie nadal ja nie znam odpowiedzi, może tak po prostu. Ja czuję swój spokój w górach, odkryłam to, jak byłam młodsza. Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła odwiedzić góry i poczuć ten błogi spokój, jaki czułam wtedy, ponieważ w parku w mieście, nie odczuwam tego spokoju, chociaż jestem pośród drzew, tak samo w lesie gdzie jest mnóstwo przechodni, tego się nie odczuwa. Jednak w zaciszu gór, z pięknym widokiem jest to niesamowite.

Jednak niestety to jest moja pierwsza książka typu proza i już wiem, że jednak ostatnia. Opisane tutaj przygody z przyrodą i miłość do niej jest cudowna. To jest fascynujące, jak człowiek może kochać przyrodę i jak ona może mu pomagać w rozwijaniu się i rozumieniu samego siebie.

Jednak co do samego pisania, ja wolę jak coś jest opisane w sposób normalny, naturalny nie, że to tak ujmę innym językiem. Możliwe, że dlatego dotąd nie przeczytałam Wiedźmina, bo jest tam stary język, a tutaj jest on bardziej wyszukany, poetycki. Jak to w prozie oczywiście. Książka wzbudziła moje zainteresowanie, fragmenty jak przyroda uspokaja drugiego człowieka, są cudowne i ja uważam za prawdziwe, ponieważ ona naprawdę potrafi zdziałać cuda i nas uspokoić, zrelaksować. Książka sama w sobie nie jest zła i jeśli ktoś lubi tego typu książki, to ją polecam. Jednak ja bardziej skupie się na innym formacie książek niż proza.

Akcja książki „Kajwalia” Martyny Borkowskiej również toczy si w przyszłości, ale nie tej bardzo odległej. Ponadto jest to książka, która skłania swoją treścią czytelnika do refleksji nad swoim życiem i nad tym co nas otacza.
Autorka skupia się w swojej książce na zmianach, które zachodzą w naszych głowach. Opisuje w swojej książce historie dwóch grup ludzi. Jedna z grup dba o rozwój technologii, druga zaś wędruje po świecie i buduje nowe osady.
Książka na pewno spodoba się osobom, które lubią medytować i dużą uwagę zwracają na nieodwracalne zmiany zachodzące w świecie. Mnie osobiście książka nie za bardzo przypadła do gustu. Nie do końca trafiła w moje czytelnicze gusta. Na początku czytało mi się ją dość ciężko, ale po pierwszych stronach to się zmieniło.

Dodaj cytat z książki Kajwalia