Sprawa osobista

Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 19) kryminał, sensacja, thriller
Personal
2021-04-14
Andrzej Szulc
jack reacher lee child sensacja ponad prawem

Da się czytać.

"Sprawa osobista" to całkiem niezły Ryczer,pod warunkiem,że zaraz na początku wyłączymy logikę i po prostu będziemy czytać. Dlaczego ? (kto nie czytał,ostrzegam,że zdradzam treść)
Pierwsze salto mortale to sama intryga,że amerykański generał wraz z podległymi sobie służbami organizuje zamach na francuskiego prezydenta, woow, głupiej się nie dało ?
Kolejny absurd,ro ogień...

Trzyma w napięciu.

Dobrze napisana, trzymająca w napięciu sensacja, pod względem stylistycznym też całkiem, całkiem - ukłony w stronę tłumacza:)Jak tak dalej pójdzie, poczytam i inne części cyklu, bo odpoczynek z taką powieścią jest przyjemnością. Imponuje mi znajomość miejsc, opisywanych przez autora. Jest to - zwłaszcza w czasie pandemii - jakaś namiastka podróży.

Nie wiem co z tą książką jest nie tak. Wydaje się słaba. Nie wiem czy to dlatego, że zabrałem się za nią zaraz po przeczytaniu jednej z pozycji Jo Nesbo, do którego Childowi jeszcze brakuje, czy może rzeczywiście słaba książka. Ma oczywiście swoje plusy: jak zawsze niezawodny Reacher i jego zasady oraz nieszablonowy sposób działania. Minusów znacznie więcej :(

Na półkach: , , , ,

"Jak po sznurku" - to wyrażenie najczęściej przypominało mi się podczas mojego pierwszego spotkania z twórczością Lee Childa. Idziemy przez cały tekst równo od wydarzenia do wydarzenia, od obrazu do obrazu z życia naszego głównego bohatera - narratora. Wszystko jest gładkie, jednostajne. Nie mówię, że nudne, o nie, autor, widać to wyraźnie, bardzo chciał, by powieść...

Tym razem trudno powiedzieć, czy Reacher działa legalnie, czy nie. Przeprowadza śledztwo na prośbę Departamentu Stanu, ale ponieważ działa w innym, sojuszniczym kraju, nikt się do niego w razie wpadki nie przyzna. A musi wytropić snajpera-renegata, którego kilkanaście lat temu sam aresztował. Ów snajper przygotowuje zamach na jednego z przywódców państw. Dlaczego? Po wizji...

„Możesz rozstać się z armią, ale armia nie rozstaje się z tobą. Nie zawsze. I nie do końca”. Jak widać ten cytat dotyczy Jacka Reachera. Niesamowite jest, że dawno temu odszedł z wojska, a mimo to dalej okazuje się niezbędny i muszą się do niego zwracać o pomoc. Reacher jest niezastąpiony i fani Lee Childa doskonale o tym wiedzą. Były major wraca w wielkim stylu. Natrafia...

Jack Reacher Po raz kolejny. i jak zawsze nie zawodzi, walczy ze złem, broni dobra. Sensacja i rozrywka - miło się czyta, fanom Reacher'a, nie trzeba pisać nic więcej.

Wielki szacun dla Reachera ,ze wpadł na to co kryło się za całą intrygą :) To chyba najbardziej pokręcona książką pod względem zakończenia i szczerze mówiąc poczułam się troche oszukana ,gdzy przeczytałam ją do końca. Nie mniej jednak czytało się całkiem szybko i sprawnie jako "przerywnik" po bardziej wymagających lekturach.

1 193
  • Lee Child