Złamana duma

Okładka książki Złamana duma
Cora Reilly Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Camorra Chronicles (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Camorra Chronicles (tom 3)
Twisted pride
NieZwykłe
2021-06-23
2021-06-23
Data 1. wydania:
2019-04-16
Anna Kuksinowicz
Romans mafijny

Trzeci tom nowej serii „Camorra Chronicles”. Autorka skradła serca fanów romansów mafijnych swoją serią słynnych „Złączonych".
Książka skupiona jest na losach dwóch rodzin mafijnych.
Capo Camorry, Remo Falcone jest spragniony zemsty na oddziale z Chicago. Pragnie zadać im cios którego się nie spodziewają i który jest tak okrutny i szalony jak on sam. Postanawia porwać pannę młodą w dniu jej ślubu, który jest planowany od lat.
Serafina to siostrzenica szefa oddziału z Chicago, co czyni z niej ofiarę doskonałą ale czy tylko dlatego? Zawsze traktowana jak księżniczka, nagle trafia w szpony najokrutniejszego mężczyzny o którym mówią wszyscy. Jednak to ona zostaje jego więźniem i na jego łasce a myśl o bólu jaki czuje jej rodzina sprawia, że pęka jej serce. Ona zaś nie ma zamiaru tego ukazać przed potworem. Nie da mu tej satysfakcji.
Mogłoby się wydawać, że złamanie tego anioła będzie dla Remo niezwykle łatwe i sprawi mu przyjemność niczym tortury, którymi się upaja. Jednak Fina okazuje się być wyjątkowo twardą i dumną kobietą a jej oprawca zdecydowanie jej nie docenił.
Fabuła książki jest mocno rozbudowana co sprawia, że nie można się nudzić podczas czytania. Kolejnym jej wielkim atutem są dalsze losy bohaterów. Serafina wraca do domu i próbuje poukładać swoje życie po porwaniu. Remo natomiast musi zmierzyć się z konsekwencjami podjętych decyzji, które odbijają się nie tylko na nim. Jak zakończy się ta słodko-gorzka historia musicie przekonać się sami.
Widziałam w internecie wiele opinii o tym, że po przeczytaniu książka rozczarowuje. Jak wiadomo każdy ma prawo do własnej opinii. Ja osobiście jestem zachwycona nią, jak praktycznie każdą tej autorki ale „Złamana duma” wręcz skradła moje serce. Zdecydowanie mogę ją umieścić w swoim rankingu autorstwa Cora Reilly na podium.

Książka skupiona jest na losach dwóch rodzin mafijnych.

Szczerze powiedziawszy biorąc do ręki "Złamana duma" miałam duże oczekiwania. Troszkę się jednak zawiodłam. Historia Remo miała być najlepszą ze wszystkich w moim odczuciu, a jednak taka nie byla. Remo od razu poczuł coś do Serafiny i już nie chciał jej krzywdzić. Ona także coś do niego czuła, ale mówiła, że go nienawidzi. Fabuła i akcje były jak zawsze strzałem w dziesiątkę, ale jestem zdania, że z równie dobrym efektem można by było skończyć tą książkę wcześniej. Emocje tej dwójki rozwijały się w bardzo różnych kierunkach i z zawrotną prędkością. Mimo pewnych sytuacji książka Cory Reilly jak zwykle mi się podobała, ale przy niektórych momentach musiałam ją odłożyć, bo lekko mnie irytowała.

Bad boys, dużo brutalności, sexu i sporo fantazji autorki. Dla młodych czytelniczek.

Historię Finy i Remo znałam z innych książek, gdzie ich wątek był elementem i tłem. Ciekawiło mnie co tak naprawdę się między nimi stało, że Fine wybrała Remo zamiast swojej rodziny. I szczerze, to mimo, że książkę przeczytałam, to odpowiedzi na swoje pytanie nie znalalazłam. W historii występuje typowy syndrom sztokholmski. Fina, po powrocie do domu rodzinnego, nie potrafi się odnaleźć i rodzina niestety nie robi wszystkiego co może żeby jej pomóc. Dziwi mnie, że nie podjęła decyzji o wyprowadzce od rodziców i zamieszkania samej. Rozpoczęcia życia jak zwyczajna kobieta, rodzina pomoglaby jej finansowo, dzieci mialyby normalne życie. Niby wróciła do Remo dla dzieci, bo nie wierzyła, że on coś do niej czuje, ale z książki wynika, że wróciła właśnie z powodu syndromu sztoholmskiego.
Najsłabsza jak dotąd z tej serii. Mocno się pod koniec dluzy.

Pierwsza połowa bardzo bardzo wciągająca, niestety im dalej coraz monotonniej.

Pierwsza połowa bardzo bardzo wciągająca, niestety im dalej coraz monotonniej.

Na tą cześć czekałam najbardziej.
Szalony nieokrzesany Remo przywódca Comorry najbardziej szalony i najgorszy ze wszystkich braci , posiadający serce czy nie ??
Co takiego stało się w jego dzieciństwie , ze jest właśnie taki a nie inny.
Poznaj go i sama oceń czy ma serce czy też nie .

Na tą cześć czekałam najbardziej.
Co takiego stało się w jego dzieciństwie , ze jest właśnie taki a nie inny.
Poznaj go i sama oceń czy ma serce czy też nie .

Uwielbiam!

Uwielbiam!

„Złamana duma” ta część nieco odróżnia się od pozostałych historii z tej serii jednak nie będę Wam pisać, dlaczego, żeby nie zdradzić całej fabuły. Ale wierzcie mi na słowo ta część jest genialna. Ta historia ma wiele zwrotów akcji i jak każda książka od tej autorki dosłownie pochłania od pierwszych stron.

Wiem, że o każdej części pisze, że jest genialna co oczywiście jest prawdą, ale zdecydowanie to „Złamana duma” jest moją ulubioną i śmiało mogę stwierdzić, że cała seria przypadła mi bardziej do gustu, niż „Złączeni”. Ta historia wychodzi poza schematy innych mafijnych książek co ogromnie mi się podobało. Patrząc na poprzednie części mam wrażenie, że w tej wszystko jest na odwrót w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Absolutnie Serafina i Rem stali się moimi ulubieńcami, a ich historię dosłownie pokochałam od samego początku, mimo iż postać Remo niejednokrotnie mnie przerażała, ale i fascynowała jednocześnie. Czytając poprzednie książki nie sądziłam, że to właśnie Remo stanie się moim książkowym „mężem”. To w jaki sposób dbał i poświęcał się dla rodziny było naprawdę godne podziwu.

Podsumowując ta historia niejednokrotnie złamała mi serducho i dostarczyła wielu emocji zarówno tych negatywnych, jak i pozytywnych. To jak Remo pokazał Serafinie jak żyć „na wolności” i niebyć czyimś niewolnikiem było naprawdę chwytające za serce.
Masa okrucieństwa, przelew krwi, poświęcenie i walka o lepsze jutro to wszystko znajdziecie w tej książce! Ogromnie polecam! 🧡

Wiem, że o każdej części pisze, że jest genialna co oczywiście jest...

Remo Falcone — capo Camorry, okrutny człowiek, który pragnie zniszczyć oddział z Chicago. Jego plan porwania panny młodej wydaje się być szalony, ale też skuteczny. Nikt z rodziny z Chicago nie spodziewał się, że Remo wpadnie na taki pomysł. Jednak sam główny bohater nie zdawał sobie sprawy, iż z tą dziewczyną wszystko będzie inaczej. Jak potoczy się ich relacja?

Do tej książki nie mam żadnych wątpliwości. Jeszcze przed czytaniem niej wiedziałam, że będzie to kolejna świetna powieść. Akcja, która tam jest, rozwija się w swoim tempie. Nie jest za szybko ani wolno. Wręcz bym powiedziała, że ma idealną prędkość, która jak najbardziej mi odpowiada.

Fabuła i tym razem mnie zaskoczyła. Jak zwykle miałam myśli, że te porwanie oraz cała otoczka tego będzie nudno opisana. Czy była? Zdecydowanie nie! Autorka po raz kolejny wykazała się kreatywnością i opisała wszystko tak, że czytelnik na pewno czytając nie będzie się nudził. Z całego serca wszystkim wam ją polecam. 🖤

Ocena: 9/10.

Do tej...

Część, której byłam najbardziej ciekawa, bo dotyczy ona samego, Remo Falcone, który jest capo Camorry.
Jest czlowiekiem okrutnym, pozbawionym uczuć, rządnym krwi i bezgranicznie oddanym swojej rodzinie. Tak się składa, że pragnie zemsty na oddziale z Chicago, a jego bronią ma być, niewinna, Serafina, która niejednokrotnie go zaskoczy. Kobieta, która wychowana została po, to, aby być żoną idealną, marionetką w mafijnym świecie, staje się, dla Remo, słabością.
Spodziewałam się, że ta część będzie pełna pasji i emocji, a okazala się słabsza od poprzedniej. Uczucia pomiędzy głównymi bohaterami też wzięły się nie wiem skąd. Seksu było sporo, ale zabrakło rozmów, zwierzeń, wciśnięte zostały gdzieś tam pod koniec.
W ostatnich rozdziałach była ona najbardziej wciągająca.

Cora Reilly Twisted pride Zobacz więcej
Cora Reilly Złamana duma Zobacz więcej