Mały Książę

Opinie [3 966]

Mądra, pouczająca książka dla ludzi w każdym wieku. Przypomina o tym, o czym niestety w tym wyścigu szczurów zapominamy.

8.5/10

Uniwersalna i wzruszająca

,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Mały książka to jedna z najpiękniejszyvh książek które powinnien poznać każdy nawet jeśli jest już dorosłym. To książka opisująca przygody naszego tytułowego małego księcia, o tym jak poznaję czym jest miłość czy przyjażń.

Książka jest pełna porównań co pokazuje nam prawdziwe obliczę miłości i...

co tu dużo mówić - piękne dzieło, obowiązkowa lektura każdego dziecka (i nie tylko)!

,,[...] Jedynie sercem można wszystko jasno poznać. To co najważniejsze skrywa się przed wzrokiem." - Antoine De Saint-Exupery ,,Mały książę"

10/10

Nie rozumiem tego, ale mi się to podoba

Beznadzieja na maksa. Ta książka jest o niczym i śmiem twierdzić że nawet dziecko by sie przy niej wynudziło.
Podejrzewam że fanami tej książki są ludzie którzy twierdzą że np. Lalka, Nad Niemnem, Chłopi, Wesele itd to są arcydzieła a tak naprawde każdy wie że tego nie idzie czytać

Piękna, poruszająca historia o odpowiedzialności i przyjaźni. Czytałam ją jako dziecko i ostatnio do niej powróciłam. Odkryłam na nowo tę historie i nadal mnie ona zachwyca.

,, Mały Książę" to moja ulubiona lektura. Kopalnia motywów i pięknych wspomnień. Bardzo wiele uczy , wzbudza ogrom emocji. Końcówka łamie serce ,ale mimo to książka jest przepiękna.

84 114
    15 380