Black Hole

Kultura Gniewu
2021-04-05
2007-10-01
Wojciech Góralczyk
nastolatkowie Seattle zaraza epidemia mutacje deformacje

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Prosto z piekła Eddie Campbell, Alan Moore
Ocena 8,5
Prosto z piekła Eddie Campbell, Ala...
Okładka książki V jak Vendetta David Lloyd, Alan Moore
Ocena 8,2
V jak Vendetta David Lloyd, Alan M...

Doceniam mroczny klimat, ale fabuła jest bardzo mało angażująca, a po lekturze nie czułem spełnienia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciężka kreska pasująca do ciężkiej treści. Czuje się ten brud i ciemność, niemożliwość ucieczki przed tytułową czarną dziurą. Bardzo dobry opis pustki i lęków. Piękne krajobrazy, wizualnie świetne. Osobiście polecam i cieszę się, że natknęłam się na ten komiks w bibliotece.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

nie dziwię się, że to kultowy komiks - przykry, trafny, strasznie smutny. zapada w pamięć i przeraża na długo

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lubię czytać komiksy, zwłaszcza te należące do tak zwanej alternatywy. „Black Hole” znajduje się wysoko na wielu listów „must read” powieści graficznych, w których niekoniecznie bohaterowie mają super moce.

Atmosfera jest pełna grozy i napięcia, czarno białe rysunki świetnie się wpisują w historię. Natomiast sama historia to zlepki różnych historii powiązanych niektórymi bohaterami i miastem Seattle. Części zdają się przekazywać jedną myśl metaforami i dialogami jednak bark tu moim zdaniem myśli przewodniej, o czym świadczy też rozmyte zakończenie. Jest tu mrocznie, ale w sumie zastanawiam się dlaczego.

Wyzwanie LC 2023 – październik – przeczytam książkę autora, którego polecili mi inni czytelnicy.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od dawna chciałam przeczytać ten komiks i nareszcie miałam okazję, jako iż przerabialiśmy go na zajęciach ze Współczesnej Powieści Graficznej w USA. |
Co tam się działo... Muszę przyznać, że przed lekturą nie czytałam opisu, bo nie chciałam się na nic nastawiać ani psuć sobie odczuć, i bardzo dobrze postąpiłam. To, co dzieje się w środku, to istne szaleństwo, przedstawione w bardzo piękny i umiejętny sposób. Historia rozwija się powoli, odkrywając przed czytelnikiem kawałki zawiłej opowieści, która posiada kilka poziomów, a na każdym z nich kryje się coś innego, niebezpiecznego.
Ten komiks bardzo klimatycznie połączył mi się z "The Thing", które uwielbiam, dzięki czemu jeszcze bardziej zyskał w moich oczach. Każda postać, którą poznajemy, wnosi coś istotnego do historii. W tej opowieści nie ma przypadków. Wystarczy umiejętnie czytać znaki i łączyć kropki. Cudo.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dla wielu dorastanie jest trudnym doświadczeniem, ale dla nielicznych staje się piekłem. Burns to wybitny grafik i doskonały obserwator. A ten komiks jest genialny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zlepek ładnych, ale dziwnych scen bez morału, konkretnej myśli przewodniej. Chyba nie rozumiem fenomenu twórczości autora.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wizualnie super, ale fabularnie… Dużo hałasu o nic. Zabrakło dobrego scenariusza, a przede wszystkim pomysłu, do czego dąży fabuła. Zakończenie nijakie, rozmyte, kompletne pudło.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Specyficzny, oryginalny styl, który nie każdemu musi się spodobać, ale na pewno jest to jeden , najważniejszych komiksów XXI w.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mroczna historia, która umiejętnie tworzy atmosferę niepokoju. Doceniam to, jednak dla mnie nie ma tu żadnego 'wow'.

• Komiksy
  • Komiks
  • Komiksy
  • Chcę w prezencie
  • Po angielsku

Dodaj cytat z książki Black Hole

Okładka książki Eskorta René Goscinny, Morris
Ocena 7,0
Eskorta René Goscinny, Morr...
Okładka książki Vigilante. Samozwańczy Stróż Prawa Jim Baikie, Alan Moore, Don Newton, Chuck Patton, George Pérez, Keith Pollard, Marv Wolfman
Ocena 6,4
Vigilante. Sam... Jim Baikie, Alan Mo...
Okładka książki Szkoła latania. Kajko i Kokosz. Wydanie urodzinowe! Łukasz Auguścik, Piotr Bednarczyk, Krzysztof Budziejewski, Nikodem Cabala, Janusz Christa, Marta Falkowska, Mieczysław Fijał, Krzysztof Gawronkiewicz, Ernesto Gonzales, Rafał Gosieniecki, Jakub Grochola, Piotr Hołod, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Magdalena Kania, Zbigniew Kasprzak, Sławomir Kiełbus, Jakub Kijuc, Adam Kmiołek, Berenika Kołomycka, Krzysztof Kopeć, Andrzej Łaski, Tomasz Lew Leśniak, Jacek Michalski, Piotr Nowacki, Marek Oleksicki, Wojciech Olszówka (ilustrator), Tomasz Piorunowski, Hubert Ronek, Artur Ruducha, Norbert Rybarczyk, Tomasz Samojlik, Jacek Skrzydlewski, Wiesław Skupniewicz, Mateusz Skutnik, Michał Śledziński, Mikołaj Spionek, Agnieszka Surma, Przemysław Surma, Agnieszka Świętek, Urszula Szerszeń, Rafał Szłapa, Tomasz Tomaszewski, Przemysław Truściński, Krzysztof Trystuła, Marek Turek, Kajetan Wykurz, Zofia Żelazny
Ocena 8,2
Szkoła latania... Łukasz Auguścik, Pi...