Tendeléo's Story

Okładka książki Tendeléo's Story
Ian McDonald Wydawnictwo: PS Publishing Cykl: Chaga (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Chaga (tom 3)
PS Publishing
2000-08-01
Data 1. wydania:
2000-08-01
angielski
1902880129

80-stronicowa nowela osadzona w świecie Chagi (w Polsce wyszedł 1 z 2 tomów, zachęcam do przeczytania mojej recenzji powieści).

Historia nastoletniej dziewczyny i jej rodziny z małej afrykańskiej wsi. Ich żywot ulega diametralnej zmianie na skutek przybycia na Ziemię obcej formy życia, która z prędkością 50 metrów dziennie pochłania okoliczną florę i zmienia ją w coś... innego? Historia o tym, jak w jednej chwili zwykła codzienność zmienia się w koszmar, jak ludzie tracą cały swój dobytek, muszą zamieszkać w obozach dla uchodźców na łasce pomocy humanitarnej i jakoś od nowa ułożyć sobie życie w ekonomicznie pogrążonym kraju, bez pracy i perspektyw. Oraz o tym, jak takie wydarzenia mogą zachwiać naszą wiarę w Boga. No i taka już typowa prawda: podczas wizyty z kosmosu największym zagrożeniem dla człowieka i tak będzie drugi człowiek.

Swoją przygodę z Chagą można zacząć od tej pozycji. Jest krótka, łatwa językowo, czyta się płynnie i szybko. Jeśli jednak chcesz przeczytać pełnowymiarową powieść, warto sięgnąć po pierwszy tom.

Dodaj cytat z książki Tendeléo's Story