You Have a Match

You Have a Match
Wednesday Books
2021-02-15
2021-02-15

Lubicie czytać młodzieżówki? Sięgacie po nie czasem bez względu na wasz wiek? Bo ja tak 😉
Tę znalazłam na półce siostrzenicy.
Pewnego dnia Abby, dla żartu, robi test DNA. Wynik jest zaskakujący, bo okazuje się, że ma siostrę.
Nie wiedzą o swoim istnieniu, są zupełnie inne. Dzieli je nie tylko rok różnicy ale cały światopogląd.
Abby jest ambitną ale skromną fotografką. Savannah jest narcyzem i gwiazdą Instagrama. Jedyne co je łączy to…rodzice. Postanawiają spotkać się na obozie letnim i odkryć dlaczego rodzice oddali Savannah do adopcji. Jak to zwykle bywa, pojawią się komplikacje, a odkrycie tajemnic może zniszczyć dotychczas poukładane życie. Czy warto było? Przekonajcie się sami.
Przyznam, ze zaczynając lekturę nie miałam dużych oczekiwań – ot, infantylna historia dla nastolatek. O jakże się pomyliłam! To historia o sile przyjaźni, siostrzeństwie, pierwszej miłości, tajemnicach.
Wydawca twierdzi że od 11 lat, ale moim zdaniem 13-15 (uwaga! Pojawiają się wulgaryzmy).
Lekka i przyjemna, moim zdaniem idealna jako przerywnik po cięższych historiach. Autorka wciągnęła mnie do świata bohaterów od pierwszych stron. Polubiłam bohaterów i styl autorki. Na pewno przeczytam jej kolejne książki.

Tę znalazłam na półce siostrzenicy.
Abby jest ambitną ale skromną fotografką....

Fajna przyjemna zabawna i lekka lekturka, polecam

Fajna przyjemna zabawna i lekka lekturka, polecam

Lekka młodzieżówka, nie wczulam się, aż tak w historie i bohaterów. Gdyby nie wulgaryzmy byłaby to fajna książka dla osób w wieku 11-13 lat

Taka książka dla nastolatki. Nie porwała mnie niestety. Chyba jest dla mnie za młodzieżowa.

Czytana w ebooku. DNF. str 70. Czuć bardzo, że jest to młodzieżówka. Nie dla mnie. Napisana topornym językiem. Ciężko sie czytało. Nudna.

książka mi się podobała, chociaż o wiele bardziej do gustu przypadło mi "tweet cute". uroczy wakacyjny klimat, z pewnością przyjemna odskocznia od cięższych książek

Fajna, lekka młodzieżówka "na raz". Idealna na zastój lub przerywnik. Czyta sie szybko i przyjemnie. Dobra na lato.

"Tweet cute" podobało mi się bardziej fabułowo, ale z tą potrafię się mocniej utożsamić 🙌

3,5/5 ⭐️ bo choć przyjemnie się czytało, to obawiam się, że nie zostanie ze mną na dłużej...

Lekka, zabawna oraz ciekawa, bardzo szybko się czyta, typowa młodzieżówka. Emma Lord zdecydowanie wie, jak rozśmieszyć czytelnika oraz sprawić, że zainteresuje go fabuła powieści. Polecam serdecznie osobom w wieku 12-15 lat.

📖🐲
Sympatyczna i odprężająca. Podobała mi się bardziej niż Tweet cute, chociaż na początku Abby mnie irytowała i dopiero kiedy akcja przeniosła się już na obóz, zaczęłam bawić się naprawdę dobrze. Podoba mi się, że ta opowieść jest pełnowymiarowa, czyli nie dotyczy tylko pierwszej miłości albo tylko zagadki odnalezionej siostry, ale też nauki i naciskania rodziców na stopnie, żalu po stracie dziadka, przyjaźni z innymi dzieciakami z obozu itd. Widać też ewolucję bohaterów i nie są oni tak płascy, jak to się często zdarza w młodzieżówkach. A poza tym uczucia i odczucia bohaterów naturalnie wynikają z sytuacji i są odpowiednio pogłębione. Ja zdecydowanie wolę takie książki i tę mogę w związku z tym szczere polecić.

📖🐲

• Do kupienia