Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.39 zł

The Last Great Mountain. The First Ascent of Kangchenjunga
literatura faktu
Robert J. Szmidt
reportaż szczyt wyprawa góry podróż ośmiotysięcznik Kanczendzonga himalaiści

"Ostatni taki szczyt. Jak zdobyto Kanczendzongę"

Kolejna książka z mojej ulubionej tematyki, czyli reportażu górskiego. Tym razem pod lupę przez Micka Conefreya została wzięła Kanczendzonga. Jest to szczyt, który uchodzi za najbardziej niedostępny ze wszystkich ośmiotysięczników. To również tutaj w 1992 roku zginęła himalaistka Wanda Rutkiewicz. To właśnie przez Rutkiewicz...

Chciałam napisać parę słów o "Ostatnim takim szczycie." Micka Conefreya.

Jeśli są wśród Was miłośnicy gór to ta pozycja z całą pewnością Wam się spodoba! :)

"Kanczendzonga uważana była za najwyższą górę świata, ale nawet po odkryciu, że Everest jest o prawie 300m wyższy, a K2 także przewyższa ją niemal o 25m, pozostała najbardziej niedostępną dla współczesnego...

Kanczendzonga to jeden z najniebezpieczniejszych szczytów górskich i trzeci co do wysokości szczyt Ziemi. Położony jest w Himalajach na granicy Indii i Nepalu. Dzięki swojej niedostępności i trudności jego zdobycia jest to zdecydowanie jeden z mniej popularnych szczytów.

Książka Micka Confrey’a pokazuje nam jak od roku 1905 zaledwie cztery wyprawy zdecydowały się na...

Kanczendzonga może poszczycić się drugim miejscem w Himalajach i trzecim na świecie pod względem wysokości. Jej nazwa oznacza Pięć Skarbów pod Wielkim Śniegiem.
Uchodzi za jedną z najtrudniejszych gór do zdobycia, na niewiele wejść, przypada sporo wypadków śmiertelnych.
Podczas próby wejścia na szczyt zginęła między innymi Wanda Rutkiewicz.

Książka "Ostatni taki szczyt....

• 2021
  • Chcę w prezencie