Podręcznik wojownika światła

2021-03-24
Barbara Stępień
literatura portugalska esej przypowieść opowiadania

Rewelacyjna książka. Świetna!

Zapisałam mnóstwo inspirujących cytatów, do których często wracam. Mądrość życiowa, która ujmuje za serce.

Polecam

Zaledwie kilka z tych "złotych rad" może mieć zastosowaie. Ciekawa forma, ale treść już mniej. I według mnie trochę za bardzo napuszony styl.

Ciekawa forma

Poza jednym tekstem (znajduje się on na stronie 125) oraz cytatem, nic mnie w tej książce nie urzekło i nie zapadło w pamięć. Sposób, w jaki została napisana w ogóle do mnie nie trafia i uważam, że to bardzo słaba pozycja.

Trochę inna od pozostałych książek Paulo Coelho, które miałam okazję przeczytać. Niemniej jednak warta przeczytania, to zbiór różnych inspirujących mądrości życiowych, wśród których każdy znajdzie odpowiedź i wskazówkę dla siebie.
Polecam.

Naprawde dobre dla nastolatkow ;) wg WHO mlodosc obowiazuje teraz do 65 roku zycia, wiec zalozmy umownie, ze pierwsza 1/6 mlodosci ma prawo byc naiwna, wowczas warto siegnac po Coehlo

Jak na mój gust za dużo powtórek, że tak to nazwę 'przykazań'. Dosłownie całą książkę można zamknąć w dekalogu pod względem objętości treści.

Każda książka Coelha niesie ze sobą przesłanie. Zawiera wiele przesłań, które mogą stanowić wskazówki na przyszłe życie. Szybko się czyta.

3 461
  • Paulo Coelho