Umysł – mózg – gen. W kierunku zintegrowanej psychoterapii

Okładka książki Umysł – mózg – gen. W kierunku zintegrowanej psychoterapii
John B. Arden Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania:
2021-03-01
Data 1. wyd. pol.:
2021-03-01
Język:
polski
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1063
1063

Na półkach:

Wspominałam już o niezwykle wartościowej serii od Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego PSYCHIATRIA i PSYCHOTERAPIA - dzisiaj również przychodzę z książką z tej serii i jest to chyba moje najlepsze z najlepszych spotkanie z pozycją z tej półki. "UMYSŁ - MÓZG - GEN w kierunku zintegrowanej psychoterapii" John'a B. Arden'a jest literaturą naukową, skupiającą się na zależnościach, na wzajemnym wpływie i konsekwencjach tego, co w umyśle, tego co w mózgu i oczywiście tego, co w genach.
Autor serwuje czytelnikowi moc informacji, które nie skupiają się wyłącznie na psychologii, psychoterapii jako takiej, ale również na mocnej, solidnej wiedzy naukowej, na badaniach, konkretnych efektach tych badań i na możliwych rozwiązaniach. Nie przeczę, nie jest to lektura łatwa i jest skierowana głównie do specjalistów, ale mnie dała wiele do myślenia.
"UMYSŁ - MÓZG - GEN" porusza wiele ciekawych zagadnień, takich jak wpływ złego samopoczucia na obniżenie systemu immunologicznego (odpornościowego),co w rezultacie powoduje większą podatność na różnego typu infekcje (zwłaszcza w obecnej sytuacji - pandemicznej - to ważne informacje i warto sobie je wziąć do serca). Jasne jest, że nie każdy zły nastrój można kontrolować, a gdy się traci tę kontrolę najlepiej udać się do specjalisty, do lekarza, ale sama świadomość tych wzajemnych oddziaływań potrafi wiele zmienić w życiu człowieka. Moim zdaniem wiedza zawsze pomaga i pozwala w porę zainterweniować i ocenić własny stan - chociażby w kwestii tylko tego, czy warto, czy nie warto udawać się do profesjonalisty. Czy to tylko chandra, czy może już początek poważnej choroby?
Korelacja, jaka istnieje pomiędzy np. nadwagą, a traumą z dzieciństwa, jest ogromna. O tym akurat wiedziałam, czytałam już literaturę poświęconą tym zagadnieniom i oglądałam rozmaite filmy dokumentalne, ale John B. Arden ten i inne problemy wykłada w fachowy, może i często zbyt rzeczowy (dla laika) sposób, ale właśnie ten sposób jest najwłaściwszy i najdobitniej wskazuje na powiązania umysłu z ciałem. To oczywiście tylko przykład, bo w książce znajdziecie nie tylko przykłady tych związków, ale i konkretne wskazówki, procesy, próby jakie podejmuje medycyna w walce z chorobami umysłu - które okazują się chorobami jak najbardziej fizycznymi, realnymi, wpływającymi na kondycję i na podatność zachorowań np. na nowotwory.
Jedna rzecz zainteresowała mnie bardziej od pozostałych, mianowicie - medytacja. To trudna sztuka, próbowałam wielokrotnie, ale przyznaję, że mój umysł jest koszmarnie zaśmiecony. Takie oczyszczenie jest jednak zbawienne dla zdrowia. Podoba mi się to, że autor zrobił ukłon w stronę ludzi wierzących, ale spoza kręgu buddyzmu. Wskazuje tu na chrześcijan i na muzułmanów, którzy to nie praktykują np. jogi z przyczyn wyznaniowych. Jest jednak w tych religiach medytacja, wcale nie gorsza od tej, którą prezentuje nam buddyzm - modlitwa kontemplacyjna. Wyciszenie, zdaje się kluczem do zdrowia ciała i ducha - nauczymy się tego, a efekty mogą przerosnąć nasze oczekiwania.

wyjątkowa książka, profesjonalne podejście do problemów, które dotykają każdego
9/10
seria PSYCHIATRIA i PSYCHOTERAPIA
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wspominałam już o niezwykle wartościowej serii od Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego PSYCHIATRIA i PSYCHOTERAPIA - dzisiaj również przychodzę z książką z tej serii i jest to chyba moje najlepsze z najlepszych spotkanie z pozycją z tej półki. "UMYSŁ - MÓZG - GEN w kierunku zintegrowanej psychoterapii" John'a B. Arden'a jest literaturą naukową, skupiającą się na...

więcej Pokaż mimo to

6
Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Umysł – mózg – gen. W kierunku zintegrowanej psychoterapii


Reklama
zgłoś błąd