Nie wiem, jak ona to robi

Allison Pearson Wydawnictwo: Albatros literatura obyczajowa, romans
I don't know how she does it
literatura obyczajowa, romans
Jacek Manicki
komedia romans matka pracująca ekranizacja

Przeczytanie książki zajęło mi MIESIĄC, a to oznacza tylko jedno- książka była naprawdę kiepska. Po pierwsze była bardzo NUDNA. Właściwie nic się nie działo, miałam wrażenie, że autorka chciała powiększyć objętość książki. Może moja ocena wynika z tego, że nie czytam tego typu książek. Nie polecam ,,Nie wiem jak ona to robi''.

Zacznę od tego, że przeczytanie tej książki zajęło mi bardzo dużo czasu. Jakoś mnie nie wciągnęła, czytałam parę stron i na jakiś czas mi się odechciewalo. W końcu się udało i skończylam ja czytać :p Mam bardzo mieszane uczucia, fragment, który mną najbardziej wstrząsnal to ten, kiedy Kate opisywała swój powrót do pracy po urodzeniu Emily, nie wyobrażam sobie zostawić...

Strasznie ciężko czytało mi się tą książkę, nie zachęcała do dalszego czytania, przez co długo mi to zajęło. Główna bohaterka większość czasu wkurzała mnie, nie polubiłam jej ani trochę. Być może to dlatego, że jestem jeszcze za młoda i nie umiałam się utożsamić z Kate. Mimo to nie polecam.

Na półkach: , , , , ,

Szok, ile się ona naczekała, i to leżąc od lat tuż przy łóżku, jako moja rzekoma "lektura do poduszki". Służyła mi już nawet za półeczkę na telefon. Papier jej zżółkł od słońca, a sama powieść przez ten czas doczekała się bodajże kolejnego wznowienia.
Aż w końcu przyszedł na nią czas. I okazała się jedną z tych książek, przy których po kilku rozdziałach miałam szczerą...

Bardzo słaba książka. Niekiedy bardzo nudna. Główna bohaterka na siłę próbuje być najlepsza we wszystkim. Obejrzę również ekranizację.

Kobieta próbująca radzić sobie w łączeniu roli żony, matki i bizneswoman.
Trafne, często humorystyczne, jednak mimo to trzeźwe spojrzenie na różnice pomiędzy płciami i ich rolami w społeczeństwie i rodzinie, na równouprawnienie i nierównowagę płci. Wszystko to w brytyjskich realiach końca XX wieku. Bardzo dobre czytanie Marii Seweryn.

Czytając opinie wychodzi na to, że jako bądź co bądź facet, jestem w zdecydowanej mniejszości pośród czytelników tej książki. I będąc w mniejszości nie zgadzam się z większością. Takie kobiety są wśród nas, według mnie główna bohaterka jest doskonałym odzwierciedleniem wielu pań robiących karierę zwłaszcza takich, dla których to jedyna motywacja do życia. Dla mnie jednak...

Dość wciągająca, napisana w dobrym stylu, ale historia sama w sobie za bardzo naciągana. Pokazuje ważny problem, jakim było robienie kariery pracujących matek na początku XXI wieku, ale nieudolne próby osiągnięcia perfekcji na każdej płaszczyźnie życia przez bohaterkę nawet mnie wydają się zbyt przerysowane.

Lekka i życiowa opowieść o życiu i rozterkach pracującej kobiety. Choć realia zupełnie inne i decyzje bohaterki nie zawsze zrozumiałe, to historia skłania do zatrzymania się i zastanowienia nad sobą i własnym życiem.

Świetna historia kobiety którą jest każda z nas. Mądra, bardzo zapracowana, zorganizowana, oczy dookoła głowy a przede wszystkim kochająca mama i wspaniała żona. Niestety, nie wszystko da się pogodzić.
Warto przeczytać, wiele wzniosów z niej wyciągnęłam.

1 089
  • 2012