Okno. Pierwsza część tryptyku

2019-12-30
PRL Dzieciństwo Życie codzienne Katowice

zamieszkałem w torcie
który sam upiekłem
nie chcę słyszeć o błędach
została mi ostatnia szansa

zamieszkałem w torcie
który sam upiekłem
nie martwię się
o co toczy się gra
czuję , że jestem na fali

I live in cake NOFX

o dzieciaku , który powoli zaczyna rozumieć ,że los wygania go z widowni na scenę...jąkającego się smarkacza....dookoła Stalinogród , rogaty tatuś ,...

Ileż tu Mrożka, Gombrowicza, Witkacego, Schulza, widzę nawet małego Oskara z „Blaszanego bębenka”. Chwilami pojawia się Dostojewski. Bardzo bogata proza.
Wspaniała książka, świetna przygoda, cudowna podróż przez świat pisarza i malarza Jacka Durskiego.
Ulica Mariacka w Katowicach. Obecnie kultowy deptak z licznymi klubami. Dawniej brud, smród, kurewstwo. Pod numerem 18 a...

Dodaj cytat z książki Okno. Pierwsza część tryptyku