Perswazja

Okładka książki Perswazja Jaymin Eve, Jane Washington
Okładka książki Perswazja
Jaymin EveJane Washington Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Klątwa bogów (tom 2) fantasy, science fiction
Klątwa bogów (tom 2)
2017-05-30
Anna Piechowiak
dark romans fantasy

Okładka książki Poison Roses Jaymin Eve, Tate James
Poison Roses Jaymin Eve, Tate Ja...
Okładka książki Ból Jaymin Eve, Jane Washington
Ból Jaymin Eve, Jane Wa...

Skończyłam kolejna część serii. Zaprzyjaźniłam się już że wszystkimi postaciami. I nie chce by się skończyła ta historia. Jest w tej części więcej pikantnych scen przyznam. Ale w końcu musimy nadejść, ponieważ napięcie pomiędzy bohaterami można było już kroić nożem :) uwielbiam te momenty oddechu kiedy mogę się zanurzyć w ten niewiarygodny świat. Cały czas książka trzyma w napięciu. Bardzo polecam.

„Perswazja” to ciąg dalszy przygód niezdarnej Willi i jej pięciu boskich chłopców (jak sama ich określa). Willa zaczyna przejawiać dziwne moce, bogowie schodzą do Minatsol i urządzają zawody sol pod pretekstem szukania kolejnego boga, a ziemianie coraz bardziej wkurzeni swoim losem u prowokowani uprzywilejowaną pozycją dziewczyny odnajdują swój głos.

Nie chcę zdradzać za dużo z fabuły, więc powiem tylko, że historia po mału idzie do przodu – pakt zawiązany przez braci im wszystkim utrudnia życie – świadomie lub nie, a i Willa ma swoje zdanie o nim i innych zakazach. Druga część nie jest mniej komiczna niż pierwsza, pojawia się też kilka poważniejszych scen. W drugim tomie jest również jedna z odpowiedzi gdzie prawdopodobnie zmierza ta historia – co oznacza tyle, że część przewidywań po „Oszustwie” się potwierdza – jak dla mnie bez wpływu na chęć czytania.

Moja ocena: 8/10 – to wciąż jest guilty pleasure i wciąż dostarcza fenomenalnej rozrywki, choć liczyłam na ciut więcej akcji pchającej historię do przodu.

Lecę czytać kolejną!!!!

Po więcej recenzji zapraszam na mojego bloga: napolcerenaty.pl

Nie chcę zdradzać za...

Pierwszy tom był świetny, przezabawny. Niestety drugi już taki nie jest. Żarty są powielane, ciągle tylko "goła dupa, gołe cycki" o ile to miało jako tako sens w pierwszym tomie to tu już tak nie jest i jest tego za dużo. Kara jaką wymyśliła Willa dla braci nie ma dla mnie sensu, a bunt pojawił się totalnie znikąd. Autorki jakby zapomniały, że skoro one coś wiedzą nie koniecznie i my wiemy :(

Drugi tom jest zdecydowanie ciekawszy od pierwszego, akcja nabiera tempa i możemy lepiej poznać bohaterów.

Willa podobnie jak w poprzedniej części mąci w życiu Akademii oraz Braci Abklętych, oczywiście niechcący. Wpada na cudowny pomysł odegrania się na chłopakach za pakt Bratodziewczyny, wciągając w to jednego z nich przy okazji pokazując swoje walory całej Akademii. Niestety nie tylko ona ma tak cudowne pomysły gdyż cała szóstka zostaje wezwana na Arenę po to by walczyć i przetrwać tor przeszkód przygotowany przez bogów. Tor przygotowany jest oczywiście dla świętych sol więc dlaczego to imię Willi pojawia się jako jednej z zawodniczek? Jak poradzą sobie z tym bracia?

Jest to tom drugi tej serii i nie mogłam pominąć ani jednej z tych cudownych książek, co prawda pojawiają się w odwrotnej kolejności, ale właściwie czemu by nie? Willa znów skradła moje serce swoją nieporadnością i tym że podobnie jak ja ma czasami problemy z chodzeniem tak by się nie wywrócić podczas zwyczajnej przechadzki. Z kolei chłopców nie da się nie kochać. Tworzą cudowny krąg z Willą, nie pozwalając nikomu jej skrzywdzić, dając jej ciepło i właściwie nową rodzinę sprawiają że stają się jednym z moich ulubionych "Inner Circle".

No i niestety poziom leci w dół. Niby coś tam się dzieje niby coś tam się dowiadujemy jednak mam wrażenie, że czytam tylko o tym jak Willa ślini się do braci... No serio ile można..... Cała ksiązka skupia się tylko na tym

Na półkach: , , , , , , ,

2 część przygód Willi Knight - ziemianki, która nie jest do końca jak reszta jej rasy. Sol? Być może. Okropna niezdara? A i owszem!
Willa nadeptuje na odcisk praktycznie każdemu kogo spotka, co przysparza jej zarówno przyjaciół jak i wrogów.
Kiedy do rozgrywki o życie blondwłosej dołączają bogowie nie jest już tak łatwo temu sprostać.
Na szczęście u jej boku zawsze wiernie stoją bracia Abklęci i to nie tylko przez wzgląd więzi dusz.

Na szczęście u jej boku zawsze wiernie...

Druga odsłona przygód Willi w Bożylesie i drugi raz bardzo miłe zaskoczenie. Drugi tom nie odstaje wiele w porównaniu do pierwszego, choć tutaj Willa dowiaduje się - a przynajmniej się stara - dowiedzieć więcej o świecie bogów i sol oraz o zasadach tu panujących. Na podstawie moich obserwacji i lat czytania wynika, iż właśnie po to są drugie tomy - by wyjaśnić coś, co w pierwszym zostało pominięte ;). Nie mogę jednak odmówić autorkom tego, że - przynajmniej na razie - kończą powieści w takim momencie, że można spać spokojnie, jeśli nie ma się kolejnego tomu pod ręką.

Jest tak samo śmiesznie i tak samo zwariowanie jak poprzednio. Mamy tu wszystko, co powinna mieć dobra powieść: wartką akcję, przemyślaną fabułę, zwroty akcji, miłość, magię, bogów i porwania, a wszystko to okraszone porządną dawką humoru i klątwami. Czasami zastanawiałam się nad dwoma rzeczami: po pierwsze - co ta Will jeszcze odwali z jej pechem i pomysłowością?; po drugie - skąd autorki miały pomysł na aż tak zwariowane perypetie Willi i braci Abklętych? Swoją drogą - wiecie skąd takie nazwisko? Albo znacie innych bogów w Topii? Nie? Polecam przeczytać tom drugi :)

Nie ma sensu, by się wiele rozpisywać. Po prostu trzeba się przekonać na własnej skórze, jak bardzo wciągają przygody Willi.

1997

Oj coś mi się zdaje że im dalej w łaś tym gorzej. Nie lubię takich bohaterek, niby autorki chciały z niej zrobić silna kobietę ale to się im nie udało to jej zachowanie nabawia mnie wstrętem do kolejnych tomów :-(

Akcja zaczyna nam się trochę rozpędzać. Autorce, mimo gwałtownych zwrotów akcji, udaje się zachować logikę wydarzeń, co bardzo się chwali.
Pojawiają się nowi bohaterowie drugoplanowi, z których najciekawszy jest Cyrus, ale kilku innych Bogów też zasłużyło na rozwinięcie ich wątków.
Niestety bracia Abcurse nadal są jedynie merdającymi ogonkami szczeciaczkami, które biegają za Will z wywieszonymi językami. Autorka nieco skrzywdziła tych bohaterów. Mam nadzieję, że z czasem jednak wyrosną im jaja.