Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź

Okładka książki Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź Marta Stochmiałek
Okładka książki Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź
Marta Stochmiałek Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Na tropie. Szukaj i znajdź interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
24 str. 24 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Na tropie. Szukaj i znajdź
HarperCollins Polska
2021-03-24
2021-03-24
24 min.

Myślę, że każdy z Was słyszał o smerfach. Tym razem mali niebiescy bohaterowie tej książeczki zapraszają Was do swojej wioski, by pokazać jak spędzają czas i zaprosić do wspólnej zabawy.

Książeczka jest dużego formatu, z miękką okładką, na której widzimy harmonijnie skomponowane, barwne grafiki. Zarówno tytuł jak i elementy okładki wskazują, czego można spodziewać się wewnątrz. Publikacja przeznaczona jest dla dzieci do lat 6.

Przejdźmy teraz do kolejnych stron, czyli do wioski smerfów i jej mieszkańców. Każde przewrócenie strony to nowa, duża ilustracja z wyraźnymi elementami w jednolitych barwach. Po przeczytaniu krótkiej informacji opisującej przedstawioną sytuację możemy przejść do wyszukiwania elementów, które przedstawione są w ramce. Wyszukuje się je dobrze, chociaż czasem trzeba też dokładnie się przyjrzeć, bo mogą znajdować się na łączeniu stron. W każdym razie wyszukiwanie sprawia wiele frajdy zwłaszcza, że elementów do znalezienia jest sporo. Dla tych natomiast, którzy po dotarciu do ostatniej strony nie mają dość, przedstawione są kolejne elementy, które można wyszukać w całej książeczce.

„Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź” to niepozorna książeczka, która przyciąga uwagę barwnymi ilustracjami i ciekawą treścią, rozwija i daje dużo radości. Zapewnia rozrywkę, ale także pomaga w ćwiczeniu rozpoznawania kolorów i kształtów. Rozwija spostrzegawczość i może być fajnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu.

W nasze ręce wpadła nowa seria „Na tropie. Szukaj i znajdź”. Bohaterami poszczególnych tomów są postacie z seriali animowanych. Wybór naprawdę bogaty, bo znajdziecie tam zarówno, Tomka i przyjaciół, Robot Trains, Smerfy, Maszę i Niedźwiedzia, My Little Pony, Bing, Kotociaki, Cleo i Cuquin oraz Heniuś. Jak widzicie wybór duży. Do tego seriale dla przedszkolaków, więc i poziom zadań właśnie dostosowany dla takich młodych czytelników. Mamy tu niedługie opowieści. Każda podwójna strona to wycinek z życia bohaterów. Do tego na każdej znajdziemy szereg zadań. Każda publikacja staje się pretekstem do zabrania dzieci w świat ukochanych bohaterów, z którymi dzieci rozwiną koncentrację oraz spostrzegawczość. Słuchanie opowieści pomoże również popracować nad słuchaniem lub czytaniem ze zrozumieniem. Warto zadać dzieciom pytanie sprawdzające, czy uważnie słuchały. Zadania pomagają opanować liczenie na podstawowym poziomie, oswajają z kształtami, kolorami. Do tego pomagają rozwinąć myślenie globalne, ponieważ szukany przedmiot nie zawsze jest dokładnie taki sam jak na ilustracji.
Każda publikacja nęci pięknymi, dużymi ilustracjami, które dzieci chętnie będą oglądać. Wchodzić w świat swoich bohaterów. Niedługi tekst zachęci również do tworzenia własnej opowieści o przygodach oglądanych postaci.
Tym razem sięgnęłyśmy po „Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź” i dzięki temu dowiedziałyśmy się, dlaczego w wiosce tych niebieskich istotek panuje taka przyjazna atmosfera. Nie zabrakło tu obowiązków i zabaw. Były zawody oraz zima. Do tego wiosenne porządki, a nawet urodziny i wędrówka po dnie oceanu. Jedenaście przygód zapewnia wspaniałą rozrywkę dzieciom i staje się dobrą alternatywą dla telewizji, pomaga oswoić z książkami, zachęca do czytania.
Drugą z pozycji, którą przeczytałyśmy jest „Lokomotywy na tropie. Tomek i przyjaciele. Szukaj i znajdź”, które zapewniły nam spędzenia miłych chwil z Tomkiem i innymi Naprawdę Użytecznymi Lokomotywami. Podobnie jak w tomie ze Smerfami mogłyśmy stopniowo zobaczyć codzienność bohaterów, ich misje, radości i smutki. Dowiedziałyśmy się jak wygląda codzienność lokomotyw, odkryłyśmy znaczenie mechaników, konieczności regularnego sprawdzania sprawności mechanizmów, aby móc wypełniać ważne misje. Raz jest to przewóz pasażerów jadących do wesołego miasteczka, a innym razem ważna misja w fabryce czekolady. Każde zadanie jest niesamowicie ważne.
Plusem tych publikacji jest to, że pokazują jak niesamowicie ważną rolę odgrywa każdy z nas. Mamy w nich przyjaźń, współpracę, zrozumienie dobrego wypełniania swoich obowiązków. Zdecydowanie polecam.

ZABAWY, SZUKANIE I SMERFY

Kolejna propozycja dla miłośników Smerfów od Harper Kids to książeczka z serii „Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź”. Tytuł mówi już nam wszystko, co powinniśmy wiedzieć o tej pozycji. Ale warto jeszcze w tym miejscu nadmienić, że to naprawdę ładnie wykonana, sympatyczna i wydana w dobrej cenie publikacja, która usatysfakcjonuje młodych odbiorców.

Jak podaje sam wydawca, „Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź” to zaproszenie do spędzenia miłych chwil w towarzystwie smerfów. W książce znajdziesz duże, kolorowe ilustracje z ulubionymi bohaterami. Można je oglądać bez końca, szukając zabawnych szczegółów i obiektów wskazanych w tekście. Książka pozwala wykształcić spostrzegawczość malucha, umiejętność liczenia na podstawowym poziomie, a także znajomość kolorów i kształtów i to prawda. Niniejsza publikacja to zbiór dwustronicowych ilustracji, bardzo przyjemnych i dostosowanych do odbiorcy, które mają bawić i uczyć, dostarczać satysfakcji i rozwijać. I sprawdzać dziecięcą spostrzegawczość.

ZABAWY, SZUKANIE I SMERFY

• W dniu premiery