Pani Kusząca

Okładka książki Pani Kusząca Meghan March
Okładka książki Pani Kusząca
Meghan March Wydawnictwo: Editio Cykl: Magnolia [Meghan March] (tom 2) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Magnolia [Meghan March] (tom 2)
Editio Red
Madam Temptress
Editio
2021-07-14
2021-07-14
2020-04-14
Olgierd Maj
romans współczesny

Drugi tom zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu. Choć więcej tu thrillera niż romansu, wciągnęłam się od pierwszej strony. Polowanie na Magnolię, które zaczęło się w pierwszy tomie, trwa. Jak wiele ta kobieta musi znieść, by odpokutować swoje winy z przeszłości? Kiedy Mags ma nadzieję, że wreszcie będzie szczęśliwa i zbuduje normalne życie, założy rodzinę... Przeszłość ją dogania. Czy wyjdzie z tego cało? Czy jej oprawca zdoła ją złapać i zabić? Czy po takim czymś można jeszcze normalnie żyć? Jedno jest pewne - Moses zrobi wszystko, by tym razem jej nie stracić

Kreol skończony pora na Magnolię i Panią Kuszącą. Niestety nie mam zbyt wiele do powiedzenia. Podtrzymuje swoje zdanie że jest to książka jakich wiele. Ot kolejna mafijna opowieść – on gangster, ona z mafią blisko związana. Oboje mają trudną przeszłość ale odnaleźli siebie. Historia niby nie jest banalna, sama akcja bardzo dynamiczna i myślę że ciekawsza niż w przypadku pierwszej części. Wiem, że autorka lubi przedłużać historię ale w tym wypadku myślę, że spokojnie wystarczył by jeden dłuższy tom, jako bonus do trylogii Mounta. Swoją drogą przez tę krótkie chwile kiedy to do głosu dochodzili Mount czy Kira odczułam dużo więcej emocji, akcji, wydarzeniom towarzyszyła całkiem inna dynamika. Wydarzenia które ich spotkały do dobrych nie należały ale miło było w takim stopniu wrócić do ich wątku.

Na samym początku poznajemy historię poznania się Magnolii i Mounta. To już od początku nadaje akcji dużo więcej emocji. Do tego ogrom akcji – życiu Magnolii zagraża nieznajomy. Na pewno jest lepiej. Jednak jeśli ocenić całokształt to dalej jest średnio. Ta historia zwyczajnie nie zapadnie mi w pamięć i szybko o niej zapomnę.

Bez wątpienia jest to historia którą można szybko przeczytać, jednak czy jest ona tego warta? Może i tak ale na pewno trzeba brać pod uwagę że to nie jest przyjemna historia. Jest wiele gorszych, bardziej brutalnych historii, jednak ta tutaj też może wzbudzać niepotrzebne i negatywne emocje. 6/10

Ledwo skończyłam "Kreol", a już sięgnęłam po drugą część. Historia Magnolii i Mosesa wciągnęła mnie bez reszty. Dynamiczna fabuła, emocje wyczuwalne, bohaterowie - wojownicy - to wszystko sprawia, że czyta się romans bardzo szybko.
Można wyciągnąć z niej wiele wniosków. Jednak najmocniej tutaj wybrzmiewa to, żeby każdego traktować z należytym szacunkiem, niezależnie od statusu społecznego, wykonywanego zawodu, płci.

Jeśli lubisz niebanalną historię, "walkę" między bohaterami, którzy znali się i są zmuszeni do poznania się na nowo, to warto po nią sięgnąć....

Druga cześć bardziej dynamiczna, Moses i Magnolia próbują namierzyć osoba, która im zagraża. Pod koniec robi się niebezpiecznie, kiedy zostaje to wplątana rodzina Mounta, a na koniec happy end.

Mamy tutaj kontynuację losów Magnolii i Mosesa. Na początku książki dowiadujemy się, w jakich okolicznościach poznała się ta dwójka. Ten wątek sprawił, że łatwiej było mi zrozumieć to, co dzieje się w życiu kobiety.

Czegoś takiego brakowało mi w pierwszej części, która niezbyt przypadła mi do gustu, „Pani kusząca” jest ciekawsza, chociaż też nie uważam tej części za fascynującą.

Magnolia Marie Maison — silna kobieta, która potrafi walczyć o swoje. Posiadanie i obsługa broni nie są jej obce i nie raz już jej się przydały, gdy musiała bronić się przed napastnikiem.

Kobieta nadal jest w niebezpieczeństwie, ale teraz może liczyć na pomoc swojego mężczyzny i przyjaciół. Ktoś chce jej śmierci i nic go nie powstrzyma przed zemstą.

Moses Buford Gaspard — mężczyzna próbuje nadrobić stracony czas i chce odzyskać zaufanie Magnolii. Chwile spędzone razem zbliżają ich do siebie, w tym czasie Moses uświadamia sobie, że kocha Mags i chciałby stworzyć z nią wspólną przyszłość.

Aby to się mogło stać, musi ją teraz uratować przed świrem, który zaciera za sobą ślady i jak dotąd jest nieuchwytny. Ekipa Mosesa to fachowcy i dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.

Cała książka skupia się na próbie odnalezienia mężczyzny, który poluje na Magnolie oraz jej ucieczce przed nim. Wszystko to okraszone na nowo rozwijającą się relacją między Mags i Mosesem oraz scenami ich zbliżeń.

Ta książka była lepsza od poprzedniej, ale oceniając je jako serię, niestety czuje się zawiedziona. Spodziewałam się czegoś innego, niestety ta seria raczej szybko uleci z mojej głowy.

Każdy ma inny gust, może Wam akurat się spodoba. Seria „Sekrety i namiętności” to było złoto, a tę nawet srebrem nie nazwę. Obie te serie prezentują zupełnie inny poziom i cieszę się, że zaczęłam od sekretów, bo inaczej nie polubiłam pióra autorki tak bardzo, jak to się stało dzięki tej serii.

Myślę, że wystarczyłaby jedna książka, w sumie to nie wiem czemu, ale druga część wyjątkowo mi się dłużyła mimo, że sporo się działo, trochę też przeskakiwałam co nudniejsze fragmenty. Autorka ma dość lekkie pióro, więc czyta się dobrze. Po prostu niech każdy oceni sam.

Na półkach: , , , , , ,

"Byli gang­ster i pro­sty­tut­ka, któ­rym udało się osią­gnąć życie, o jakim ma­rzy­li, mimo wszyst­kich prze­ciw­no­ści."

Połączył ich huragan Katrina. On uratował jej życie. Spędzili ze sobą dwa tygodnie, które odcisnęły piętno na nich obojgu. Miał wrócić. I wrócił... 15 lat później. Czy nie jest już za późno?
"Nie upra­wia­łam seksu dla przy­jem­no­ści, bo za­wsze był to dla mnie tylko biz­nes.(...)
Ale z Mo­se­sem… od sa­me­go po­cząt­ku było to coś in­ne­go. Nie było w tym żad­nej in­te­re­sow­no­ści. Dwa ty­go­dnie, które z nim spę­dzi­łam, na­uczy­ły mnie, że po­tra­fię upra­wiać seks wy­łącz­nie dla czy­stej przy­jem­no­ści, o czym wcze­śniej nie mia­łam po­ję­cia."

Moses walczy o Magnolię za całych sił. Musi też ją chronić gdyż postać będąca Duchem zagraża jej życiu. Musi też się wywiązać z obietnicy jaka złożył Mountowi, że powie kobiecie prawdę. A jaka jest ta prawda?

Pierwszą część pochłonęłam. Dużo pytań, wydarzeń i charakterne postacie. Jednak dwójka mnie rozczarowała. Najpierw się wszystko ciągnęło. W sumie nic sie działo by nagle ruszyło i rach-ciach pozamiatane i koniec. To, co uratowało tę część to zdecydowanie Mount i jego dwie twarze.😀
Całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie.
"W osta­tecz­nym ra­chun­ku więzy krwi wcale nie zbli­ża­ją ludzi, liczy się to, kogo ko­chasz i kto od­wza­jem­nia tę mi­łość."

"Nie upra­wia­łam seksu dla przy­jem­no­ści, bo za­wsze był...

Czas na drugi tom dylogii „Magnolia”, czyli „Pani kusząca” Meghan March, która to jest zwieńczeniem historii miłości Magnolii i Mosesa. Mamy kontynuację wydarzeń mających miejsce w „Kreol”. Rozpoczynamy od retrospekcji podczas której otrzymujemy wgląd w to, jak Magnolia poznała Mosesa. Uwagi czynione przez Mounta sprawiają, że chcąc nie chcąc, Moses nie może dłużej czekać i musi zdradzić okoliczności jakie sprowadziły go piętnaście lat wcześniej do domu Magnolii, w konsekwencji ratując dziewczynę z rąk oprawców. Dzięki temu mamy wgląd w wydarzenia, które doprowadziły do poznania Mosesa i Magnolii, w następstwie sprawiają, że oboje połączy głębokie uczucie.
Ponowne spotkanie niestety nie przebiega tak, jak zaplanował sobie Moses. Nie spodziewał się, że kobieta z którą chce założyć rodzinę zostanie wplątana w policyjne śledztwo. Do tego, okazuje się, że będą zmuszeni zmierzyć się z nowym niebezpieczeństwem. Jedno zdarzenie zmienia wszystko i na Magnolię zaczyna polować zabójca. Kiedy życie Magnolii jest zagrożone, Moses jest w stanie zejść do samego piekła, by ocalić ukochaną.
Ta książka jest idealnym uzupełnieniem pierwszej, a jednocześnie wydaje mi się, że spokojnie obie książki mogłyby być jednym zintegrowaną książką. Ale to zapewne kwestia preferencji. Tak samo jak i tom pierwszy, „Pani kusząca” napisana została w narracji pierwszoosobowej z dwóch perspektyw głównych bohaterów oraz z dodatkowych wstawek bohaterów drugoplanowych. Co do samej fabuły, jest ona spójna i przemyślana, co zupełnie nie zaskakuje, jeśli zna się już nieco pióro autorki. 😉
Przez całą historię wręcz się płynie i choć zakończenie jest satysfakcjonujące, czytelnik pragnie więcej. Bohaterowie nie rozczarowują, w dalszym ciągu przyciągają czytelnika swoją charyzmą i różnorodnością charakterologiczną. To, co z pewnością podoba mi się najbardziej to współdziałanie Mosesa i Magnolii, ich prawdziwe partnerstwo w związku, który tworzą.
Z przyjemnością czytałam obie części, przyglądając się, jak fantastycznie oboje się uzupełniają i wspólnie radzą z pojawiającymi się problemami. Kolejny raz, Meghan March zaskakuje pomysłowością i dbałością o wykreowanie niebanalnych bohaterów, za co tę autorkę cenię. Z niecierpliwością będę wypatrywać kolejnych jej powieści, a Wam, kochani, z całego zaczytanego serducha polecam dylogię „Magnolia”, jak i pozostałe książki pani March.

Obydwie części czyta się szybko i rzeczywiście są wciągające ale dawno już żadna książka nie pozostawiło po sobie takiego niesmaku. Czytałam już książki brutalniejsze ale historia Magnolii jest dla mnie wyjątkowo nieprzyjemna, bohaterowie antypatyczni i odpychający. Nie mogłam się przekonać. Nie wiem skąd tak wysokie oceny, ja osobiście NIE POLECAM.

Jeśli myślałam, że pierwsza część tej dylogii wywoływała napięcie, to się pomyliłam. Napięcie jakie towarzyszyło mi przy czytaniu „Pani Kusząca” jest nie do opisania. Nie potrafiłam się od niej oderwać, to co zgotowała autorka Magnolii, to był szok pogłębiający się z każdą kolejną kartką. Już w pewnym momencie traciłam nadzieje, że to skończy się dobrze. Ciągła akcja, problemy które mnożą się w zawrotnym tępie, a główni bohaterowie cały czas muszą się z nimi mierzyć. Niebezpieczeństwo, strach, współczucie mieszają się z namiętnością i miłością.

Magnolia zawsze miała pod górkę, ale była na tyle silna i twarda, że dawała sobie ze wszystkim rady. Niestety nie może odetchnąć chociaż na chwilę, bo cały czas coś na nią spada, pragnąć złamać. Ta kobieta nie daje się i walczy, bo ma dla kogo. Musi sobie w końcu wybaczyć, bo to nie jej wina że co chwilę ginie ktoś niewinny. Mount i Keira przychodzą z pomocą, ale nie spodziewali się że sami również mogą stracić coś cennego. Czy uda im się złapać mordercę zanim on dopadnie ją? Czy policja i FBI odczepią się? A może jedynym sposobem na nowe życie jest śmierć? Przy takich przyjaciołach i mężczyźnie u swojego boku wszystko jest możliwe.

Tak moi drodzy Meghan March postanowiła nas rozpieścić i umieściła Króla Nowego Orleanu i jego żonę w fabule, kradnąc moje serce po raz kolejny. Stęskniłam się za tą dwójką, a tu mogłam znowu na dłużej się z nimi spotkać. Rozdziały pisane z perspektywy głównych bohaterów i nie tylko, zapewniają mnóstwo emocji i łez które pojawiają się i uderzą w was z podwójną siłą pod koniec tej historii. Rany moje serce pękało, a strach zaciskał się wokół gardła.

• Audiobooki