Moja matka psychopatka. Dorastanie w cieniu potwora

Okładka książki Moja matka psychopatka. Dorastanie w cieniu potwora
2021-05-10
2021-05-10
Alka Konieczka
reportaż matka psychopatka dorastanie

Co do książki, uważam że jest warta uwagi. Porusza bardzo wiele spraw, których wiele ludzi nie dostrzega, gdy inni świetnie nimi manipulują. I to dotyczy również dorosłego życia.
Co do autorki Olivii... no cóż, ale według mnie po prostu była głupia. Głupia, że dała sobą tak manipulować. A dlaczego? I tu wrzucę trochę prywaty. Sama wychowałam się w domu, gdzie ojczym był nie dość że psychopatą, tyranem, to również lubił małe dziewczynki. Próbował mnie złamać psychicznie, fizycznie i seksualnie. A ja miałam tylko 11 lat. Niestety nigdy mu się to nie udało, przez to kary były dłuższe, mocniejsze, bardziej bolesne. Finał jest taki: facet o ponad 30 lat wącha kwiatki od dołu. Nie zniósł ciśnienia, jakie ja mu zafundowałam. Moja matka taka bierna jak ojciec autorki. Za to babcia ...to ona mi pomogła, to tylko w niej miałam prawdziwe oparcie.
Czytając książkę wróciły wspomnienia, przykre i bolesne. Pisząc te słowa, z oczu płyną łzy. Dziś mam męża, trójkę cudownych dzieci i ukochane zwierzęta. Ale żyje jak Olivia, nie patrząc wstecz
Książka cudowna, pod względem wrażeń, oczywiście, choć smutna i momentami przykra. Polecam.

Temat ciekawy. Czytając miałam różne odczucia- z jednej strony, że matka to psychopata, za chwilę zwątpienie i myśł, że może to wyolbrzymianie dziecka, nastolatki. Bohaterka przedstawia wycinki z życia, które sugerują, że wie o przypadłości matki, a z drugiej strony czytając masz wrażenie, że chyba jednak nie wiedziała tylko po latach i zagłębieniu się w temat ,,psychopaty" umie je dopasować. Dziwne decyzję życiowe jeśli spojrzeć w kontekście, że wiedziała...opis osoby uzależnionej, a końcówka jednak zwala z nóg i już nie daje żadnych złudzeń czytelnikowi

Na półkach: , , , ,

Historia poruszająca opowiedziana przez autorkę,opisana na prawdziwych,auntentycznych faktach jest,dzieciństwo dziewczynki było smutne,złe matka znęcała się fizycznie,psychicznie nad własną córką,za każdą błachostkę to oberwała,manipulowała matka nią,zgotowała prawdziwe piekło własnemu dziecku,źle traktowała ją ani krzty uczuć,miłości nie doświadczyła ona od własnej swojej matki tylko krzywdy,cierpienia i okrucieństwo.
Nawet jak dorosła kobieta założyła swoją rodzinę matka chciała kontrolować córki życiem.
To mi się w głowie nie mieści jakim trzeba chorym psychicznie i okrutnym być potworem nie kochać własnej córki.
Ta kobieta pozbawiona była wszelkich uczuć,niezdolna do kochania nikogo,bezduszna,okrutna.
Wstrząsa,chwyta za serce głęboko i przeraziłam się czytając tę książkę,naprawdę bardzo dobrze się czytało.
Styl pisarki i pióro bardzo dobre,świetnie napisana przez pisarkę ta lektura,przekazuje emocje życiowe,ciekawe,wzruszona byłam tą książką,porusza bardzo.
W języku lekkim,ciekawym książka,pełna bólu,cierpień,krzywd,smutku i bezduszności w tej książce.
Wciągnięta byłam w tą książkę zaskakuje z każdym rozdziałem pochłonęłam ją w 3 godziny.
Spędziłam fajne chwile przy książce,zasmuciła mnie,wstrząsnęła i zaskoczyła.
Literatura ciekawa,wzruszająca i mocna.

Najgorzej, jak się rozpoznaje w tej książce własne doświadczenia i swoich bliskich… Przez całą lekturę odczuwałam nieopanowaną wściekłość na narratorkę. Choć nie była niczemu winna. To była tak naprawdę wściekłość na samą siebie, na własną bezradność i bezsilność, bo ja też nie miałam na to wpływu, też nie miałam wyboru. Tak naprawdę rozumiem Cię, Olivio, aż za dobrze. Przepraszam Ciebie i tę małą dziewczynkę we mnie. Nie zasłużyłyście na to, co Was spotkało. Nie mogłyście też zrobić nic inaczej. Radziłyście sobie najlepiej, jak umiałyście. Już Was nie oceniam.
Książka jest dramatycznie mocna i bolesna. Nie polecam, bo rozwala psychicznie, rozkłada na łopatki. Ale cholernie prawdziwa (to dokument, nie fabuła), cholernie dobra.

Szok jakie ludzie mają przeżycia byłam wstrząśnięta bardzo polecam, taka matka to masakra.

MOJA MATKA PSYCHOPATKA. Dorastanie w cieniu potwora – OLIVIA RAYNE

Bolesne wspomnienia, które nie pozwalają w pełni cieszyć się życiem. Matka, która powinna być przyjaciółką i opoką, jest psychopatką. Ojciec, który powinien być filarem rodziny, jest biernym świadkiem poczynań swojej chorej psychicznie żony.
Kat, ofiara i obojętny obserwator. Nagrody i kary, pochwały i ubliżenia, śmiech i płacz, pieszczoty i przemoc fizyczna. Kłamstwa, szantaże, kontrola, manipulacje. Toksyczna miłość. Nieustanny strach. Wszystko po coś.
Bardzo szczera. Bardzo prawdziwa. Bardzo odważna.

MOJA MATKA PSYCHOPATKA. Dorastanie w cieniu potwora – OLIVIA RAYNE

Kat, ofiara i obojętny obserwator. Nagrody...

Lubicie książki na autentycznych wydarzeniach? Ja miałam okazję przeczytać kilka takich książek i właśnie skończyłam czytać kolejną taką. To historia dziewczyny, która była wychowywana przez matkę psychopatkę. Aż trudno uwierzyć, że ktoś kto powinien wspierać swoje dziecko od najmłodszych lat i dbać o jego dobro, potrafi krzywdzić je z pełną premedytacją i jeszcze żądać za to wdzięczności. "Moja matka psychopatka" to smutna książka, która pokazuje jak ciężko jest żyć osobą psychiczną i jak trudno jest uwolnić się od takiej osoby.
Książka choć smutna to fajnie się ją czyta. Warto po nią sięgnąć, by poznać Oliwię - główną bohaterkę i jej życie w cieniu matki psychopatki.

"MOJA MATKA PSYCHOPATKA" OLIVIA RAYNE

Wow, ależ to były emocje !
Historia Olivii wbiła mnie w fotel. Bałam się, płakałam i byłam wściekła.
Wstrząsająca, mocna, straszna pozycja, okrutność matki niewyobrażalna.
Książka ma formę reportażu, który czyta się niezwykle szybko ze względu na styl, język i formę. Jednak czyta się ją z wielkim bólem serca, złością i poczuciem bezsilności.
Przedstawiona została w niej prawdziwa historia relacji matki i córki.
I wiecie co ? To przeraża jeszcze bardziej, że nie jest to fikcja literacka, lecz prawda.

Jak sama autorka piszę - "Ta książka jest próbą zmierzenia się z bolesną przeszłością".

Jak wyglądało dzieciństwo i życie Olivii w cieniu matki psychopatki ? Jak sobie poradziła z tak toksyczną rodzicielką ?
Tego nie da się opisać w kilku słowach, to trzeba przeczytać.
Nic dziwnego, że nasza bohaterka cały czas się boi i żyje w chronicznym strachu.
Pomimo tego, że Olivia jest już dorosła kobietą i wydaje się, że poradziła sobie ze swoją relacją z matką, to jednak to co przeżyła wywarło wpływ na całe jej dalsze życie.
Gdy zdała sobie sprawę, że najbliższa jej osoba MATKA , każdego dnia ją niszczyła, nic już nie będzie proste.
Jak nauczyć się kochać, lubić, szanować, ufać i nie bać się drugiego człowieka, gdy przeżyło się to wszystko co Olivia ?

Dzięki tej lekturze dowiemy się jak poznać psychopatę.
Oto obraz psychopaty : Są to osoby ponadprzeciętnie charyzmatyczne, magnetyczne i uwodzicielskie. Cechuje je powszechny brak empatii, ponieważ nie obchodzą ich uczucia innych.
Ludzie są przez nich postrzegani jedynie jako narzędzia do osiągnięcia własnych celów. Nie są w stanie postawić się w sytuacji innych. Nie obchodzi ich cierpienie innych.
Obcy ludzie są dla nich jak przedmioty jednorazowego użytku, natomiast członkowie rodziny stanowią ich własność.
Psychopaci mają ekstremalną potrzebę stymulacji. Bezustannie szukają nowych podniet, uwielbiają żyć na krawędzi i podejmować ryzyko.
Bardzo łatwo się nudzą, są impulsywni, kapryśni i porywczy.. Postrzegają siebie jako dużo ważniejszych od innych i mają wygórowane mniemanie o sobie. Są narcyzami.
Potrafią kłamać na zawołanie i głownie, aby kontrolować innych wzbudzać współczucie, uniknąć krytyki i zaprezentować fałszywy obraz siebie.
Psychopaci potrafią genialne manipulować innymi.

Cytaty :
"Problem z moją matką polega na tym, że gdybyście ją poznali, polubilibyście ją. Każdy ją lubił, przynajmniej na początku. Tak właśnie jest z psychopatami – są charyzmatyczni i uwodzicielscy".

Zapraszam WAS do siebie www.ostatniastrona.com.pl

"MOJA MATKA PSYCHOPATKA" OLIVIA RAYNE

Wow, ależ to były emocje !
Historia Olivii wbiła mnie w fotel. Bałam się, płakałam i byłam wściekła.
Wstrząsająca, mocna, straszna pozycja, okrutność matki niewyobrażalna.

Książka ta dosłownie mnie "przeczołgała" przez całą swoją treść. Czytając ją byłam zła lecz nie mogłam się od niej oderwać. Jako matce w głowie mi się nie mieści, że można tak gnębić swoją własną córkę...

W głowie się nie mieści że można tak krzywdzić własne dziecko.
Szacun dla dziecka że to wytrzymało.

W głowie się nie mieści że można tak krzywdzić własne dziecko.
Szacun dla dziecka że to wytrzymało.

Dodaj cytat z książki Moja matka psychopatka. Dorastanie w cieniu potwora