Mądre bajki (miękka oprawa)

Okładka książki Mądre bajki (miękka oprawa) Agnieszka Antosiewicz
Okładka książki Mądre bajki (miękka oprawa)
Agnieszka Antosiewicz Wydawnictwo: Greg Seria: 64 strony w kolorze bajki
bajki
64 strony w kolorze
Greg
2021-01-01
2021-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie Constanza Droop, Annette Langen
Listy od Felik... Constanza Droop, An...
Okładka książki Co mi powiedział tata Astrid Desbordes, Pauline Martin
Co mi powiedzi... Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Nieustraszony strach na wróble Maria Giemza, Grzegorz Majchrowski
Nieustraszony ... Maria Giemza, Grzeg...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Mówię prawdę! Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...

Takie zwykłe opowiadania, jak pisało się na polskim. Jakieś morały są, ale nic szczególnego. Dziecku się podobało, ale ja czytałam lepsze.

Polecamy, mądre opowiadania o życiowych problemach

Polecamy, mądre opowiadania o życiowych problemach

"Mądre bajki" to kolejny zbiór, tym razem 19 bajek, od wydawnictwa Greg, skierowany dla dzieci w wieku przedszkolnym. W tym tomie rodzice wraz z ludzkimi i zwierzęcymi bohaterami poszczególnych bajek będą próbowali wytłumaczyć dzieciom czym jest miłość, tolerancja, szczęście, zazdrość, dlaczego ktoś odchodzi i co to oznacza, jak zwalczyć w sobie przykre emocje, jaka jest wartość rodziny, czym jest odpowiedzialność czy odwaga.

Książka pełna mądrości i pozytywnych cech. Ale autorka nie boi się również pokazywać złych emocji - mało tego - pokazuje dzieciom jak bardzo ważne one są i jak sobie z nimi radzić nie bagatelizując ich, lecz w pełni akceptując własne uczucia. To zarówna nauka dla dzieci jak i rodziców. A może nawet przede wszystkim dla rodziców, bo to my, dorośli, mamy tendencję do bagatelizowania negatywnych uczuć, co nie jest niczym dobrym.

Każdej bajce towarzyszą barwne ilustracje, dzięki którym dzieci mogą się bardziej wczuć w czytaną właśnie historię. Ułatwiają również zrozumienie jej treści i skłaniają do przeprowadzenia rozmów dotyczących danej bajki.

Fascynująca i mądra lektura dla dużych i małych. Według mnie obowiązkowa pozycja na domowej półce.

Niewiele tu mądrości. Jest kolorowo, owszem, lapidarnie, więc akurat dla malucha...ale treść to już typowa nachalność, moralizatorstwo, żadnej głębi. Ot, przeczytać i zapomnieć.

🤮 Nie zbyt fajna

🤮 Nie zbyt fajna

Bajki, które znajdziemy w tej książce, poruszają różne tematy, takie życiowe np. jak to bywa, gdy pojawia się rodzeństwo. W publikacji znajdziemy opis emocji i zmian, jakie nam towarzyszą w różnych sytuacjach.

Książka ukazuje nam, że rozmowy z dziećmi na poważne tematy wcale nie muszą być trudne i skomplikowane. W publikacji przeczytamy także o tym, dlaczego warto mieć przyjaciół i jak wiele są oni w stanie dla nas zrobić. Autorka porusza także trudne i niezbyt przyjemne tematy takie jak umieranie, lecz jest to przedstawione w sposób przyjazny dla dzieci.

Każde przedszkolne dziecko znajdzie ciekawą opowiastkę dla siebie. W publikacji znajduje się 20 niezbyt długich historyjek. Każda bajka jest ciekawa i kryje w sobie wspaniałe wartości takie jak: uczciwość, akceptacja, życzliwość, odpowiedzialność czy też zazdrość
Dużym atutem są także ilustracje, które goszczą niemal na każdej stronie. Strony również przyciągają uwagę dzieci, gdyż nie są białe, tylko kolorowe, pasujące do dziewczynki, jak i chłopca.
Tytuł „Mądre bajki” to bardzo trafna nazwa😌 Bajki zawarte w publikacji są przemyślane i bardzo ładnie opisane.
"Mądre bajki". Lektura jest zbiorem aż 20 pełnych przygód i wartościowych historyjek, których głównymi bohaterami są przede wszystkim właśnie dzieci. Bajki są ciekawe i atrakcyjne dla maluchów. Może posłużyć, jako pierwsza czytanka, ponieważ zawiera duże litery. Goraco polecam!!

Dla małych dzieci te historie są całkiem przyzwoite. Trochę nie podoba mi się nachalne wciskanie przekonań autorów w opowieściach o zwierzętach. Mimo to biorąc pod uwagę docelowy wiek odbiorców trudno mi wyobrazić sobie coś lepszego na podobny temat. Jedną z większych zalet jest to, że każda bajka mieści się na trzech stronach, co sprawia że jest idealną historyjką na dobranoc.

Wcale nie takie mądre

Wcale nie takie mądre

• Dla dzieci
  • Lit. polska
  • Czytane dzieciom

Dodaj cytat z książki Mądre bajki (miękka oprawa)