Mądre bajki - pozytywne myślenie (miękka oprawa)

Agnieszka Antosiewicz Wydawnictwo: Greg Seria: 64 strony w kolorze bajki
Greg
bajki
64 strony w kolorze
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Super książka dla każdego dziecka, porusza ciekawe tematy przec co możemy wytłumaczyć dzieciom i pokazać na przykładzie coś co nam sprawia trudność. Książka fenomenalna, często będziemy do niej powracać, a na pewno kupię resztę książek tej autorki, bo warto.

Gdy słyszę hasło: „mądre bajki”, zapala się w mojej ojcowskiej głowie czerwona lampka… Czytałem bowiem tony „mądrych, pouczających” książek dla dzieci, które okazywały się takowymi jedynie z nazwy, a w rzeczy samej nie niosły żadnego przekazu i koniec końców okazywały się przeciwstawieństwem tego, co głosił tytuł.

Rzecz ma się jednak z goła inaczej, gdy na warsztat...

Pięknie napisana książeczka z życiowym przesłaniem w każdym opowiadaniu, pozbawiona epatowania dydaktyzmem. Świetny pomysł z wyjaśniającymi podtytułami pod bajkowymi tytułami. Polecam!

Bardzo fajne opowiadania. Super! Polecam!

Książeczka to zbiór opowiadań. Przyjemnie się ją czyta z dzieckiem. Każda na końcu zawiera morał. Jedyna moja uwaga, to nie "pani przedszkolanka / przedszkolanka" , W przedszkolach uczą nauczycielki, ewentualnie można stosować wymiennie ze słowem wychowawczyni. Słowo "przedszkolanka" ma inne znaczenie. Choć to taka drobnostka ;)

Moją opinię można przeczytać pod poniższym linkiem:

Polecam książkę z całego serca naszym małym i dużym czytelnikom. Pamiętajcie, że zawsze trzeba i warto czytać dzieciom historie, które uczą i zawierają ważne przesłania.

"Mądre bajki - pozytywne myślenie" to zbiór krótkich historyjek. Każdy rozdział opowiada o innym zagadnieniu, problemie. Znajdziemy tu opowiadania o opiece nad zwierzętami, o uzależnieniu od gier, o samodzielności czy o oszczędzaniu. Bohaterami tych perypetii są dzieci i ich rodziny oraz różne zwierzęta. Problemy są skondensowane w krótkich opowiastkach, dzięki czemu rodzic...

Pierwsze co się rzuca w oczy to przepiękne wydanie, twarda oprawa, śliski papier i cudne kolorowe rysunki.
Jednak najważniejsza jest treść bajek i o to nie musicie się martwić. Są to niezwykle dobrze dobrane historie osób lub zwierzątek, które mają jakieś przygody, a pomaga im nic innego jak...pozytywne myślenie. Tak, tak! dobrze wiemy, że dzieciom też się przyda kopniak...

• Dla dzieci
  • 2021
  • Moja biblioteczka
  • Bajki
  • Samodzielne
  • 2020
  • Dla najmłodszych

Dodaj cytat z książki Mądre bajki - pozytywne myślenie (miękka oprawa)