Anegdoty wojsławickie

Okładka książki Anegdoty wojsławickie
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Oblicza Wędrowycza fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Oblicza Wędrowycza
Fabryka Słów
2021-02-10
2020-01-01

Okładka książki Gladiatorzy Krzysztof Abramowski, Bartek Biedrzycki, Eugeniusz Dębski, Michał Gołkowski, Jarosław Grzędowicz, Alicja Janusz, Maja Lidia Kossakowska, Wojciech Kowalski, Magdalena Kozak, Tomasz Kołodziejczak, Wojciech Okrutny, Hubert Olkowski, Andrzej Pilipiuk, Marcin Podlewski, Michał Puchalski, Janusz Płonka, Magdalena Ratajczak, Arkady Saulski, Aleksandra Staniewska, Michał Śmielak, Michał Śmietana
Ocena 7,1
Gladiatorzy Krzysztof Abramowsk...
Okładka książki Wiedźmin. Zatarte wspomnienia Amad Mir, Bartosz Sztybor
Ocena 6,6
Wiedźmin. Zata... Amad Mir, Bartosz S...

Kiedyś na portalu „Lubimy Czytać” przy okazji pisania krótkiej opinii o „Raporcie z Północy” pisałem, że nie należy oceniać cudzych wspomnień, gdy się nie było ich uczestnikami. Zdanie podtrzymuje, stąd jedynie na wymienionym powyżej portalu, zobaczycie pozytywną ocenę, aby zwiększyć zainteresowanie wśród czytelników.
„Anegdoty Wojsławickie”, to zbiór ponad stu krótkich lub dłuższych historyjek, niektóre wywołują uśmiech na twarzy, a inne powodują smutek. Dla mnie „Anegdoty” oprócz bycia okazją do zapoznania się z historią opowiedzianą przez zwykłych ludzi, są swoistą kopalnią ciekawostek, gdyż Wielki Grafoman nie raz wykorzystywał zdobyte informacje w swoich dziełach.
Przykłady? „Szubienica”, czyli lessowy wąwóz między Wojsławicami, a Witoldowem, to tam Wędrowycz odnalazł bombę wodorową, bądź „Dziedzic powraca, czyli duch hrabiego”, kojarzycie opowiadanie „Hrabia” ze zbioru „Trucizna”? To właśnie na podstawie tej anegdotki otrzymaliśmy zabawną historyjkę. Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność, jednak zachęcam do indywidualnego zapoznania się z treścią oraz wyszukanie jak największej liczby powiązań z opowiadaniami Andrzeja Pilipiuka.

Książkę kupisz tylko i wyłącznie na stronie „Fundacji ku Przeszłości”:

Obecnie „Fundacja ku Przeszłości” pragnie dokończyć budowę „Domu Jakuba Wędrowycza”, jeżeli macie parę groszy na zbyciu, to zapraszam w ten link:

POLECAM!
KAROL KRÓL

„Anegdoty Wojsławickie”, to zbiór ponad stu krótkich...

To jest świetne!

To jest świetne!

Dodaj cytat z książki Anegdoty wojsławickie