Mein Kampf. Moja walka. Edycja krytyczna

Eugeniusz Cezary Król Wydawnictwo: Bellona historia
Bellona
historia
2021-01-20

To nie jest książka do czytania, lecz źródło historyczne, zatem trudno dopasować jakąś sensowną ocenę.

Plus:
- wreszcie dostępne dla każdego podstawowe źródło dla historii XX wieku

Minus:
- autora komentarzy do tekstu kilka razy poniosło, naprawdę nie trzeba co chwila podkreślać, że Adolf się powtarza, ale nie to jest najważniejsze. Najgorsze jest narzucanie przez p....

Bardzo bardzo trudna lektura, łatwo wywołuje ból głowy ale jest genialna, nie tego się spodziewałem po Austriackim Malarzu :P

Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że ciężko jest ocenić książkę według standardowego systemu ocen lubimyczytać.

Edycja krytyczna książki posiada dwie części:
1.Komentarz do "dzieła"
2.Pełny tekst wątpliwej jakości "dzieła""

1. Komentarz - jak sama nazwa wskazuje "Edycja krytyczna" jest krytyczny ale naprawdę według mnie jest wyważony i bardzo merytoryczny. Dotyka różnych...

• Zakupy/Wymiany 2021
  • Historia, polityka, wojskowość, geostrategia