Siła przetrwania

Okładka książki Siła przetrwania Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska, Linda Szańska Patronat LC
Okładka książki Siła przetrwania
Agnieszka Lingas-ŁoniewskaAnna Szafrańska Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Siła honoru (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Siła honoru (tom 2)
Burda Książki
2021-04-14
2021-04-14

Wyróżniona opinia i

Siła przetrwania

przeczytanych książek 1097 napisanych opinii 764

Tutaj poznamy bliżej historię Daniela, czyli naszego Diabła oraz Ewy. Trwały przygotowania do ślubu Kaliny i Gabriela, nowy układ z Wołkowem oraz spalenie Machiny. Diabeł po wizycie u Lampy udał się do Karmelkowni, by załatwić tort.

Mężczyzna wciąż myślał o Ewie i tamtej nocy spędzonej razem, nie mógł jej wyrzucić z głowy. Kobieta również miała w głowie tę noc, dzięki której przez ten czas czuła jak jej przeszłość ulatuje w zapomnienie. To on jej udowodnił, że potrafi czuć i być normalna. Pokazał, że seks może być czymś przyjemnym, a nie czymś obrzydliwym. Diabeł starał się o kobietę, chociaż wiedział, że nie powinien, bo mógł ją zniszczyć. Któregoś dnia mężczyzna zaprasza ją na kolację, na co w końcu Ewa się zgadza. Postanawiają porozmawiać i nie mieć przed sobą tajemnic. Chociaż kobieta boi się tej relacji. A co było dalej, tego już dowiecie się podczas czytania.

Bardzo wciągnęła mnie ta historia, trzyma w napięciu do ostatnich stron. Ciągle coś się dzieje. Znajdziecie tutaj miłość, która nie powinna się wydarzyć, akcje, które nie zwalniają, a także poczucie humoru między bohaterami. Diabła pokochałam już od pierwszej części, za te jego teksty i dogryzanie Gabrielowi, który ma anielską cierpliwość do niego. Nie znajdziecie tutaj nudy, o nie, a na pewno nie przy Diable. Chociaż mężczyzna nie potrafił kochać, to się nie poddał, bo przecież o miłość trzeba walczyć. Dowiemy się, przez co przeszła Ewa oraz o przeszłości Daniela. A zakończenie? Nie spodziewałam się tego, myślałam, że będzie już spokojnie, jednak bardzo się myliłam.

Tą książkę dostałam od wydawnictwa przez pomyłkę i bardzo za nią dziękuję. Tak możecie mylić się cały czas 😉 przeczytałam ją błyskawicznie choć tylko chciałam zobaczyć pierwszy rozdział o czym jest. Mafia, Diabeł, Anioł - pomyślałam "nie no kto to wymyśla?" ale opisy tak pasują do tych mężczyzn. Brutalność i zdecydowanie Diabła wcale mi nie przeszkadzały, choć czasami opisy były straszne. Jego poczucie humoru jak najbardziej przypadła mi do gustu, dużo się śmiałam. Anioł i jego nadopiekuńczość - sama ksywka do czegoś zobowiązuje. I dopiero po przeczytaniu tej książki zorientowałam się że jest ona drugą częścią 😉 także w niczym nie przeszkadza jak nie znacie pierwszej. Zdecydowanie polecam! Uwielbiam takie książki

"Ewa była rajem, odkupieniem, a ja zakazanym owocem, szatanem, który chciał ją uwieść, skusić, by popełniła śmiertelny grzech"

Daniel Rokita, zwany Diabłem jest prawą ręką Anioła, bossa poznańskiej mafii. Tragedia, której doświadczył, przekonała go, że nigdy nie chce już doświadczać miłości. Wszystko się zmienia, gdy przypadek stawia na jego drodze Ewę. I mimo, iż dziewczyna od razu traci dla niego głowę, dręczące ją demony przeszłości, nie pozwalają jej przekroczyć granicy, którą wyznaczyła dla ich znajomości. Oboje walczą, bronią się przed uczuciem, które okazuje się o wiele silniejsze niż ich postanowienia

"Siła przetrwania" to bardzo fajna kontynuacja poprzedniej części, w której autorki przedstawiają działania poznańskiej mafii łącząc je z pięknie poprowadzoną historią miłosną. Idealnie połączyły mafijną brutalność, romantyczne uczucie i sporą dawkę dobrego humoru, którego w mojej ocenie jest sporo więcej niż w poprzednim tomie. Autorki wykreowały bohaterów, których nie sposób nie lubić, a naprzemienna narracja z ich perspektywy, pozwoliła mi przeczytać tą książkę bardzo szybko. Postać Daniela oczarowała mnie już w poprzedniej części i dalej podtrzymuje swoją sympatię wobec niego. To mężczyzna pokiereszowany, zmagający się z trudnymi doświadczeniami, wyrzutami sumienia, nałogami, który mimo wszystko jest oddany, lojalny i zawsze angażuje się w stu procentach. Fajnie, że akcja nie stała w miejscu i czuć było napięcie zarówno pomiędzy Ewą i Danielem, jak i podczas mafijnych porachunków. Autorki zadbały, by "Siła przetrwania" łączyła w sobie niebezpieczeństwo, niepokój, smutek, ale też czułość, namiętność i miłość. Bardzo polecam

Lepsza od pierwszej części. Podoba mi się pomysł zmiany głównego bohatera. Tym razem padło na Diabła, który jest bardzo interesującą postacią. Targają nim wewnętrzne konflikty wobec Ewy. Wciąga, przeczytałam w jeden dzień. Z pewnością przeczytam kolejny tom.

Wreszcie jakaś ciekawa książka o polskiej mafii. Bez przynudzania. Świetni główni bohaterowie. Mnie ta historia wciągnęła totalnie. Dostałam to czego się spodziewałam ( trochę romansu, trochę sensacji, mafię brutalną i bezwzględną). Miło spędziłam czas za co dziękuję autorom!

Dobrze się czyta , wciągająca akcja .

Dobrze się czyta , wciągająca akcja .

Po prostu rewelacje. Daniel (Diabeł) i Ewa to już coś znaczy.
Oboje z trudna przeszłością i każde radzi sobie jak może do pewnego wieczoru a właściwie nocy, która na zawsze pozostaje w ich pamięci a może i w sercu. Przedstawienie gangsterki w ostrym wydaniu 👍 nie mogę się doczekać kolejnej części.

Po prostu rewelacje. Daniel (Diabeł) i Ewa to już coś znaczy.

O wiele lepiej zbudowana postać głównej bohaterki, dobre dopełnienie Diabła.
Lepszy opis scen erotycznych, więcej namiętności i pokazania, że syndykat to nie popierdółki, tylko poważna sprawa. A zakończenie? Zapowiada mocną trzecią część. Mam nadzieję, że autorki mnie nie zawiodą.

O wiele lepiej zbudowana postać głównej bohaterki, dobre dopełnienie Diabła.

Książka ok Diabeł nie zawiódł pokładanych w nim nadzieji . Nie wiem czy tylko w moim ebooku doktorek był pediatrą a kilka rozdziałów dalej ginekologiem?

"Kochałem cię od pierwszej chwili,wtedy,rok temu,chociaż wówczas jeszcze nie potrafiłem tego zrozumieć ani nazwać."

Poznajemy dalsze losy bohaterów-Anioła, Diabła,Glisty,Kaliny i Ewy.Tym razem głównymi bohaterami są Diabeł i Ewa, to właśnie ich oczami patrzymy na to, co się dzieje w życiu bohaterów. A dzieje się, dzieje 🤣Dodatkowo poznajemy wydarzenia, które miały miejsce już jakiś czas temu w życiu Diabła i Ewy- ich uczucia oraz ich demony przeszłości.

W pierwszej części nie rozumiałam relacji pomiędzy Diabłem i Ewą, jednak w tej części mamy już wszystko wyjaśnione. Rewelacyjnie przedstawiona postać Ewy, która w przeszłości wiele wycierpiała i została zgwałcona. Pokazane są jej uczucia, lęki,obawy i bariery przed ponownym kontaktem z mężczyzną, przed stworzeniem związku. Poznajemy diabła z jego 'lekkomyślnej strony', kiedy to myślał, że to on ma wszystkich w garści i nikt nic nie może mu zrobić. A jednak się mylił, ten błąd kosztował go bardzo wiele. Jednak teraz już wie, że nie pozwoli, aby sytuacja się mogła powtórzyć! Dlatego woli być sam, niż narażać bliskie osoby. Jednak z racji tego, że obydwoje są świadkami na ślubie są skazani częściej przebywać w swoim towarzystwie. I to ich coraz bardziej do siebie zbliża. Obydwoje czuli to samo podczas swojego pierwszego spotkania, oby dwoje nie mogli wpuścić do swojej głowy i serca potem już nikogo innego. Kibicowałam im bardzo, cieszyłam się, że ich relacja brnie powoli do przodu, bo byli jak dwie połówki jabłka. No i Diabeł jako prawa ręka Gabriela- bossa mafii, udowodnił, że jeśli ktoś stanie mu na drodze jest gotowy stworzyć mu piekło! Ponownie widzimy ile dla bohaterów znaczy przyjaźń!Gwarantuję,że emocji nie zabraknie,a akcja nie raz Was zaskoczy.
Oczywiście i w tej części nie brakowało humoru-nie zliczę ile razy znowu się śmiałam podczas czytania.Wymianki zdań pomiędzy przyjacielami i przygotowania do ślubu Gabriela i Kaliny-🤭🤭No i intrygujące zakończenie,które tylko nam udowadnia,że w kolejnej części również będzie się działo!
Z przyjemnością sięgnę po kolejną część!