Siła przetrwania

Okładka książki Siła przetrwania Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska, Linda Szańska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Siła przetrwania
Agnieszka Lingas-ŁoniewskaAnna Szafrańska Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Syndykat (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Syndykat (tom 2)
Burda Książki
2021-04-14
2021-04-14

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Wyróżniona opinia i

Siła przetrwania

przeczytanych książek 1212 napisanych opinii 875

Po prostu rewelacje. Daniel (Diabeł) i Ewa to już coś znaczy.
Oboje z trudna przeszłością i każde radzi sobie jak może do pewnego wieczoru a właściwie nocy, która na zawsze pozostaje w ich pamięci a może i w sercu. Przedstawienie gangsterki w ostrym wydaniu 👍 nie mogę się doczekać kolejnej części.

Po prostu rewelacje. Daniel (Diabeł) i Ewa to już coś znaczy.

22/2024

DIABEŁ I EWA

W GANGSTERKIM ŚWIECIE MIŁOŚĆ TO OZNAKA SŁABOŚCI.

Wow, to było takie dobre jak zapamiętałam.

22/2024

DIABEŁ I EWA

W GANGSTERKIM ŚWIECIE MIŁOŚĆ TO OZNAKA SŁABOŚCI.

Wow, to było takie dobre jak zapamiętałam.

Ona- dziewczyna, która została skrzywdzona jako dziecko. On- żyje z piętnem, tego jaką karę zapłaciła bliska mu osoba, za jego przewinienia. Oboje uważają, że nie maja szansy na miłości, ciezko przychodzi im zaufać drugiej osobie. Ale jedna noc, rok temu, była początkiem ich historii. Czy Ewa i Daniel dadzą sobie szanse? Czy zdobędą się na szczerość i zaufanie sobie? Czy Ewie uda się poskromić swojego Diabła? Pełna bólu, miłości i krwawych porachunków historia, która polecam z całego serca!

Kocham Diabła!
I nic tego nie zmieni. Pędzę słuchać kolejnej części.

Kocham Diabła!
I nic tego nie zmieni. Pędzę słuchać kolejnej części.

#siłaprzetrwania ~ @lingasloniewska.pisarka @annaszafranskaauthor @wydawnictwo_jakbook 💙

[ #współpracareklamowa 18+]

Diabeł. Nie bez powodu nosi tą ksywkę. Człowiek, o brutalnej przeszłości gdzie jego ukochana została na jego oczach skatowana. Nigdy sobie tego nie wybaczył. Poprzysiągł zemstę. Obiecał sobie, że nigdy więcej nie wciąganie nikogo do swojego Piekła. By nikt nie został skrzywdzony.

Pewnej nocy wszystko się zmienia gdy poznaje Ewę. Diabeł pokochał Ewę z Raju. Nie Anioła, a wybawicielkę. Daniel jednak tworzy mur i pomimo tego, że chroni ją z odległości, kusi pocałunkami, słowami, ale nie pozwala sobie by kolejna kobieta zginęła z jego powodu.

Ewa również nie potrafi odejść obojętnie. Jej przyjaciółka wychodzi za Bossa Poznańskiej Mafii i jako druhna ma dużo obowiązków, a co za tym idzie - na każdym kroku spotyka Diabła. Co gorsza, polityczne zagrania między gangami stają się coraz bardziej gorące🔥

Och, mówi się że łobuz kocha najbardziej. I chyba coś w tym jest😜Uwielbiam jego cięte słówka, jego żartobliwość i troskę, którą otacza Ewę. Jego duma, która rośnie wobec obowiązków Mafii tym bardziej💞Diabeł to taki wieczny dzieciak, ale kocha bardzo mocno🥰

„- O! Nowi koledzy! Rozumiem, przywitam ich chlebem i solą.
- Czyli wódka i koks?
- Jak ty mnie znasz, Aniołku!”

[ #współpracareklamowa 18+]

Co moge napisać ten duet jest świetny, świetny to mało powiedziane. No to było do przewidzenia z Gabrielem i Kalinką. Ale nie spodziewałam się takiego obrotu z Danielem i Ewką. Fajnie! Koncówka mnie zszokowała ale myśle że 2 tak świetne pisarki nie zawiodą nas. Czekam na wiecej.

Przyznam szczerze, że ta część podobała mi się zdecydowanie bardziej od pierwszej.
Poznajemy tu historię Diabła i Ewy, oboje jakoś bardziej też polubiłam. Ewa jest zdecydowanie fajniejszą osobą od Kaliny, naturalna i delikatna. A Daniel? Nie sposób go nie lubić!
Hmyyy… jednak trochę za mało tu seksu jak na erotyk… tylko to.
Trochę mnie śmieszy zachowanie Gabriela tu taki poważny mafiozo a tu niczym pajac małpa… 🤦‍♀️ takie trochę to mało poważne ale może na tym ma polegać humor tych książek?

Hmyyy… jednak trochę za mało tu seksu jak na erotyk… tylko to.
Trochę mnie śmieszy zachowanie Gabriela tu taki...

Bardzo fajnie się słuchało jestem zadowolona, nie mogłam się oderwać, a głównego bohatera uwielbiam, do tego całość dobrze napisana, a sceny erotyczne to taka wisienka na torcie. Polecam.

Daniel vel Diabeł jest prawą ręką bossa, czyli Gabriela. Obaj uzupełniają się w biznesie, choć poza nim łączy ich prawdziwa przyjaźń. Gabriel zwany "Aniołem" żeni się z Kaliną i to właśnie Daniel ma być jego świadkiem. Na jego szczęście lub nieszczęście, świadkową Kaliny jest Ewa. Daniel poznał ją blisko rok wcześniej i po wspólnie spędzonej nocy, nie dał jej szans na dalszą znajomość. Dziewczyna ma poniekąd żal i nie przepada za Diabłem. Niestety, jest skazana na niego, bowiem ślub i interesy Anioła zaprowadzają ich w okolice mieszkania dziewczyny. Oboje wpadają na siebie częściej, niżby chcieli. Każde z nich żyje z piętnem przeszłości. Czy Ewa i Daniel dadzą sobie drugą szanse, gdy w ich głowach wciąż kotłują się myśli o traumatycznej przeszłości?

Druga część serii "Syndykat" skupia się na Diable, meżczyźnie, ktory żyje w poczuciu winy, nie pozwalając sobie tym samym na miłość i szczęście. Spotykając dziewczynę, z którą się przespał (a nie była ona jedyną),stara się nie dopuszczać do siebie uczuć. Choć nie potrafi określić tego co czuje, ma świadomość, że Ewa jest wyjątkowa. Jej bezpieczeństwo jest dla niego priorytetem. Ewa to dziewczyna po trudnych przejściach, która świetnie daje sobie radę. Ponownie pojawienie się w jej życiu Diabła sprawia, że zaczyna czuć. Wcześniej pogodzona z samotnością i łatką kobiety skażonej, nie oczekiwała na nic. Daniel jednak sprawia, że ciężko jest jej zapanować nad uczuciami. Tych dwoje walczy z obawami, strachem i niepewnością.

Ta część jest utrzymana w dokładnie takim samym mrocznym klimacie, jak poprzednia. Narracja dwuosobowa pozwala na lepsze poznanie bohaterów, a wątek hate - love ubarwia ich relacje. Ponadto, wątek gangsterski jest bardzo obszerny. Obejmuje on konflikt interesów, uzależnienie i krwawą zemstę (dreszcze przechodzą jak się o tym czytało). Tu także przekonacie się, jak okrutnie można wykorzystać kobietę i jak ciężko jest żyć z poczuciem krzywdy. Akcentem, który rozluźnia atmosferę w książce jest bez wątpienia relacja przyjaciół (Diabła - Anioła),a ich dialogi naszpikowane są humorem, docinkami i ripostami. Polecam wam tą serię, jeśli szukacie naprawdę mocnej lektury, w której świat niebezpieczeństwa i okrucieństwa jest na równi z czułością, namiętnością i zaangażowaniem.

Polski klimat. Mafia. Odpowiednia dawka humoru. Lubię to.

Polski klimat. Mafia. Odpowiednia dawka humoru. Lubię to.