Ocalić syna

2021-03-10
9788381954273
Joanna Grabarek

9/10
Książka opowiada o czteroosobowej rodzinie, mama, tata i dwóje wspomniałyby dzieci.
Noah jest wspaniałych uczniem, uwielbiam przez wszystkich uczniów i nauczycieli. Wszystkie jednak zmienia się gdy okazuje się, że za zamkniętymi drzwiami mózgu i wyobraźni Noah’a zaczynają tworzyć się nie przyjemnie seksualnie obrazy.

Sama nie wiem co mam myśleć. Po przeczytaniu tej książki czuję pustkę, bo wiem, że zakończenie mogło być przedstawione na tysiąc innych pomysłów.

Chociaż nie ukrywam, że fabuła tak bardzo mnie wciągnęła, że wystarczyło kilka godzin w sobotni deszczowy dzień bym ją skończyła.

Zdecydowanie kolejna książka zamówię od owej autorki. Ta opowieść miałaby zdecydowanie 10 gdyby zakończenie było inne.

9/10

Sama nie wiem co mam myśleć. Po przeczytaniu tej...

Interesująco napisany thriller psychologiczny. Noah wzorowy uczeń , syn i starszy brat zostaje oskarżony o pedofilię. Kiedy skandal wychodzi na jaw życie rodziny zmienia się o 180 stopni. Matka chłopaka Adrianne postanawia go wspierać i walczyć.
Historia jest napisana z perspektywy Adrianne, matki, która nigdy nie przestała walczyć o swoje dziecko. Noah mimo tego co zrobił wzbudził we mnie współczucie i aż chciałoby mu się podać pomocną dłoń. Czytając książkę cały czas ma się nadzieję na szczęśliwy finał jednak czy taki będzie?
O tym już trzeba przeczytać. Ostatnie rozdziały wzbudzają ogromne emocje. Chętnie sięgnę po inne książki tej autorki.

bardziej dramat niż thriller, ale trzyma napięciu. Podobał mi się taki suchy, reporterski styl książki. Temat trudny i ciekawie ugryziony.

Wow! Co za książka ! Tematyka trudna ale napisana dobrze, moim zdaniem książka którą powienien przeczytać każdy

To ksiazka ktora pozostanie ze mna na dlugo. Nie spodziewalam sie, ze na jej zakonczeniu bede plakala ani historii z kilku ostatnich stron.

Wyglada na ksiazke, ktora sie szybko przeczyta i w sumie tak jest. Nie mozna sie oderwac, ale po jej zakoczeniu nie bedzie mozna o tym zapomniec, zwlaszcza jezeli czytelnik ma swoje dzieci. Jednak zaden thiller to nie jest.

Sięgnęłam po książkę zachęcona zachwytami nad nią. Ludzie pisali, że zmieniła ich światopogląd, rozwaliła im mózgi. Mnie niczego takiego nie zrobiła, choć poruszany w niej temat jest wyjątkowo skomplikowany. Niemniej, autorka nie udźwignęła go, nie uniknęła też niestety zrobienia tego w dość kiepskim stylu. Niby mamy przedstawioną całą paletę emocji (szczególnie matki),ale opisywane są one w sposób infantylny, pozbawiony jakiejś szerszej perspektywy. Zwroty akcji są przewidywalne, zdecydowanie brakuje też wyjaśnień pewnych wątków, pogłębienia ich. Nie wiem jak to lepiej ująć, ale ta książka po prostu nie prezentuje się jak książka dla osób dorosłych.

Dawno nie czytałam książki, dla której byłabym skłonna zarwać noc, od której tak ciężko było się oderwać. Nie chodzi o napięcie i akcję, bo tak naprawdę powieść koncentruje się na jednym wątku, choć niesamowicie złożonym. Tematyka książki jest bardzo trudna, żeby nie powiedzieć, odpychająca. A jednak autorka poprowadziła ją w taki sposób, że oprócz oczywistego gniewu i obrzydzenia, odczuwałam całe morze różnych, sprzecznych emocji.

Ostatnie rozdziały chwyciły mnie za serce i przepełniły smutkiem, dezorientacją i niechęcią do jednego z głównych bohaterów. Całość zaś zmusiła do wielu przemyśleń. Autorka zmusiła mnie, żeby spojrzeć z trochę innej perspektywy na pewien kontrowersyjny i obrzydliwy problem, który dotyka nie tylko cierpiącego, ale też jego ofiary.

Powieść jest prowadzona w pierwszej osobie, z perspektywy zdruzgotanej matki. Matki, której miłość jest niezmienna, bezwarunkowa i niezniszczalna. To trudna, mocna książka.

Naprawdę dobry thriller psychologiczny, historia trzyma w napięciu. Chociaż trzeba przyznać, że często niewygodna, niekomfortowa i nie raz się dziwiłam głównej bohaterce. Warto przeczytać!! Dodatkowo słuchałam audiobooka, który był świetnie zrealizowany :)

Książka poruszająca temat, o którym nie mówi się na niedzielnych obiadkach, co nie oznacza, że tematu nie ma.
Po przeczytaniu pozostaje pewien taki niesmak i poczucie niesprawiedliwości.

Po przeczytaniu pozostaje pewien taki niesmak i poczucie niesprawiedliwości.

Trudna i ciężka książka….Wzbudziła we mnie wiele sprzecznych emocji i pozostawia dużo do rozmyślań.