rozwińzwiń

Tosia i Julek uczą się dzielić

Okładka książki Tosia i Julek uczą się dzielić Magdalena Boćko-Mysiorska
Okładka książki Tosia i Julek uczą się dzielić
Magdalena Boćko-Mysiorska Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Tosia i Julek (tom 4) Seria: (Nie) Tacy Sami opowieści dla młodszych dzieci
18 str. 18 min.
Kategoria:
opowieści dla młodszych dzieci
Cykl:
Tosia i Julek (tom 4)
Seria:
(Nie) Tacy Sami
Wydawnictwo:
Dwukropek
Data wydania:
2021-02-17
Data 1. wyd. pol.:
2021-02-17
Liczba stron:
18
Czas czytania
18 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381412049
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Ocena 8,0
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Wielka księga superskarbów. To co naprawdę się liczy Rocio Bonilla, Susanna Isern
Ocena 7,7
Wielka księga ... Rocio Bonilla, Susa...
Okładka książki Feluś i Gucio poznają zawody Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Ocena 7,5
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
4672
3733

Na półkach: ,

O trudnej sztuce dzielenia się. Książeczka, którą powinni przeczytać również dorośli.

O trudnej sztuce dzielenia się. Książeczka, którą powinni przeczytać również dorośli.

Pokaż mimo to

avatar
1203
1066

Na półkach: ,

Lubię książki o Tosi i Julku, bo na ich przykładzie można pokazać dziecku, jak poradzić sobie w wielu codziennych dla dziecka sytuacjach. I jednocześnie są one wskazówką dla nas rodziców, jakie wzory postępowania pookazywać naszym maluchom. I jak samemu można wybrnąć z pewnych sytuacji. Tym razem tematyka książki to dzielenie się z innymi. Odpowiada mi koncepcja dzielenia się, która stoi za tą książką. I myślę, że uwago dla rodziców na końcu książki są bardzo cenne.

Lubię książki o Tosi i Julku, bo na ich przykładzie można pokazać dziecku, jak poradzić sobie w wielu codziennych dla dziecka sytuacjach. I jednocześnie są one wskazówką dla nas rodziców, jakie wzory postępowania pookazywać naszym maluchom. I jak samemu można wybrnąć z pewnych sytuacji. Tym razem tematyka książki to dzielenie się z innymi. Odpowiada mi koncepcja dzielenia...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1562
1544

Na półkach:

Przez lata panowało przekonanie, że dzieci powinny uczyć się dzielić wszystkim, w tym swoimi zabawkami. Takie podejście miało nauczyć dzieci dzielenia się, altruizmu, pokazać, że warto uszczęśliwić kogoś, przekazując mu swoją rzecz. Konsekwencją był płaczący maluch, bo kolega czy koleżanka zabrały mu jego zabawkę, co gorsza – przy pełnym przyzwoleniu osób dorosłych. Rozgoryczony maluch słyszał jeszcze przy tym, że trzeba się dzielić, a nakaz ten opatrzony był zwykle komentarzem co do jego zachowania. Padały zatem określenia niegrzeczny czy samolubny, nie bacząc na to, jaką krzywdę wyrządzają te słowa i taka postawa małemu człowiekowi. By w pełni zdać sobie z tego sprawę, zapytajmy się samego siebie, czy tak łatwo oddalibyśmy drugiej osobie swoją rzecz tylko dlatego, że tego chce? Czy zdjęlibyśmy swój ulubiony płaszcz oddając go, czy oddalibyśmy laptop czy telefon (czyli nasze „dorosłe zabawki”)? Odpowiedź zapewne brzmi nie, nic zatem dziwnego, że nareszcie zmieniło się też podejście psychologów i pedagogów. Bo wspaniale, jeśli dziecko dzieli się czymś z drugim człowiekiem, pod warunkiem jednak, że jest na to gotowe…
Jak zatem zachować się w takiej sytuacji, kiedy ktoś oczekuje od naszego dziecka podzielenia się czymś? Co zrobić, kiedy nie chce się podzielić? Jak postąpić, kiedy nasz maluch jest tym, który pragnie zabawki innego dziecka i odbiera je siłą? Z pomocą przychodzi nam książka pt. „Tosia i Julek uczą się dzielić”, autorstwa Magdaleny Boćko-Mysiorskiej. To kolejna już pozycja z serii opowiadającej o sympatycznym rodzeństwie i problemach wychowawczych, podpowiadająca możliwe ich rozwiązania. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Dwukropek pozycja jest nie tylko wsparciem dla rodziców, ale przede wszystkim wspaniałą lekturą dla maluchów w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Czytana przez opiekunów, czy później – już samodzielnie, pozwala nie tylko wczuć się w daną sytuację, ale również omówić ją i pokazać poprawne zachowania.
Zarówno format książki, dostosowany do rączek dziecka, jak i twarde kartki oraz wspaniałe ilustracje świadczą o trosce o komfort dziecka, a także o jego wrażenia estetyczne. Same ilustracje zresztą, autorstwa Doroty Prończuk, są na tyle realistyczne i wymowne, że dziecko śledzić może akcje słuchając opiekuna, a nawet samodzielnie podjąć opowieść, opierając się wyłącznie na rysunkach. Szczególnie, jeśli maluch poznał wcześniej już Tosię i jej brata Julka.
Tym razem Tosia bardzo się zdenerwowała podczas zabawy w piaskownicy bowiem chciała pobawić się łopatką Basi. Kiedy jednak ta nie chciała jej oddać, w odwecie Tosia sypnęła na dziewczynkę piaskiem. Ten obrazek jest zapewne znany większości mam uczęszczających na plac zabaw. Jak jednak rozwiązać ten konflikt we właściwy sposób? Warto sięgnąć do książki autorstwa Boćko-Mysiorskiej, czytając ją wraz z dzieckiem. Wcześniej jednak warto zapoznać się z umieszczonym na ostatnich stronach komentarzem autorki, adresowanym do rodziców, a opisującym całą sytuację i strategie postępowania, które warto stosować w analogicznych sprawach.

Przez lata panowało przekonanie, że dzieci powinny uczyć się dzielić wszystkim, w tym swoimi zabawkami. Takie podejście miało nauczyć dzieci dzielenia się, altruizmu, pokazać, że warto uszczęśliwić kogoś, przekazując mu swoją rzecz. Konsekwencją był płaczący maluch, bo kolega czy koleżanka zabrały mu jego zabawkę, co gorsza – przy pełnym przyzwoleniu osób dorosłych....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    14
  • Przeczytane
    14
  • Posiadam
    2
  • AnLu Reduta
    1
  • 2021
    1
  • Czytam z synami
    1
  • Przedszkole
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Żłobek
    1
  • Zuśka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Tosia i Julek uczą się dzielić


Podobne książki

Przeczytaj także