W blasku dnia

Okładka książki W blasku dnia
Edyta Świętek Wydawnictwo: Replika Cykl: Alter ego (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Alter ego (tom 2)
W blasku dnia
Replika
2021-04-08
2021-04-08

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2021/07/zanurz-sie-w-blasku-dnia-edyta-swietek.html

Ten tom jest wyraźnie krótszy czasowo. Akcja zaczyna się w tym momencie, kiedy skończył się tom pierwszy, przypadkowe spotkanie Kordiana w sklepie, a następnie jego początek pracy w firmie, gdzie pracuje Nina. Choć mężczyzna okazuje jej zainteresowanie, bohaterka nie chce się do niego zbliżyć. Na przekór zaczyna widywać się w innym pracownikiem, w ten sposób pokazując, że jest zajęta, a jednocześnie spełniając polecenie teściowej, żeby znów zaczęła się z kimś spotykać.

Właściwie cały tom to relacje Koridana i Niny, ich fascynacja, wzajemne przyciąganie i odpychanie. Bohaterka w tym tomie może irytować. Za wszelką cenę chce odsunąć od siebie Kordiana, ze względu na swoje sny. W tym celu wykorzystuje innego mężczyznę, który właściwie nie jest nią za bardzo zainteresowany.
Z książki wyłania się cała burza emocji. Dużym atutem tej historii jest postać Koridana, którego autorka wyraźnie mocno wyidealizowała. Idealny mężczyzna, czuły, rozumiejący, uczuciowy, a jednocześnie szaleńczo przystojny i buzujący testosteronem. Z pewnością skradnie on serce niejednej czytelniczki.

"W blasku dnia" to drugi tom historii czarownicy Niny. I choć magia jest tu raczej symboliczna, to w tej części zdecydowanie widać burzę emocji i wzajemnie relacje między bohaterką a mężczyzną, który ją fascynuje, a którego kobieta nie chce dopuścić do siebie bliżej. Relacje damsko-męskie to kwintesencja tej książki. To pozycja dla miłośniczek romansów i wspaniałych męskich bohaterów.

W drugiej części Nina przeokropnie irytuje swoim zachowaniem w stylu "chciała bym, a boję się..." i typowym "psem ogrodnika". Koniec końców życie uświadamia jej, a autorka nam czytelnikom, że szkoda życia na humory, upory, opory i egoizm. Życie mamy tylko jedno i musimy je przeżyć raz, ale czerpiąc z niego maksimum.
Książkę jak najbardziej polecam, choć trzeba uzbroić się w cierpliwość i przetrwać nie rzucając nią w kąt(w moim przypadku byłby to telefon)bo nie jesteśmy w stanie będąc tylko na pozycji czytelnika i wirtualnej przyjaciółki potrząsnąć Niną i powiedzieć jej:"KOBIETO OPAMIĘTAJ SIĘ!"
Opinie są różne, wy przeczytajcie książkę, by wyrobić własną, choćby po to by ocenić historię jako całokształt, bo moim zdaniem zasługuje na uwagę.

Książkę jak najbardziej polecam, choć trzeba uzbroić...

Nino skoro mianowałaś czytelniczki przyjaciółkami to jako jedna z nich chce Ci powiedzieć ,że bywałaś mega irytująca , wkurzająca, strasznie uparta i mamzelowata a czasem chciało by się Tobą potrząsnąć abyś się obudziła bo często widziałaś tylko własny czubek nosa. nie zważyłaś na fakt , że zadawałaś go też ludziom z otoczenia. jednak ostatecznie idziesz po rozum do głowy na całe szczęście

Książka bardzo dobra polecam ją , jest pełna emocji od początku do końca choć musiałam od niej odpoczywać bo Nina mnie wkurzała , sprawdźcie sami pozdrawiam

Lekka, zabawna, i te kobiece rozsterki, powiedziałbym lekka nuta wredności okraszona subtelnością i poczuciem humoru ;)

Bardzo czekałam na drugą część, ale i tym razem się zawiodłam. Jak można z tak rewelacyjnego pomysłu na fabułę i przy takim warsztacie pisarskim zrobić takiego gniota? Szkoda się rozpisywać, zachowanie bohaterki było tak dziecinnie, że czytanie doprowadzało mnie do szału. Te infantylne zwroty w tekście, bohaterka chyba nie potrafiła podjąć żadnej seksownej decyzji sama, do tego historia miejscami pisana jak jakiś reportaż, po łebkach, aby przelecieć dalej, bez uczuć, opisów, przemyśleń, suche wydarzenia. Jestem rozczarowana. Znam kilka polskich pisarek, które jeśli wzięłyby się za ten pomysł na fabułę, napisałby bestseller.

Na półkach: , , , , ,

W drugim tomie byłam bardzo zaintrygowana,wciągnieta w historię Niny i Kordiana w tą interesującą historię oraz jej dalszych losów.
W sumie jestem pod pozytywnym wrażeniem książki,pisarki Edyty Świętek wspaniale napisanej powieści,nie brakowało tutaj dynamicznej,świetnej akcji,utrzymywała się w dobrym napięciu.
To była super,wspaniała i bardzo dobra lektura.
Z czystą przyjemnością przeczytana.

To była super,wspaniała i bardzo dobra lektura.
Z czystą...

Kontynuacja cyklu „Alter ego” o czarownicy Ninie. Po śmierci Adriana Nina jest zrozpaczona i pogrążona w żałobie. Wszystko zaczyna się zmieniać gdy poznaje w firmie nowego kierownika. Kordian to nikt inny tylko nawiedzający ją w snach Mroczny.

Jak dla mnie książka banalna i przewidywalna. Całość strasznie mnie wymęczyła, bo wiało nudą. Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie książkę o czarownicy. Niestety nie ma tu żadnej magii i czaru. Ta pozycja nie wywołuje żadnych emocji i nie przypuszczam żeby na dłużej pozostała w mojej pamięci.

"W blasku dnia"
@edyta_swietek_pisarka_
@wydawnictworeplika

Druga część serii Alter ego, jest kontynuacją losów Niny, która postanawia zmienić swoje życie. Od śmierci męża, uważana za Czarna Dame otwiera się na znajomości. A popycha ja do tego nie tylko była teściowa, która zabrała jej obrączkę aby w końcu przestała żyć w żałobie. Ale również Kordian, nowy kierownik w firmie. Od nich pierwszego spotkania Nina wie, że to on nawiedzał ja we snach, jako mroczny. Jest on kimś więcej, bo on także widział ją we snach. A przyciąganie między bohaterami jest ogromne. Jednak Nina próbując uwolnić się od jego uroku, nawiązuje romans z kolegą z pracy. Jednak nawet jej sztuczki czarownicy nie pomagają, aby uwolnić się od zauroczenia Kordianem do którego się oczywiście nie chce przyznać. Bardzo obawia się tego uczucia.

Historia, która ma w sobie elementy magii, jednak ta magia to nie zaklęcia czy latanie na miotle. Tu toczy się życie, które nie zawsze idzie po naszej myśli. Czy Nina podda się uczuciu? Czy Kordian to dobry człowiek? A może jednak to ten zły?
Bardzo dobrze spędziłam czas z tą książką, tam samo jak z pierwszą częścią ta magia mi nie przeszkadzała bo było jej mało. To nie jest książka fantasy, to książka obyczajowa ze szczyptą magi, która czyta się świetnie. Jedynym minusem jest mała ilość dialogów a mnóstwo opisów i wewnątrznych monologów. Jednak aż tak to nie wpłynęło na jakość książki ❤️

"W blasku dnia"
@edyta_swietek_pisarka_
@wydawnictworeplika

Czytając „Na krawędzi nocy” byłam zaintrygowana historią Niny i ciekawa, dalszych jej losów. I choć w poprzednim tomie otrzymałam inną historię niż początkowo miałam nadzieję, tak poprze czytaniu „W blasku dnia” stwierdzam, że jestem naprawdę zadowolona z tego, że tak się stało. Drugi tom zdecydowanie podobał mi się bardziej, choć zapewnie nie tylko ja odniosłam wrażenie, że główna bohaterka stała się nieco bardziej irytująca. Niemniej nie przeszkadzało mi to jakoś szczególnie, bo naprawdę cieszyłam się samą historią, tym bardziej że z czasem widać znaczna zmianę, jaka zaszła w głównej bohaterce. Nie zabrakło tajemnic, dzięki którym nie miałam ochoty odkładać książki, a także humoru, dzięki któremu odbiór historii stał się bardziej przyjemniejszy. Okraszona szczyptą magii pozwoliła oderwać się na chwile od otaczającej rzeczywistości, a jednak była na swój sposób dosyć realną, że maksymalnie pochłonęła moją uwagę. Najlepsze jednak jest w niej to, że autorka po raz kolejny zapewniła nieco głębi historii, inspirując i zmuszając czytelnika do rozmyślania nad pewnymi, dość istotnymi kwestiami. Ta seria była moim pierwszym spotkaniem z twórczością autorki, ale z pewnością nie ostatnim. Polecam.

Druga część historii Niny . Poświęcona jej i Mrocznemu. Od przeznaczenia trudno umknąć , zwłaszcza jeżeli dotyczy czarodziei .
Ta część podobała mi się bardziej niż tom pierwszy. Chociaż Ninka irytowała mnie bardziej, cieszę się , że pogodziła się z przeznaczeniem

Dodaj cytat z książki W blasku dnia