Obudź się!

Okładka książki Obudź się! Fryderyk Karzełek
Okładka książki Obudź się!
Fryderyk Karzełek Wydawnictwo: Heksagon Sp. z o.o. poradniki
poradniki
Heksagon Sp. z o.o.
2020-01-01
2020-01-01

Warto przeczytać, ciekawe spojrzenie na życie. Motywuje do działania. Polecam

Warto przeczytać, ciekawe spojrzenie na życie. Motywuje do działania. Polecam

Z pewnością się nie pomylę pisząc że każdy z nas marzy o dużej kwocie na swoim koncie. Ten poradnik podpowiada jak to zrobić.
W książce "Obudź się" autor opisuje swoje osiągnięcia do których doszedł wyboistą drogą. Były momenty, że tracił wszystko, ale nie poddała się i dzięki swojemu uporowi i silnej woli oraz pracy osiągnął bardzo dużo.
Nie chodzi o to, aby zacharowywać się na śmierć, lecz robić to z głową.
Jako młodzy ludzie nie myślimy o tym jak będziemy żyć, i za co na emeryturze, bo i po co ?
Autor podpowiada, że o naszych finansach na przeszłość powinniśmy już pomyśleć, aby później w spokoju odpoczywać i cieszyć się życiem, które również powinniśmy przeżywać aktywnie.
Życie to nie bajka i to co wydaje się nam proste wcale takie nie jest. Nie każdy urodził się w czepku i ma lekkie życie. Bo aby osiągnąć swój cel, trzeba ciężko pracować.

Świetna lektura dla każdego bo myślę, że przeczytać ją powinni wszyscy. Jest ona cennym źródłem informacji i porad jak w życiu osiągnąć szczęście. Więc myślę, że warto.
BARDZO POLECAM !!!

Nie chodzi o to, aby zacharowywać...

"Obudź się" to trzecie wydanie bestsellera "Pieniądze są sexy", który ukazał się w 2015 roku. Autor na podstawie swojego życia pokazuje czytelnikom, że można w każdym wieku robić ze swojego życia arcydzieło. Inspiruje ludzi do zmiany życia na drodze świadomych decyzji. Książka jest rozszerzonym wydaniem bestsellera. Historia Fryderyka Karzełka zaczęła się od roli pieniędzy, ich straty i upadku biznesu autora a następnie długiej drogi budowania stabilności finansowej na nowo, na drodze rozwoju osobistego. Stanowi esencję jego życiowej drogi. Jest opowieścią o osobistej podróży wewnętrznej pełnej wyzwań i przeszkód. "Obudź się" to książka, która zawiera praktyczne narzędzia i wskazówki do wykorzystania w osobistym rozwoju.

Czy pieniądze dają szczęście? Czym w ogóle jest szczęście? Czy kariera od zera do milionera to mit? Czy zarabianie pieniędzy jest łatwe? Dlaczego pieniądze to temat tabu? Jakie są systemy zarabiania pieniędzy? Co decyduje o powodzeniu?

"Posiadany potencjał zależy przede wszystkim od nas samych. To my go kreujemy, dbając o swój rozwój bądź popełniając grzech zaniechania, z braku wizji, lenistwa, niskiej samooceny, uwarunkowań rodzinnych czy środowiskowych."

Książka z dziedziny rozwoju osobistego. Na końcu każdego rozdziału znajduje się miejsce na nasze refleksje i wnioski. Autor skupia się na procesach jakie zachodzą w ludziach i mechanizmach odpowiedzialnych za nasze zachowanie oraz dokonywane wybory. Ukazuje  dziesięć kroków do finansowej stabilności. Fryderyk Karzełek przekazał inspirującą od pierwszych rozdziałów historię dla ludzi, którzy potrzebują zmiany w życiu ale nie wiedzą od czego zacząć. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, iż książka aż tak mnie zaciekawi. Czytało się ją lekko, szybko i przyjemnie. Każdy wyciągnie z niej coś dla siebie.

Poradniki mają na celu otwarcie nam oczu na zmiany, wdrażanie nowych sposobów, zmianę na lepsze naszego życia. Mówią nam co zrobić aby było lepiej, co zmienić. Styl autora jest bardzo prosty w odbiorze. Powaga miesza się z odrobiną humoru. Autor nie zanudza a treści przytoczone w książce skłaniają do refleksji. Książka jest bardzo intrygująca i zachęcam do sięgnięcia po nią. Może Was zainspiruje do zmian.

Książka bardzo ciekawa. Jest wiele zasad które jak najbardziej odzwierciedlają temu jak łatwiej żyć i łatwiej radzić sobie z problemami. Warto przeczytać.

Z autorem pierwszy raz miałam do czynienia w 2015 roku, kiedy to kupiłam jego książkę pt.: "Pieniądze są sexy". Ten tytuł "Obudź się" to rozszerzone wydanie właśnie poprzedniej książki, która zresztą osiągnęła miano bestsellera. Szczerze NAPISAWSZY nie wiem, co mam powiedzieć o tym wydaniu. Bo nie wiem, co mam napisać o poprzedniczce. Kiedyś byłam zachwycona jej treścią, jednak dzisiaj wiem, że nie jest to NOWOŚĆ, nie są to rzeczy, które nagle odkryłam, a jest to ZBIÓR wszystkich najważniejszych spraw dotyczących swojego samorozwoju. Niewątpliwie książka ta w owym rozwoju osobistym wspiera. Pokazuje doskonale, jak nie warto liczyć na ZUS i emerytury odkładane w składkach. Jak upośledza to człowieka, ponieważ nie myśli on o swojej przyszłości w żaden inny sposób, jak tylko: "Składki oddane, mogę zasiąść przed telewizorem, bo przyszłość mnie czeka świetlana na emeryturze...".

W tym wydaniu raz jeszcze zwróciłam uwagę na 14 kompetencji, które świadczą o powodzeniu według Fryderyka. I tutaj cenną lekcją był rozdział o poszukiwaniu i podejmowaniu wyzwań. To pozwala nam budować poczucie własnej wartości, wpłacać do Banku Spójności Wewnętrznej ("Najpierw rzeczy najważniejsze" Covey) i odkrywać swój potencjał. I tu piękny opis wywzania, jakie narzuciła sobie żona Fryderyka ciekawie pokazuje, że WARTO przekraczać swoje granice, aby odkrywać nowe lądy (ależ metafora, NOBEL jak nic za nią mi się należy...).

"Sztuką nie jest tyranie jak dziki osioł, ale takie używanie mózgu, by przy minimalnym wysiłku zarabiać tyle, aby żyć na odpowiednim poziomie." - ten cytat pokazuje, jak bardzo proste zasady są tutaj opisane, ale jednak jak mocno odkrywcze dla większości z Nas i jak to mówią: proste, ale niełatwe we wwdrażaniu.

"Jeśli chcemy osiągnąć cel, to ostatnią rzeczą powinno być roztrząsanie problemu" - przypomnialam sobie z tej książki, jak wielkie znaczenie ma umiejętność świadomego wybierania. I tutaj powróciłam do zauroczenia się slowem DECYZJA i TRYB AWARYJNY. Z tej książki dowiesz się, dlaczego po podjęciu decyzji warto zacząć śpiewać co rano: "Always Look on the Bright Side of Life".

Tutaj też pięknie zostało opisane, że ani geniusz, ani talent, ani wykształcenie nie ma znaczenia, jeśli nie mamy w sobie wytrwałości i determinacji. I to te dwa elementy świadczą o tym, czy UDA SIĘ czy SIĘ NIE UDA.

Tutaj też przeczytasz o 10 zasadach poprawnej komunikacji, tzw. DEKALOG KOMUNIKACJI. Jeśli nie chcesz czytać kolejnej książki "Jak zdobyć przyjaciół i zjednac sobie ludzi", możesz przeczytać tę i dokładnie przeanalizować rozdział o komunikacji. Z tego też wyjdzie niezła kompetencja budowania relacji.

Jednak najważniejsza kwestia, za którą uważam, że książka powinna znaleźc się w każdym domu, jest ROZUMIENIE ISTOTY PIENIĄDZA. W dzisiejszym świecie to jest cholernie ważne, aby te słowa wybrzmiały: "Staje się jasne, że coraz bardziej zadłużającego się państwa w perspektywie kilkunastu, a najdalej kilkudziesięciu lat być może nie będzie stać na finansowanie świadczeń socjalnych i zdrowotnych wielu milionom obywateli. Zatem wszystko będzie zależeć od tego, jak dużo środków uda nam się skumulować w trakcie lat naszej aktywności zawodowej. Wszystko, czego nie wydamy teraz, zaprocentuje w postaci zysków za jakiś czas." I tutaj znów wróciliśmy do tego, jak ważna powinna stać się nauka finansów w szkołach.

To tutaj również jest slów kilka na temat MLM-ów i tego, czy warto, jak warto i kto może to robić.

I ostatecznie w książce tej jest piękna historia, rozdział pt.: "Moje Santiago". Każdy, kto myśli, że droga człowieka, który osiągnął w jakiejś dziedzinie sukces jest zawsze usłana różami, powinien przeczytać tę książkę i ten właśnie rozdział. W życiu bywa różnie. I to u każdego.

A zatem książka to jeden wielki zbiór rzeczy najważniejszych z rozwoju osobistego. Widać w niej, jak wiele książek, szkoleń, materiałów przerobił sam autor. Dlatego dla osoby poszukującej sensu w życiu, przedsiębiorcy, miliardera, biednego na zasiłkach - dla każdego jest to materiał istotny i ciekawy.

Współpracowałam z Fryderykiem przez rok jako Doradca Rozwoju Osobistego i ta książka była mi potrzebna, aby ponownie przypomnieć sobie o pewnych podstawach, których nauczyłam się w czasie tej współpracy. Podstawach, które warunkują, czy osiągniemy swój CEL.

#460 - Obudź się! - Fryderyk Karzełek - Heksagon PRO
#20/52/2021

Książka ma 240 stron. Swoją premierę miała w 2020 roku i jest to poszerzone wydanie poprzedniej książki autora - Pieniądze są sexy.

Nie będę pisała nic o tej części, która jest wspólna dla obu książek, gdyż możecie ją znaleźć u mnie na blogu pod numerem #96 Pieniądze są sexy.

Najbardziej chciałabym się odnieść do rozdziału - Moje Santiago:
"Nie da się w życiu nie iść żadną drogą. Ona jest zawsze - dłuższa, lub krótsza, prosta lub pełna zakrętów, gładka bądź wyboista. Może prowadzić prosto do celu albo swoimi zawiłościami skierować nas na bezdroża."

Jak dalej pisze autor, jeśli idziesz w życiu na skróty, możesz wogóle nie dojść do celu. Jednak jeśli nie znasz swojego celu podróży, nie wiesz doką zaprowadzi Cię twoja droga.
"W przemieszczaniu niewyobrażalnie długiego szlaku towarzyszyły mi myśli po co idę. To ważne, żeby mieć wyraźnie wyznaczone intencje."

Książka jest pełna inspiracji i motywacji.

"Camino jest symbolem drogi, którą dochodzi się do czegoś."

#460 - Obudź się! - Fryderyk Karzełek - Heksagon PRO
#20/52/2021

Najbardziej chciałabym się...

• Rozwój osobisty / Psychologia
  • Psychologia/Rozwój
  • Z polecenia do kupienia ...
  • #2021