Harcerki z Ravensbruck

Anna Maria Kwiatkowska-Bieda Wydawnictwo: Bellona historia
Bellona
historia
2021-02-10

"Harcerki z Ravensbruck" to pozycja obowiązkowa w literaturze obozowej. Jej sugestywne opisy zaprowadziły mnie do ważnego pytania. Jak one to wszystko przeżyły? Właśnie. Jak?

Obóz koncentracyjny w Ravencbrück istniał w latach 1938-1945. Trafiały tam kobiety, głównie za przewinienia polityczne, ale także za prostytucję i inne wykroczenia, za które karą było więzienie KL. W obozie zgromadzono około 132 tysiące kobiet wielu narodowości, między innymi Polki, Rosjanki, Żydówki, Niemki.

Tematem przewodnim książki są harcerki z Ravencbrück. Kobiety...

• Historia
  • 2021