Co jedzą zwierzaki

Wydawnictwo Literacik
2021-02-10
2021-02-10
24 min.
co jedzą zwierzaki dawid wysocki literacik literacik.pl

Zabieram Was dziś na wyprawę! Zwiedzimy fascynujący świat zwierząt! Jesteście ciekawi? Z pewnością. A gotowi na pełną ciekawostek przygodę? Mam nadzieję, że tak! Zaczynamy ;)

Czy jesteście pewni, że wiecie co wchodzi w skład dziennego menu najbardziej znanych zwierzaków zamieszkujących kulę ziemską?

Zdradzę Wam, że ta książka dla maluchów zaskoczy dorosłego, zaskoczyła i mnie 😁

Swoją drogą, czy wiedzieliście że myszy leśne jedzą padlinę? 🤔

Przemierzając niesamowity świat zwierząt ukazany w tej książeczce znajdziemy informacje na temat tego, czym owi milusińscy się żywią. Przedstawione bardzo przystępnie, jako rymowany tekst. Przeczytamy także pełną nazwę zwierzęcia i poznamy je, przyglądając się pięknym ilustracjom.
Odkryjemy z czego składa się obiad kreta europejskiego i czym zajadają się biedronki. Spotkamy tu także wspomnianą wcześniej mysz leśną i uroczego ptaka, który zwie się rudzikiem. Ciekawią Was może foki? Pyton tygrysi? Albo urocza panda wielka? Mam dobrą wiadomość, bowiem i tych zwierzaków w książce nie zabraknie 😊

"Co jedzą zwierzaki" to taka pierwsza książka małego odkrywcy, która z pewnością uczy i bawi. Jest to idealna lektura na wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi. Na końcu książki znajduje się bardzo ważne zadanie, a nosi tytuł "Czy poznajesz te zwierzaki?" i tutaj nasz mały człowiek może się wykazać zdobytą właśnie z tej książeczki wiedzą. Uważam, że to świetne uzupełnienie.
"Co jedzą zwierzaki" to tytuł, który zdecydowanie mogę polecić. Przyjemna i mądra książka zaciekawi kazde dziecko.
Mam też dla Was jeszcze jedna wiadomość - niebawem poznamy więcej zwierząt i ich przysmaki! Nakładem Wydawnictwa Literacik ukaże się "Co jedzą zwierzaki: część druga"! ❤

Zdradzę Wam, że ta książka dla maluchów zaskoczy dorosłego, zaskoczyła...

"Co jedzą zwierzaki" Dawid Wysocki Wydawnictwo Literacik to kolorowa książeczka, która zachęci dzieci do poznania świata zwierząt.

Dzieci kochają zwierzęta, to często pierwsi przyjaciele naszych pociech. Bardzo dużo dzieci lubi naśladować odgłosy które wydają, dlatego warto już od tego momentu pokazywać dzieciom obrazki w książkach, czytać krótkie teksty. Jeśli chcecie zachęcić swojego malucha do poznania świata zwierząt, chciałam Wam polecić książeczkę "Co jedzą zwierzaki" pełną barwnych obrazków, krótkich tekstów o tym co zajadają i jak się nazywają.

Dzieci bardzo często pytają co je dany zwierzak. Mieliście czasami chwilę zwątpienia co je mysz spotkana w lesie! Co najbardziej smakuje mrówkojadowi? Przyznam się Wam szczerze nie raz, zadane pytanie z marszu wprawiło mnie w małe zakłopotanie. Jeśli nie chcecie wprowadzić dzieci w błąd, jest to książka dla Ciebie i Twojego malucha . Pytania na te i wiele innych dotyczących świata zwierząt, nie będą już kłopotliwe. Dzięki tej książeczce mały czytelnik, będzie chciał poznawać świat zwierząt i jego zwyczaje.

W książeczce znajdziemy informacje na temat tego, co jedzą m. in.: kret, foka, biedronka, panda, wiewiórka, mysz. Podane są pełne nazwy zwierzątek, co zgłębia wiedzę dziecka. Tekst to wspaniałe rymowanki. Jest to odpowiednia forma dla dzieci. Nasze dzieci były zadowolone. Pytały po kilka razy, co je dane zwierzątko. Książka rozbudza u dzieci wyobraźnię i chęć zdobywania wiedzy. Nasze pytały także o inne zwierzątka. Musimy wspomnieć także o pięknych, kolorowych ilustracjach. Zajmują one całe strony, co sprawia, że dziecko jest bardzo zainteresowane książeczką.

"Co jedzą zwierzaki" to wyjątkowa, barwna książeczka, która oczaruje najmłodszych czytelników. Zwierzęta, a także spożywany przez nich pokarm, jest przecież jedną z głównych dziedzin, fascynujących nasze dzieci. Przedstawienie tych istotnych treści w sposób przyjemny i przystępny sprawia, że nauka nabiera nowej, w pełni upragnionej formy.

Każdy z bohaterów został obdarowany wspaniałą, dużą, pozbawioną zbędnych szczegółów ilustracją, jaka nie tylko przykuwa uwagę, ale i zachęca do rozmowy. Teksty są proste, rymowane, na dodatek nakreślone większą czcionką, co zachęca do podjęcia prób samodzielnego czytania. Na stronach tej barwnej książeczki nie spotkacie jednak typowych, dobrze nam znanych zwierzaków. Autor skutecznie poszerza wiedzę naszych pociech, w niezwykły sposób prezentując im ciekawsze, mniej znane gatunki, począwszy od kreta europejskiego, poprzez stonkę ziemniaczaną czy pytona tygrysiego, aż do ptasznika wenezuelskiego. Pozycja uświadamia, jak różnorodny i frapujący jest świat zwierząt, także tych mniej znanych. Książeczka zachęca do zadawania pytań i poszerzania wiedzy, a to przecież najistotniejsze u tak młodego odbiorcy.

Dawid Wysocki w prosty i barwny sposób porywa spragnione nowej wiedzy dzieci w interesującą, fascynującą podróż po nieznanym świecie intrygujących zwierzaków, rozbudzając przy tym chęć odkrywania kolejnych tajemnic. Ta piękna książeczka to doskonały przykład tego, iż zabawa jest najlepszą formą nauki, nie tylko rozwija umiejętność samodzielnej lektury, ale i zaprasza do wnikliwego zgłębiania wiedzy o świecie zwierząt, które jeszcze wielokrotnie zaskoczą młodych czytelników.

Zarówno ja, jak i moje dzieci, uwielbiamy takie nietuzinkowe, wartościowe pozycje, które w niezwykle przyjemny sposób rozbudzają w czytelniku duszę głodnego wiedzy odkrywcy. Polecamy całym sercem!

Każdy z bohaterów został...

Co jedzą zwierzaki Dawid Wysocki  Wydawnictwo: www.literacik.pl

Bardzo kolorowa i ciekawa książka dla dzieci, która w wierszowanych czytankach przybliża małym czytelnikom tajemnice na temat tego co lubią jeść zwierzaki. W książce znajdziemy zwierzęta, które dzieci znają z podwórka ale również te dzikie, które mogą spotkać w zoo.

Całość bardzo ładnie wydana z ciekawymi ilustracjami, które w książeczkach dla dzieci są bardzo ważne!
To dzięki nim dziecko sięgnie po książkę lub nie- pierwsze wrażenie jest najważniejsze!
Krótkie, rymowanki szybko zapadają w pamięć i po jednym czytaniu moje maluchy już same "czytały książkę z pamięci :)"
Książka będzie fajną pozycją w naszej biblioteczce ;)

~~~~~~
Metryczka  Autor:
Dawid Wysocki Gatunek:Bajki Wydawnictwo:LiteracikPrzeczytane: 2020Ocena: 10/10Liczba stron: 24
Okładka : miękka  ~~~~~~~~~~~~~~
Gorąco polecam Wam książkę, którą znajdziecie oczywiście na stronie wydawnictwa https://literacik.pl/co-jedza-zwierzaki

Serdecznie dziękuje Wydawnictwuoraz Autorowi za możliwości przeczytania.

Co jedzą zwierzaki Dawid Wysocki  Wydawnictwo: www.literacik.pl

Całość bardzo ładnie wydana z...

W książce znajdziemy krótkie, ale treściwe i przede wszystkim interesujące informacje na temat odżywiania się danego zwierzaka. Każde zwierzątko jest opatrzone podpisem, ale przede wszystkim i obrazkami, które niezmiernie przyciągają uwagę czytelnika. Obrazki są duże, przejrzyste dzięki czemu dziecko będzie mogło od razu wyobrazić sobie takie zwierzątko ewentualnie przypomnieć jak wyglądało. W tej małej encyklopedii nie brakuje informacji o zwierzętach, które możemy spotkać na co dzień w Polsce, np. wiewiórkę, kreta czy biedronkę. Przeplatane są również zwierzęta, które najczęściej możemy spotkać w zoo albo podczas dalekich wypraw, jest to np. małpa, pyton tygrysi, foka pospolita.

Jest to z pewnością książka, która pozwoli zgłębić tajniki zoologiczne, a być może nawet i czymś więcej zainteresować.

Rewelacja, dzieci zadowolone

Rewelacja, dzieci zadowolone

Fajna książka dla dzieci

Fajna książka dla dzieci

Dodaj cytat z książki Co jedzą zwierzaki