Miecze i upiory

Janine Beacham Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Śledztwa panny Rose (tom 3) literatura młodzieżowa
Hounds and Hauntings
Data 1. wydania:
2018-01-18
Magdalena Korobkiewicz
Dwukropek
middlegrade zagadki przygoda detektyw
Hounds and Hauntings
Śledztwa panny Rose (tom 3)
literatura młodzieżowa
Magdalena Korobkiewicz
middlegrade zagadki przygoda detektyw

Chyba każdy dwunastolatek marzy o przeżywaniu niezwykłych przygód. W zależności od temperamentu i zainteresowań może to być podróż dookoła świata, spływ kajakiem, polowanie na dzikie zwierzęta czy niezliczenie wiele innych wariantów przygody. Sporo osób marzy też, by stać na straży prawa i porządku, pomagać tym, którzy pomocy potrzebują, nawet z narażeniem swojego zdrowia...

Wydaje się, jakby lata świetlne upłynęły między tomem drugim a trzecim. Autorka nieprawdopodobnie poprawiła styl, przestała popełniać większość amatorskich błędów, od których roiło się w dwóch pierwszych częściach serii. "Miecze i upiory" to naprawdę dobra, wciągająca i przede wszystkim nieźle napisana powieść dla młodzieży.

Ostatnia część kryminalnych przygód młodej lady w roli głównej osadzona w czasach wiktoriańskich. Tak jak poprzednio tak i teraz praktycznie prawie od razu czytelnik wciągnięty jest w przygody - wyraźnie widać, że powieść jest nastawiona na akcje, napięcie, zagadki.. tak aby trzymać czytelników w niepewności i napięciu.

Fabuła jest płynna, okraszana zwrotami, która...

Janine Beacham - autorka serii "Śledztwa panny Rose" - z tomu na tom
ma coraz ciekawsze i bardziej zaskakujące pomysły.

Tytułową bohaterką serii jest 12-letnia córka lordostwa Raventhorpe'ów,
mieszkająca w mieście Yorke w epoce wiktoriańskiej.
Tajnymi strażnikami tego miasta są władający szpadami kamerdynerzy.

Do tej pory po polsku ukazały się tomy:
1. "Koty i...

• GRAPCIO ma
  • 2021

Dodaj cytat z książki Miecze i upiory