Nasze potyczki ze złem

Okładka książki Nasze potyczki ze złem
Warwick Johnson-CadwellMike Mignola Wydawnictwo: Non Stop Comics Cykl: Przygody profesora J.T. Meinhardta i jego asystenta, pana Knoxa (tom 2) komiksy
komiksy
Przygody profesora J.T. Meinhardta i jego asystenta, pana Knoxa (tom 2)
Our Encounters with Evil: Adventures of Professor J.T. Meinhardt and His Assistant Mr. Knox
Non Stop Comics
2021-03-24
2021-03-24
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
horror wampiry duet wilkołaki

Okładka książki Abe Sapien: W odmętach i inne opowieści Scott Allie, John Arcudi, Mike Mignola, Patric Reynolds, Peter Snejbjerg
Ocena 7,0
Abe Sapien: W ... Scott Allie, John A...
Okładka książki Abe Sapien. Mroczne i straszliwe. Tom 2 Tyler Crook, Max Fiumara, Sebastian Fiumara, Mike Mignola
Ocena 7,7
Abe Sapien. Mr... Tyler Crook, Max Fi...
Okładka książki Sir Edward Grey, Witchfinder: Omnibus Volume 2 D'Israeli, Michelle Madsen, Mike Mignola, Christopher Mitten, Chris Roberson, Ben Stenbeck
Ocena 6,0
Sir Edward Gre... D'Israeli, Michelle...

Okładka książki Lastman, tom 5 Yves Balak, Michaël Sanlaville, Bastien Vivès
Ocena 7,1
Lastman, tom 5 Yves Balak, Michaël...
Okładka książki Tom Strong. Tom 1 Alan Moore, Chris Sprouse
Ocena 6,8
Tom Strong. Tom 1 Alan Moore, Chris S...
Okładka książki Moonshadow J. M. DeMatteis, Jon J. Muth
Ocena 7,6
Moonshadow J. M. DeMatteis, Jo...

Po przeczytaniu pierwszej części od razu sięgnąłem po kontynuację. Początkowo rad byłem odejścia od "Nieustraszonych Pogromców Wampirów", szybko mój zachwyt uleciał niczym ostatnie tchnienie śmiertelnika. Mamy tu trzy opowiastki, nową postać kobiecą. Może i ciekawe, ale albo nie zrozumiałem zakończeń, albo po prostu były tak irracjonalne.

"Nasze potyczki ze złem" to drugi tom humorystycznej serii o łowcach wampirów. W niniejszym tomie dostajemy cztery opowieści, które bawią gównie za pomocą dość przewrotnym zakończeniom. Dodatkowo w dobitny sposób pokazują, że nasi bohaterowie nadal żyją głównie dzięki zbiegom okoliczności i wielkiemu szczęściu.

Jeśli ktoś czytał tom pierwszy i mu się spodobał, to śmiało można kupować kolejny. Nie jest to nic wybitnego, ale sprawdza się świetnie na miły i zabawny początek dnia.

Jeśli ktoś czytał tom pierwszy i mu się spodobał, to śmiało...

Tytuł “Nasze potyczki ze złem” idealnie podsumowuje fabułę całego tomu. Jest on nieco obszerniejszy niż poprzedni i zawiera nie jedną, tylko trzy krótsze historie, które dalej eksplorują wampiryczne motywy i mimo groteskowej, graficznej oprawy, wcale nie są aż tak śmieszne, jak może się wydawać. Rzecz jasna na pierwszym planie są przygody i polowanie na wampiry, ale wszystkie historie z “Naszych potyczek ze złem” zawierają drugie dno, które oprócz uczucia radości z lektury przynosi także momenty refleksji nad kondycją wampirzego żywota.
całość recenzji: https://tinyurl.com/bcr7z2f4

W albumie Nasze potyczki ze złem powracamy do świata stworzonego przez Mike Mignole i Warwick Johnson-Cadwella, gdzie czekają na nas „przerażające” historie, zapewniające czytelnikowi masę dobrej zabawy.

Album Nasze potyczki ze złem składa się z rozdziału wprowadzającego, trzech antologii i epilogu. Częścią wspólną tych różnych historii są bohaterowie: profesor J. T. Meinhardt i jego asystent pan Knox, którzy specjalizują się w pozbywaniu stworów rodem z mrocznych koszmarów. Co prawda mamy tutaj do czynienia z kolejną częścią przygód tej dwójki, nie ma jednak konieczności znajomości wydanego tytułu. Śmiało po komiks może sięgnąć każdy i doskonale się przy nim bawić.

Na początek czeka na nas krótkie, ale mocno dynamiczne wprowadzenie, jasno pokazujące, że mamy tutaj do czynienia z czymś więcej niż tylko kolejnym komiksem o wampirach. Późniejsze krótkie historie tylko utwardzają czytelnika w przekonaniu, że każdego dzieło Mignola jest na swój sposób mocno nietuzinkowe.

Cała recenzja na:

Mówiąc Mignola, myślę „Hellboy i B.B.P.O.”. Tak już mam i raczej nic tego nie zmieni. Utalentowany Amerykanin ma jednak na swoim koncie inne, zdecydowanie warte uwagi projekty. Jednym z nich są przygody wspomnianego wyżej duetu. Co ciekawe, w tym przypadku jego udział to przede wszystkim sami bohaterowie, ponieważ za scenariusz oraz rysunki odpowiedzialny jest Warwick Johnson-Cadwell.

Na komiks Nasze potyczki ze złem składa się kilka odrębnych opowieści, przy czym wszystkie łączy wspólny mianownik – walka z wampirami. Profesor i jego asystent tropią potwory, a następnie – wykorzystując wszelkie dostępne środki – je unicestwiają. Właściwie każda historia ma ten sam schemat: poszukiwanie istoty mroku, wpadnięcie w tarapaty, grande finale z wyjściem z sytuacji bez wyjścia. Proste jak osinowy kołek scenariusze pochłania się niczym wygłodniały wampir juchę swojej ofiary. Dzięki temu lub przez to (niepotrzebne skreślić) Nasze potyczki ze złem to lektura na jeden wieczór, do której raczej nie wrócisz, ale jest to ten rodzaj publikacji, który po przeczytaniu po prostu odkładasz na półkę i cieszysz się, że zasila Twoją bibliotekę.

Komiks oferuje właściwie wszystko, czego można oczekiwać po horrorze. Jednakże wszystko podano w taki sposób, że wymieszawszy poszczególne składowe otrzymujemy coś, czemu daleko do pełnokrwistej opowieści grozy. Znajdziesz tu mroczne, omijane przez ludzi zamczyska. Są też, a jakże, odrażające, żądne krwi potwory. Wreszcie, jest sama posoka. W środku znajdziesz też sporą dawkę czarnego humoru (dwaj skłóceni wampirzy lordowie rozbili bank).

Kreska Johnson-Cadwella to prawdziwa groteska. Z jednej strony mamy całkiem ciekawe projekty wampirów, a z drugiej dalece odbiegające od wszelkich standardów rysunki ludzi i zwierząt. Nie licz na naszkicowane z pietyzmem krajobrazy, czy przejmowanie się anatomią. Najciekawsze jest to, że rysunki Brytyjczyka doskonale pasują do koncepcji Mignoli. Horror jest tu bowiem jedynie punktem wyjścia, a obaj artyści nie boją się łamania sprawdzonych przepisów.

Pełna recenzja tutaj: https://ustatkowanygracz.pl/nasze-potyczki-ze-zlem-recenzja/

NIEUSTRASZENI POGROMCY NOCNEGO ZŁA

Mike Mignola powraca z nowym albumem! To, co wydawało się jednorazowym wypadem do świata rodem z klasycznych horrorów i „Nieustraszonych pogromców wampirów” Polańskiego – czyli album „Pan Higgins wraca do domu” – właśnie zyskało swój ciąg dalszy. I fani autora, jak i wszyscy miłośnicy grozy mogą już zacierać ręce, bo chociaż „Nasze potyczki ze złem” to nie drugi „Hellboy” czy „BBPO”, niemniej wciąż to kawał znakomitego komiksu dla miłośników lektur z dreszczykiem.

Profesor J. T. Meinhardt i jego asystent pan Knox powracają by polować na stwory nocy, jak wampiry i wilkołaki. Pomaga im łowczyni krwiopijców, pani Mary Van Sloan. Ale co czeka na nich tym razem? I jak sobie poradzą?

NIEUSTRASZENI POGROMCY NOCNEGO ZŁA

Dodaj cytat z książki Nasze potyczki ze złem