Biały Książę

Józef Ignacy Kraszewski Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Józef Ignacy Kraszewski (tom 3) Seria: Kolekcja Kraszewski powieść historyczna
Hachette Polska
Biały Książę
Józef Ignacy Kraszewski (tom 3)
powieść historyczna
Kolekcja Kraszewski

Biały książę - powieść 3-tomowa (340 stron) J.I.Kraszewskiego z 1882 roku wchodząca w jego 29-tomowy cykl powieściowy Dzieje Polski opatrzona numerem 15.
Książkę nabyłem w nowym cyklu wydawniczym kolekcji Hachette. Po przeczytaniu muszę przyznać że autor jest znakomitym rzemieślnikiem-artystą w swoim zawodzie.
Bogactwo słów-archaizmów okresu opisywanego jest spora i dla...

Biały Książę czyli Władysław Biały to jeden z ostatnich przedstawicieli Piastów. Po śmierci króla Kazimierza III Wielkiego w 1370 roku był typowany na tron, który objął jednak Ludwik Węgierski (ojciec Jadwigi Andegaweńskiej, która poślubiła Władysława Jagiełłę dającego początek dynastii Jagiellonów). Biały Książę został przez swoich protagonistów wyciągnięty z klasztoru,...

• 🍁 My Autumn 🍁
  • Literatura polska