Niezwykły chłopiec

Okładka książki Niezwykły chłopiec
Tracey MayhewMike Phillips Wydawnictwo: Wydawnictwo Tandem Cykl: Legendy arturiańskie (tom 1) Seria: Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem] literatura dziecięca
literatura dziecięca
Legendy arturiańskie (tom 1)
Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem]
Karolina Podlipna
Merlin mikstury magia legendy

Okładka książki Basia i przyjaciele. Marcel Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 7,8
Basia i przyja... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Miecz w kamieniu Mike Phillips, praca zbiorowa
Ocena 8,1
Miecz w kamieniu Mike Phillips, prac...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

2023

Każdy, kto choć trochę interesuje się historią, w jakimś stopniu zna legendy arturiańskie i wie, kim na przykład jest Merlin czy też król Uther. Osobiście pochłaniam wszystko, co ma związek z tym tematem i nie mogłam odpuścić sobie nawet adaptacji legend dostosowanych do młodych czytelników. Czy Niezwykły chłopiec przypadł mi do gustu?

Legendy arturiańskie Wydawnictwa Tandem to zbiór uproszczonych adaptacji legend dla dzieci, a jednocześnie nowość na rynku wydawniczym. W planach są kolejne opowieści związanych z królem Arturem i rycerzami Okrągłego Stołu. W każdej legendzie można odnaleźć ślady wydarzeń historycznych i wpływy wielu kultur.

Adaptacja Legend arturiańskich jest przeznaczona dla dzieci od siódmego roku życia, ale młodsze dzieci chętnie wsłuchają się w głos rodzica, który za sprawą opowiadanej historii przeniesie słuchaczy do czasów średniowiecza.
Recenzja syna:
To jest książka o Merlinie, który wychowywał się na wsi. Pewnego dnia na wieś przyjeżdżają zbrojni, którzy prowadzą go do króla. Zabrano Merlina na górę, gdzie planowano zbudować wieżę. Ponieważ w pobliskim jeziorze żyły dwa smoki, biały i czarny, to ludziom nie udawała się budowa wieży. Król zapytał Merlina, czy zna radę, jak te smoki wygodnić. Merlin powiedział, żeby pracownicy osuszyli jezioro. Gdy to zrobiono pojawiły się dwa smoki, które zaczęły walczyć ze sobą.

Adaptacja Legend arturiańskich jest przeznaczona dla dzieci od...

Książka dla dzieci (5+) i dorosłych. Bogate słownictwo, audiobook z dobrym lektorem, czytającym żywiołowo i utrzymującym uwagę na na audiobooku. Super przypomnienie dla dorosłych.

Z minusów, to sposób wydania audiobooka. Przez podział na tomy, które mają kilkadziesiąt minut nagrania i przy cenie rzędu 15-20pln za tom zakup całości wydaje się dość drogi.

legenda o małym Merlinie. Ciekawa.

legenda o małym Merlinie. Ciekawa.

"Widzę różne rzeczy, widzę to, czego inni dostrzec nie potrafią."

Otworzyłam znajomość z kolejną serią z cyklu klasyki dla dzieci, tym razem wkroczyłam w legendy arturiańskie, bardzo chętnie pozostanę w nich na dłużej. Pierwszy tom poświęcono chłopcu porzuconemu przez matkę i z demonicznym ojcowskim rodowodem. Merlin posiadał moce szczególne, zaglądał w przyszłość, przygotowywał magiczne mikstury dla chorych, przemieniał ludzi w zwierzęta. Potężne i niebezpieczne zdolności wywoływały zarówno podziw, jak i lęk wśród mieszkańców wioski. Pewnego dnia po wyjątkowego chłopca zgłaszają się rycerze i budzący przerażenie doradca króla Vortigerna, siłą zabierają Merlina w podróż do zamku władcy.

Tajemnicze i niebezpieczne przygody z pewnością zainteresują młodych czytelników, napisane z wyczuciem, bez zbędnej przemocy, ale z podgrzaniem atmosfery i trzymaniem w niepewności. Gładko sunęłyśmy po scenariuszu zdarzeń z młodą czytelniczką. Duże litery sprzyjały wprawianiu się dziecka w czytanie, a atrakcyjna oprawa graficzna sympatycznie podgrzewała wyobraźnię. Fantastyczna walka białego i czerwonego smoka, trudne do rozszyfrowania runy, zakapturzony druid wywołujący strach. I wieża ze snu. Przepowiadające przyszłość widzenie, ale niedokładne, niedokończone, a przez to bardzo nieokreślone, niezrozumiałe, wywołujące lęk przed tym, co miło się wydarzyć. Jak odnalazł się młody Merlin wrzucony w wir dynamicznie postępujących po sobie incydentów? Podchwytujcie pomysł na ciekawy prezent dla młodych miłośników książek, takie spojrzenie w dawne wierzenia i legendy urozmaici niejeden wieczór czytelniczy, zaowocuje miłością do przygód z tego, albo nie z tego, świata, zapoczątkuje przyjaźń z mitologią.

bookendorfina.pl

"Widzę różne rzeczy, widzę to, czego inni dostrzec nie potrafią."

Poprawna polszczyzna,bogate słownictwo,książka dla młodszych i starszych.

Poprawna polszczyzna,bogate słownictwo,książka dla młodszych i starszych.

Dodaj cytat z książki Niezwykły chłopiec