Grand Blue #4

Okładka książki Grand Blue #4
Kenji InoueKimitake Yoshioka Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Grand Blue (Studio JG) (tom 4) komiksy
komiksy
Grand Blue (Studio JG) (tom 4)
ぐらんぶる
Studio JG
2021-02-12
2021-02-12
Dariusz Latoś
manga komedia sport nurkowanie ecchi romans szkolne życie seinen

Okładka książki Grand Blue #10 Kenji Inoue, Kimitake Yoshioka
Ocena 7,3
Grand Blue #10 Kenji Inoue, Kimita...
Okładka książki Grand Blue #9 Kenji Inoue, Kimitake Yoshioka
Ocena 8,6
Grand Blue #9 Kenji Inoue, Kimita...
Okładka książki Grand Blue #8 Kenji Inoue, Kimitake Yoshioka
Ocena 8,8
Grand Blue #8 Kenji Inoue, Kimita...
Okładka książki Grand Blue #7 Kenji Inoue, Kimitake Yoshioka
Ocena 8,8
Grand Blue #7 Kenji Inoue, Kimita...

Egzaminy poprawkowe zaliczone (może nawet zdane) pora więc myśleć o spędzeniu wesoło czasu wolnego. Chwila relaksu jest przecież wskazana, bo życie studenta potrafi być mocno stresujące. Nie ma ku temu lepszej okazji niż zaplanowany (tomik trzeci) wyjazd integracyjny na Okinawę. W tym niebywale urokliwym miejscu można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli wypoczynek i zdanie egzaminu na licencję płetwonurka. Zanim jednak plan zostanie zrealizowany, trzeba wybrać się na małe zakupy i zdobyć potrzebne środki na opłacenie wycieczki.
Jeśli miałbym krótko scharakteryzować czwarty tomik serii, to zdecydowanie można o nim napisać: jeszcze więcej humoru, szaleństwa, głupkowatych akcji i o dziwo całkiem dużo nurkowania. Biorąc pod uwagę tematykę mangi, nie powinno to być nic nadzwyczajnego. Jeśli jednak ktoś miał do czynienia z poprzednimi tomikami to wie, że niekoniecznie był to najważniejszy element tytułu. Bohaterowie owszem dość często nurkowali, ale w procentach. Wyprawa na Okinawę staje się więc dla autora chwilą, kiedy może on skupić się na pokazaniu podwodnego piękna i umieścić w tytule kilka informacji na temat tego sportu.
Nie oznacza to jednak, że Grand Blue #4 skupia się tylko na nurkowaniu. Tytuł zatraciłby swoje „szaleństwo”, gdyby brakło tutaj alkoholu, nagich umięśnionych męskich pośladków (bez złych skojarzeń) i masy głupkowatych żartów. Tego rodzaju elementy znalazły się w tutaj w optymalnej ilości. Nic więc nie zmienia się w poziomie warstwy humorystycznej, która nadal prezentuje się wyśmienicie. Trzeba jednak być świadomym tego, że żarty rodem z zakrapianych imprez, momentami przekraczające popularną teraz „poprawność”, nie każdemu będą musiały przypaść do gustu. Jeżeli jednak kogoś „nie odrzuciły” pierwsze dwa tomy serii i nadal się nią interesuje, to nie znajdzie on tutaj niczego, co mogłoby go nagle mocno zaszokować.

Cała recenzja na:

Dodaj cytat z książki Grand Blue #4