Książka o bąkach. Leksykon pierdów.

Okładka książki Książka o bąkach. Leksykon pierdów. Hannah Dreyer, Stine Dreyer
Okładka książki Książka o bąkach. Leksykon pierdów.
Hannah DreyerStine Dreyer Wydawnictwo: Czarna Owca literatura dziecięca
2021-01-27
40 min.
Elżbieta Frątczak-Nowotny

Okładka książki Strażniczka Słońca Lisa Aisato, Maja Lunde
Strażniczka Sł... Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Przyjaciele myszki Marudy Caroline Pedler, Steve Smallman
Przyjaciele my... Caroline Pedler, St...
Okładka książki Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości Francesc Miralles Contijoch, Alex Rovira Celma
Opowieści dla ... Francesc Miralles C...
Okładka książki Z pozdrowieniami, Żyrafa Iwasa Megumi, Jörg Mühle
Z pozdrowienia... Iwasa Megumi, Jörg ...

#polkaAntosia

Dawno nie było recenzji Antosiowej lektury, więc dziś krótko o książce, którą czytało się wspaniale!

Dlaczego? Bo uważam, że to temat ważny. Ciekawość dzieci na pewnym etapie rozwoju jest ogromna, a książka w fantastyczny i czasem śmieszny sposób pokazuje co i jak.

Głośne, ciche, śmierdzące, bezwonne, pojedyncze i w seriach, od momentu przeczytania tej książki żaden bąk nie ma przed nami tajemnic :)

A Wy rozmawiacie ze swoimi dziećmi na takie tematy, czy uciekacie przed nimi?

My polecamy!

#polkaAntosia

"Pierwsza zasada bąkologii brzmi: Im cichszy dźwięk, tym mocniejszy zapach!"

Sporo powstało już publikacji zabawnie przedstawiających tematyki uznawane za wstydliwe. Pierwsze tego typu wydania wprawiały w zdumienie dorosłych, jednocześnie były szalenie entuzjastycznie przyjmowane przez najmłodszych czytelników. Teraz, kiedy rodzicie i dziadkowie przychylnym okiem na nie patrzą, przekonując się, że takie książki oprócz rozrywki niosą również edukacyjne przekazy, poszukują ich dla pociech i wnuków. Wszak stwarzają dobrą okazję do rozmowy w luźnej formie o tym, o czym zazwyczaj milczymy w poczuciu skrępowania, zażenowania i zmieszania, a co dotyczy każdego człowieka, bez wyjątku.

"Książka o bąkach" wpisuje się w trend poruszania wstydliwych zagadnień z przymrużeniem oka. Napisana przez matkę i siedmioletnią córkę łączy dwa spojrzenia na tą samą sprawę. Autorki przybliżają, czym są bąki, z czego się składają, jak powstają, czy mogą się ze sobą mieszać, dlaczego są głośne i ciche, wonne i bezwonne, puszczane z zaskoczenia i rozmyślnie. Omawiają dwadzieścia trzy rodzaje bąków, znamy je, chociaż nie są mile widziane, zwłaszcza podczas towarzyskich spotkań. Leksykon pierdów czytałam z sześciolatką, sympatycznie wciągnęłyśmy się, miałyśmy sporo frajdy i powodów do uśmiechów. Co prawda, brakowało mi jednego segmentu, traktującego o zasadach kulturalnego zachowania w sytuacjach, kiedy niesforny bąk opuści ciało, ale w końcu to leksykon, zatem przekazanie zasad dobrego wychowania pozostawiono dorosłym. Publikację współtworzą ilustracje, kolorystycznie stonowane, z ciekawą i żartobliwą kreską.

bookendorfina.pl

"Pierwsza zasada bąkologii brzmi: Im cichszy dźwięk, tym mocniejszy zapach!"

W życiu do głowy by mi nie przyszło, że można napisać książkę o bąkach. Zjawisko znane wszystkim, na całym świecie, od zarania dziejów. Nie jest to zjawisko ani obce, ani nie pożądane, choć wiadomo, że nie zawsze jest dobra okazja na gazy 🙂 A wstrzymywanie do najzdrowszych nie należy. Ja po dziś dzień zawsze mam z naszej natury tyle śmiechu, że to aż nie wypada w moim wieku, ale nie będę siebie ani innych okłamywać, że zupełnie mnie to nie śmieszy!

Książeczka na pewno nie jest tylko dla najmłodszych odbiorców. Czytałam ją w towarzystwie teściowej, na ogrodzie. I uwierzcie mi, że ja zalewałam się łzami ze śmiechu od lektury, a teściowa ze mnie. Na ledwo 40 stronach tej pozycji ujęto chyba wszystkie możliwe rodzaje wiatrów – od tych najcichszych po te najbardziej „aromatyczne”.

Wspaniałością jest, że powstają książeczki dla dzieci, które nie mają tabu. Choć w tym przypadku, nie mogę powiedzieć, że to tylko pozycja dla małoletnich. To przede wszystkim książka na dobry humor, jakby nie było pięknie wydana i z taką dawką wiedzy, że ja sama nie miałam zielonego pojęcia, iż mamy tyle różnych bącurów! Jednym słowem nie mogę nic ująć, nic dodać. Choć, dodać bym mogła – bąka towarzyskiego! 🙂

Swego czas było u mnie marnie z młodymi czytelnikami, jednak jakiś czas temu okazało się, że jednak Harry Potter na papierze jest fajniejszy niż w telewizji, i że Władca pierścieni chociaż długi to tez jest super. Świat zwariował 🙈
A, że dzieci w wieku 9-13 lat mają ultra specyficzne poczucie humoru (w sumie jak to dzieci 😅) to jak tylko zobaczyłam książkę o bąkach to stwierdziłam, że to będzie hit. No i był 😂
Śmiechu było przy niej serio w opór (okazało się, że nawet dorosłych to może śmieszyć) więc ode mnie i dzieci książka dostaje ogromny plus mimo, że nie jest jakaś edukacyjna 🤷🏻‍♀️😅

Książki, które bawią i uczą? Jestem na tak!

Co tu dużo mówić, w leksykonie dowiecie się jakie rodzaje naszych wiatrów istnieją. Znajdziecie w nim także informacje o pewnym Stowarzyszeniu. Zabłyśniecie wiedzą przed znajomymi i dziećmi dlaczego ten bąk brzydko pachnie, albo dlaczego cofnięty bąk może zmienić wszystko.

U nas leksykon rozbawił całą rodzinę! I wlot przypomnieliśmy sobie jakie były te nasze "pierwsze" wspólne wicherki😂

Książki, które bawią i uczą? Jestem na tak!

U nas leksykon rozbawił całą rodzinę! I wlot...

"Zabawna książka o niezręcznym zjawisku, o którym - w przeciwieństwie do dorosłych - dzieci uwielbiają rozmawiać" Tak mówi opis i coś w tym jest. Prześmieszna, zabawna, z gatunku takich, które dziecko może czytać samodzielnie i wielokrotnie. Godna uwagi zwłaszcza wśród osób zafascynowanych tematem ;)

Idealny prezent na 30 urodziny. Samo życie, nie wiedziałem że z bąków można aż tyle wyczytać i je tak trafnie sklasyfikować. Polecam dla każdego młodego i starego. Będę z pewnością wracał nie raz aż w końcu zapamiętam wszystkie rodzaje ;)

Wesoła książka dla dzieciaków i dorosłych. Świetna rozrywka dla rodziny, można się pośmiać i spędzić czas śmiejąc się do rozpuku☺️
Polecam

Polecam

Książka zabawna, chociaż mogłaby zawierać więcej rodzajów bąków. :)

Książka zabawna, chociaż mogłaby zawierać więcej rodzajów bąków. :)

Pośmiałem się! Taki jest chyba cel tej krótkiej książeczki :)

Pośmiałem się! Taki jest chyba cel tej krótkiej książeczki :)

• Dziecięce
  • Popularnonaukowe
  • Powrót do krainy dzieciństwa
  • Posiadam w bibioteczce :)
  • Druk / ebook

Dodaj cytat z książki Książka o bąkach. Leksykon pierdów.