Poza anteną. Gdy gaśnie czerwona lampka

Okładka książki Poza anteną. Gdy gaśnie czerwona lampka Kamil Baleja
Okładka książki Poza anteną. Gdy gaśnie czerwona lampka
Kamil Baleja Wydawnictwo: New Media biografia, autobiografia, pamiętnik
New Media
2021-02-14
2021-02-14
radio autobiografia pozaanteną

Jak przeczytałam, że Kamil planuje wydać książkę, od razu pomyślałam "muszę ją mieć!". Bardzo lubię Kamila i chętnie słucham jego audycji radiowych, ma przyjemny głos oraz poczucie humoru, które mi odpowiada. Kiedy ów książka pojawiła się w moich rękach pochłonęłam ją niemal od razu. Kamil potrafi operować słowem nie tylko w radio, ale i na papierze. Książka bawi, momentami wzrusza i skłania do refleksji. Na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Kamila Balei nie trzeba przedstawiać wielu. Odkąd pamiętam to pracował on w radiu RMF FM, ale najbardziej dał się poznać z popołudniowego programu "Lepsza połowa dnia", który współtworzył z Kasią Wilk.

Ten wielokrotnie nagradzany dziennikarz opowiada o swojej przygodzie z radiem, o swoich początkach, o tym jak udało mi się dostać do RMF-u, jak z RMF-u przechodził do Radia Złote Przeboje. Wszystkie te fakty przemieszane są z anegdotami z radiowego życia. Niektóre są bardzo śmieszne, a niektóre wyglądają wręcz niesamowicie. Kamil Baleja pozwala nam wejść do studia radiowego oraz do swojego życia.

Mimo ciekawej tematyki dziennikarz nie uniknął kilku pomyłek w tekście. Jednak jeśli chcecie zaglądnąć za radiowe kulisy to ta książka jest dla Was. Polecam.

Książkę kupiłam z czystej babskiej ciekawości 😁 ale największym prowodyrem był sam jej autor.Uwielbiam tak pozytywnie zakręconych ludzi.Wręcz rozdaje pozytywną energie.slucha się Kamila z wypiekami na twarzy z permanentnym "suszeniem dziąseł"🤣🤣.I takiego efektu spodziewałam się po tej książce.Nie zawiodłam się.przeczytalam niemal jednym tchem.polecam z całego serca.Po każdym rozdziale i kolejnej historii zaczynałam następna i nie miałam dość .

"Poza anteną" to kilkanaście lat życia radiowca w pigułce (nie takiej znowu małej, bo książka liczy ponad 300 stron),to zbiór sukcesów i wpadek, kilku dylematów, radości z tego co się robi, połączonych z ciągłym niedosytem. Kamil Baleja pokazuje kulisy swojego zawodowego życia, drabinę po której musiał się wspiąć, a do której czasem musiał dorobić szczeble.

Autor dba o czytelnika, zagadując go, zwracając się bezpośrednio do niego, łaknąc z nim kontaktu. Pisze w sposób skłaniający do refleksji, wzruszenia, niejednokrotnie do śmiechu. To kawał historii, z której można wyciągnąć wnioski, że nie warto się poddawać, a wręcz warto dać z siebie 200 procent nawet jeśli przyjdzie nam reklamować łopatkę z Przechlewa

Autor dba o...

Witam
Jestem kierowca ciezarowki i od lat poranny progam Kamila rozbrzmiewa w mojej kabinie, doprowadza do lez.. ze smiechu :) daje kopa.. gdy pusci fajna piosenke ( a tych jest zdecydowana wiekszosc )...tak na prawde ciezko mi teraz wyobrazic sobie poranek bez jego zaproszenia - dzwoncie 22 4444 000 - :) . Teraz wydal ksiazke.... i cholera....dobry jest w tym co robi....pokazal mi inny swiat....czy mu zazdroszce... nie , na pewno nie.... i znowu oszukuje sam siebie ...zazdroszcze i to jak diabli..... chcecie wiedziec czego ? ....ZAPRASZAM DO LEKTURY........WARTO
Mirek

Witam

Widać, ze autor umie operować słowem. To zbiór opowieści z zakrystii radia i telewizji, które może nie do końca stanowią jedną spójną historię ale działają na emocje. Bawi, wzrusza, odkrywa niewidzialny dla widza i słuchacza świat. Generalnie na wakacje idealna. Mnie wciągnęła.

Kiedy dumnie wbijasz do rozgłośni z osobistą klamką w ręce, możesz się czuć Panem całego świata.

„Prawda czasu, prawda anteny i prawda odbioru przez widza”.

O tym mówi i wspomina Kamil Adrenalina Nie Usiądę w Jednym Miejscu Baleja w swojej autobiograficznej książce „Poza anteną. Gdy gaśnie czerwona lampka”. Jeden z najpopularniejszych ludzi mediów, jeden z najbardziej elektryzujących znanych nam głosów, który budzi w radio codziennie Polaków do życia, postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami zawodowymi.
To lektura dla każdego czytelnika, ale myślę, że najwięcej wartości da młodym ludziom chcącym rozpocząć podobną karierę zawodową. Pamiętać trzeba jednak, że ta pozycja nie jest gotową receptą na realizację swoich marzeń, to istna studnia pomysłów na siebie. Próba pokazania „..albo będziesz siebie pokonywał, albo ciebie pokonają”.

„To nie jest praca dla rzemieślników, to pasja na całe życie, którą niestety musimy zaakceptować z całym dobrodziejstwem, ale i przekleństwem, które ze sobą niesie..Praca w mediach to najlepsza i zarazem najgorsza robota na świecie”.

Prawie dwudziestoletnie doświadczenie, o którym opowiada Kamil Baleja, poparte wieloma sukcesami zawodowymi, ale też porażkami i wpadkami, obrazuje, że nie jest on tylko trybikiem w procesie przekazywaniu informacji.
Przez te wszystkie lata stał się profesjonalistą, który napędzany adrenaliną, stworzył na własnym fundamencie silną pozycję na rynku mediów. Tu nie ma miejsca na rutynę. Liczy się siła przebicia, nieprzewidywalność i logistyka. Bardzo ważny jest instynkt i wyczucie, zmysł obserwacji i dostosowywanie się do otoczenia.
Jednak to, co jest charakterystyczne w tym całym przekazie człowieka mediów, to PASJA, jakiej można mu pozazdrościć.
Jak „szyje” się na wizji czy fonii? Autor z przymrużeniem oka, lekkim humorem, ale co najważniejsze szczerze i z dystansem do siebie, wciąga czytelnika w emocjonalną huśtawkę. O koszmarach radiowca, ukraińskiej padace, goleniu torsu i tym, co najfajniejsze w tej robocie, kontaktach z ludźmi, dowiecie się, kupując tę książkę tylko na stronie pozaanetna.pl.

KUPUJESZ = POMAGASZ
5% przychodu z każdego sprzedanego egzemplarza przeznaczamy dla Tosi Stępień, podopiecznej Fundacji Kawałek Nieba

„Prawda czasu, prawda anteny i prawda odbioru przez widza”.

Na półkach: , , , , , ,

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak wygląda praca radiowca od kulis? Jeśli tak to być może wydaje Wam się, że jest to nieustający fun, totalny luz i finansowe kokosy. Tymczasem jeden z najbardziej znanych i lubianych radiowych głosów w Polsce właśnie spełnia swoje kolejne marzenie i oddaje w ręce czytelników swoją debiutancką książkę, w której opisuje krętą ścieżkę na radiowy szczyt.

Może niektórzy z Was już wiedzą, kogo mam na myśli, a dla tych, którym jeszcze nic się nie nasunęło podpowiadam, że dzisiaj przybliżę Wam nieco książkę „Poza anteną. Gdy gaśnie czerwona lampka”, której autorem jest Kamil Baleja.

Pozycja ta to ogromnie osobista wyprawa do krainy wspomnień oraz z całą pewnością nieznanych dotąd słuchaczom wydarzeń, anegdot i wielu różnorodnych perypetii, czasem zabawnych, a niekiedy zupełnie nieśmiesznych, które kształtowały krętą drogę autora ku upragnionej radiowej konsoli.

Książka ta została napisana z ogromną dawką humoru oraz sporym dystansem zarówno do medialnego środowiska, jaki i samego siebie. Kamil Baleja absolutnie nie tuszuje w niej swoich wpadek, trudnych momentów, czy nachodzących go niekiedy wątpliwości, których jak przeczytacie wcale nie było mało.

W książce tej nostalgia w odniesieniu do tego, co już było miesza się z niecierpliwym oczekiwaniem tego, co wciąż jeszcze przed Kamilem Baleją. Takie połączenie stwarza niesamowity koktajl wręcz kipiący od masy pozytywnych wrażeń i emocji, a domieszka nietuzinkowego poczucia humoru zawierającego w sobie również niezwykle cenną umiejętność śmiania się z samego siebie gwarantuje świetną zabawę przy lekturze.

Ogromnym atutem tej historii jest także to, iż została ona napisana bez zbytniego zadęcia tzw. puszenia się i pompowania przed czytelnikami własnego ego. Kamil Baleja nie pozuje, a jego wizerunek kumpla z sąsiedztwa nie jest wykreowaną jedynie dla odbiorcy wizją i to się po prostu czuje!

Autor skrzętnie kolekcjonuje wszystkie doświadczenia ze swojego życia z tych pozytywnych czerpiąc energię do dalszych działań, natomiast z tych trudniejszych wyciągając lekcje i podążając naprzód ku kolejnym marzeniom.

Jego książka bawi, wzrusza i skłania do wielu refleksji nad tym, co najważniejsze w ludzkim życiu, czyli nad odkrywaniem dzień po dniu niezależnie od okoliczności i przeciwności własnej życiowej drogi.

Kamila Baleję można obecnie usłyszeć na antenie Radia Złote Przeboje w programie Złote Przeboje na dzień dobry, którego możecie posłuchać od poniedziałku do piątku w godzinach 5.30 – 9.30.

Natomiast fantastyczna lektura „Poza anteną. Gdy gaśnie czerwona lampka” do nabycia wyłącznie 👉 TUTAJ 👈

„Poza anteną…” jest opowieścią o determinacji w dążeniu do wytyczonego celu i o tym, że marzenia się spełniają – nie, nie, nie! – Marzenia się spełnia! Bo właśnie po to są :). Jeśli macie ochotę na, pisząc nieco z przymrużeniem oka, książkę motywacyjną połączoną z niebanalnym poradnikiem jak uwierzyć w samego siebie, a jednocześnie ani trochę nie chcecie czytać tomiszcza pełnego banałów ani wydumanych fraz to koniecznie przeczytajcie o tym, co dzieje się „…Gdy gaśnie czerwona lampka”.
Na pewno się nie zawiedziecie - Polecam!

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Świetna książka, napisana z dużą dozą humoru. Wciąga od pierwszego rozdziału tak, że trudno się od niej oderwać. Ujawnia kulisy pracy radiowca i pozwala nam poczuć się jakbyśmy byli na miejscu autora, przeżywając opisywane przez niego sytuacje.

Bawi do łez, wzrusza do łez, a do tego motywuje.
Świetna książka, która urzeka prawdą i szczerością.
Do tego, jak dla mnie, jest książką motywacyjną, która daje kopa, żeby zrobić coś ze swoim życiem, zrobić coś dla siebie, zawalczyć o marzenia. Skoro (nie)zwykły chłopak z Głogowa dał radę tyle osiągnąć, to czemu mnie miałoby się nie udać :)

Bawi do łez, wzrusza do łez, a do tego motywuje.
Świetna książka, która urzeka prawdą i szczerością.

• Z życia wzięte,wywiady, biografie itp.
  • Chcę - nie mam
  • Książki 2021 rok