Przez pomyłkę

Gdybym rozpoczął poznawać twórczość autorki od tej pozycji, to pewnie bym na tym zakończył.
Aż nie wiem od czego zacząć. To było tak złe, że aż w pewnym momencie urocze. Przede wszystkim miałem wrażenie jakbym czytał rozbudowane wypracowanie licealistki. W najlepszym przypadku konspekt powieści. Pomijam fakt, że wszystko opisane jest w sposób, który pozwala domyślić się rozwiązania zagadki w zasadzie od razu, gdy padają pierwsze trupy. Miałem odczucie jak gdyby autorka próbowała tłumaczyć czytelnikowi co miała na myśli, bo może przypadkiem nie nadąży za jej tokiem myślenia. Efektem tego jest odkrycie wszystkich kart na samym początku, co w przypadku kryminału raczej nie jest cechą pożądaną. Poza tym cała historia jest mocno wyssana z palca. Kolejna rzecz, która w moich oczach dyskwalifikuje tę powieść, to brak oddania realiów pracy policji. Szeregowa funkcjonariuszka, po zamknięciu dawnych śledztw, nagle doznaje olśnienia "bo coś jej nie pasowało", podważając tym samym pracę swoich kolegów, którzy to koledzy z uśmiechem na ustach jej pomagają, wierząc w przeczucie. A to wszystko przy zgodzie przełożonych. No błagam... To moja pierwsza tak niska ocena. To było tak złe, że naprawdę nie mam pojęcia dlaczego ktoś zdecydował się to wydać. Ale! Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo seria autorki pt. "Ona" jest bardzo dobra, a pewnie nie powstałaby gdyby pierwszą powieść wydawca spuścił na drzewo. I w związku z tym bardzo jestem też ciekaw kolejnych tomów serii o Dorocie Cz. bo warsztat pisarski autorki zdecydowanie zmienił się na plus. Dlatego podejdę do 2 tomu, ale wyłącznie z ciekawości czy będzie równie słaby co ten.

Książka napisana bardzo chaotycznie. Przy takiej ilości bohaterów ciężko się połapać kto, z kim, kiedy i jak.
Nie zachwyciła mnie ta pozycja.

Nie zachwyciła mnie ta pozycja.

Bardzo dobry debiut. Akcja wciągająca i zagmatwana, intryga poprowadzona sprawnie, dopiero w końcówce ją przejrzałam i zdążyłam poprawnie wytypować sprawcę:)
Początkowo miałam wrażenie pewnego chaosu, zbyt dużo bohaterów i przeskakiwanie narracyjne pomiędzy nimi. Potem zaczęłam traktować poszczególne obrazy jak puzzle i nagle wszystko zaczęło się układać.
Szybko sięgam po kolejny tom cyklu:)

Szybko sięgam po...

Bardzo rozwleczona akcja. Skakanie non stop pomiędzy przeszłością a teraźniejszością może zmęczyć. Powoduje chaos. Pod sam koniec wreszcie książka przypomina kryminał, to wyjaśnianie i szukanie sprawcy dziecinie i proste. 3/4 książki to koligacje przyjaciół i ich przeszłość.

Cykl powieści o Dorocie Czerwińskiej. Przeczytałam ciągiem całą serię. Po datach wydania widzę, że to wcześniejsze powieści autorki.
Ogólnie, bardzo polecam cały cykl! Do tego autorka pochwaliła się ostatnio na Facebook`u, iż skończyła pisać piąty tom. Chętnie po niego sięgnę ;)

Czyta się bardzo dobrze, ale zaczęłam od późniejszych książek autorki i widzę zmianę. Jednak te wcześniejsze - choć są ciekawe - mają bardziej przewidywalne rozwiązania. W tych późniejszych powieściach widać bardziej dopracowany warsztat....

Książka bardzo dobra. Zaakakująca. Fabuła ciekawa. Warta przeczytania

Książka bardzo dobra. Zaakakująca. Fabuła ciekawa. Warta przeczytania

"Przez pomyłkę" Agnieszka Peszek
Świetna rozrywka, ciekawa fabuła.
Historia zaczyna się od pewnej imprezy nastolatków z tego samego liceum. Potrącona przez samochód Gosia ginie na miejscu. To co dzieje się później, ma ogromny wpływ na losy pozostałych osób z paczki, która uczestniczyła w tym wydarzeniu.

Mogłabym dać więcej gwiazdek, gdyby nie fatalna korekta książki-to bardzo przeszkadza w czytaniu! Błędy ortograficzne, powtarzanie wyrazów i.t.p.

"Przez pomyłkę" Agnieszka Peszek
Świetna rozrywka, ciekawa fabuła.

Mogłabym dać więcej gwiazdek, gdyby nie fatalna korekta książki-to...

Ciekawa fabuła - na tyle, że rekompensuje kiepski język i fatalną korektę (interpunkcja leży i kwiczy, nie kleją sie też zwiazki frazeologiczne, jest za dużo powtórzeń),jak rownież sporo nieścislosci (Wojtek w koncu został znaleziony w czy obok samochodu?). Na pewno sięgnę po kolejne części cyklu licząc na poprawę warsztatu.
A, osobę mordercy "rozgryzłam" grubo przed połową ksiązki

A, osobę mordercy "rozgryzłam" grubo przed...

Dawno już tak mnie książka nie wciągnęła. Książka treściwie napisana, bez zbędnych opisów, akcja wciąga, ciekawe historie każdego bohatera. I co najważniejsze? Nie jest przewidywalna! Polecam po nią sięgnąć, nie wahaj się :)

Podobała mi się ta powieść. Może poza końcówką. Zaskakująca fabuła, ciekawa forma, doskonale opisani bohaterowie i oczywiście tajemnica, zagadka. Warto.

• Audiobooki