Średniowiecze. Historia Polski

historia
2021-04-07
Polska średniowiecze

Znakomita książka.

Zasłużony podręcznik akademicki na którym się wychowałem. Solidna rzecz, szkoda, że Autor już nie wskrzesi nic nowego i nie uzupełni po latach tej książki. Książka jest polecana jako podręcznik do egzaminu z historii Polski średniowiecza w wiodących ośrodkach akademickich w kraju, takich jak UJ, UW, UMK czy UWr.

Nigdy nie lubiłem średniowiecza i po przeczytaniu zdania nie zmieniłem. Niemniej książka napisana zupełnie przyzwoicie. Zwrócić można uwagę na obiektywnie opisane relacje polsko-litewskie oraz polsko-cesarskie (Mieszko i Chrobry jako de facto lennicy cesarzy niemieckich).

Mheh, nie ma historyka, który by nie przeczytał tego podręcznika xD

Świetna książka do nauki, nie męczy nawet przy czytaniu całości. Można ją też czytać dla rozrywki, styl był zaskakująco lekki.

Bardzo dobry podręcznik akademicki, nie przeładowany niepotrzebnymi treściami. Przyjazny dla studenta :)

przestudiowałam swego czasu, bardzo dobrze znałam jej zawartość ;-)

Jedna z najlepszych syntez dotyczących historii średniowiecznej Polski. Do dziś funkcjonuje jako podstawowy podręcznik na uczelniach akademickich. Pozycja obowiązkowa dla historyka

Wielokrotnie uczyłam się z tego podręcznika i muszę przyznać, że jest naprawdę dobry. Przystępny język i klarownie opracowane zagadnienia, bez przeładowania faktami, sprawiają, że czyta się szybko i równie szybko się zapamiętuje. Sprawdza się nie tylko w roli podręcznika, ale po prostu jako lektura dla zainteresowanych historią. Świetna synteza dziejów średniowiecznej Polski.

Dobry podręcznik do dziejów Polski średniowiecznej. Dużo bardziej szczegółowy niż stara książka Wyrozumskiego. Pochwalić należy dobrze zrobione drzewa genealogiczne, które znacznie ułatwiają korzystanie z książki, zwłaszcza w rozdziale dotyczącym rozbicia dzielnicowego. Z całą pewnością z podręcznikiem tym (a raczej z jego nieżyjącym już Autorem) związanym są inne...

• Historia
  • Średniowiecze