RYTMY ODNOWY jak zamienić stres i lęk na życie pełne pokoju i sensu

Okładka książki RYTMY ODNOWY jak zamienić stres i lęk na życie pełne pokoju i sensu Rebekah Lyons
Rebekah Lyons Wydawnictwo: Zysk i S-ka poradniki
poradniki
Zysk i S-ka
2021-01-01
2021-01-01
9788382021226
Bóg wiara lęk stres depresja

„Rytmy odnowy” są drugim poradnikiem, po jaki sięgnęłam w swoim życiu. Czytając opis książki, przegapiłam jedną istotną informację: „Codzienne zmagania z lękiem i stresem stoją na przeszkodzie przyjęciu bożego pokoju". Boży pokój w tej książce ma bardzo duże znaczenie. Religia jest bardzo eksponowana, znajduje się tu bardzo dużo analiz i cytatów Pisma Świętego. Sama nie byłam na to przygotowana. Jestem osobą wierzącą, więc jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało, wręcz byłam zadowolona, że mogę się z interpretacją słowa Bożego. Mimo wszystko powinno to być w jakiś sposób bardziej zaakcentowane, ponieważ ten poradnik nie jest książką dla wszystkich.ad

Autorka wyróżnia cztery rytmy odnowy: odpoczynek, odnowę, połączenie i tworzenie. We współczesnym świecie panuje wyścig szczurów. Doba ma za mało godzin w stosunku do ilości rzeczy, które są do zrobienia. W tym pędzie zatracamy się coraz bardziej, przestajemy dostrzegać to, co jest naprawdę ważne. Ulotne chwile przeciekają nam przez palce. Nie mamy czasu na to, żeby się zatrzymać, spędzić czas z bliskimi czy pomarzyć. Każdą wolną chwilę zabiera nam praca oraz stosunkowo nowa pułapka: media społecznościowe. Żeby właściwie spojrzeć na swoje życie, należy przede wszystkim odpocząć, wyłączyć się, być offline. Tego dotyczy pierwszy rytm odnowy, którym jest odpoczynek. Jest to punkt wyjściowy, bez realizacji, którego nie mogą zostać dokonane pozostałe rytmy.

Książka składa się z czterech rozdziałów odpowiadających czterem rytmom odnowy. Każdy rozdział zawiera w sobie podrozdziały. Co kilka stron można natknąć się na motywujące myśli i cytaty. Poradnik zawiera bogatą bibliografię, zawarte jest bardzo dużo przypisów. Każdy podrozdział kończy się pytaniami, na które czytelnik powinien odpowiedzieć w zgodzie ze sobą. Taka forma sprawia, że jest to książka po części interaktywna, skłaniająca do refleksji.

Sam styl pisania autorki jest bardzo przyjemny, czyta się bardzo szybko. Znajdziemy tu bardzo dużo historii z życia wziętych, które ukazują, że twórczyni postępuje zgodnie z tym, co przekazuje innym ludziom. Opisane jest życie całej rodziny: małżeństwa i czwórki dzieci, z czego dwoje cierpi na Zespół Downa.

Lektura tej pozycji skłoniła mnie do głębokiej refleksji, zaczęłam sama dostrzegać opisane przez autorkę problemy. Znalazłam czas na przeanalizowanie swoich obaw i lęków. Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl, za co serdecznie dziękuje. Polecam wszystkim, jest to poradnik zdecydowanie wart uwagi.

"RYTMY ODNOWY" REBEKAH LYONS

Jak zamienić stres i lęk na życie pełne pokoju i sensu.

Bardzo byłam ciekawa tej lektury, ponieważ porusza ważny aspekt naszego życia, a mianowicie życie w stresie i lęku.
Poznamy tutaj wiele historii i otrzymamy konkretne zadania, ćwiczenia do wykonania.
Lektura napisana jest prostym i czytelnym językiem. Wszystko jest jasne i klarowne.
Przeszkadzało mi notoryczne odnoszenie się do wiary, do Boga. Nie każdy przecież w tego Boga wierzy.

Poradnik ten ukazuje nam na jak wiele rzeczy nie mamy wpływu, jednak to co ważniejsze, pokazuję, że na tak wiele rzeczy ten wpływ mamy.
Wystarczy zacząć od siebie, swoich zachowań, przyzwyczajeń. Gdy zmieni się nasze podejście, zmieni się wszystko.

W dzisiejszych czasach, gdzie prześcigamy się z czasem jesteśmy przemęczeni.
Brakuje nam czasu dla samego siebie, na odpoczynek, relaks. A przecież to jest tak bardzo ważne.

W dobie konsumpcjonizmu i materializmu, gdzie z góry narzucane nam są wzorce zachowań i kanony piękna żyje się niezwykle trudno.
Aplikacje podpowiadają nam co możemy zjeść, gdzie wyjść, z kim się spotkać, z kim randkować, jednak to wszystko powoduje, że zabierana jest nam wolność.
Wolność wyboru, wolność samodzielnego odkrywania, zdobywania i decydowania.
Nie dziwi fakt, że coraz więcej jest chorób cywilizacyjnych a cukrzyca i otyłość stają się normą.
Przy szybkim, byle jakim, tanim i łatwo dostępnym jedzeniu to przecież normalne.
W czasach wszechobecnego internetu, gdy mamy dostęp do prawie każdego coraz więcej osób czuje się samotnym i coraz więcej popada w depresję.

Autorka proponuje nam ustawienie swojego życia według czterech rytmów, nazwała je rytmami odnowy.
Są to :Odpoczynek, Odnowa, Połączenie i Tworzenie. Każdy rytm jest różnie ważny i żadnego nie można ominąć.
Dzięki tej metodzie możemy pozbyć się swoich lęków, stresów a zatem możemy zacząć żyć spokojnie.
Gdy będziemy spokojni, pogodzeni z sobą samym poczujemy się szczęśliwi. A każdy z nas przecież pragnie tego zaznać.

To mądra i ważna lektura, którą warto przeczytać.
Pozostawia nam wiele refleksji, nad którymi warto się zastanowić i pomyśleć.

"RYTMY ODNOWY" REBEKAH LYONS

Jak zamienić stres i lęk na życie pełne pokoju i sensu.

Lektura napisana jest prostym i czytelnym językiem. Wszystko jest jasne i...

Poradnik, który podpowiada osobom mającym problemy ze stresem i lękiem. Ważne szczególnie teraz, w czasie pandemii. To trudny czas dla wielu z nas. Boimy się o przyszłość, o dzieci, walczymy ze stresem związanym ze zdrowiem i z pracą. Próbujemy znaleźć jakiś ratunek, odpowiedzi na trudne pytania. Strach niekiedy działa paraliżująco, czujemy się jak w więzieniu, samotni, być może bezwartościowi. Jak sobie poradzić? Niektórzy udają się do specjalistów, inni szukają własnych rozwiązań. Książka Lyons może być częścią układanki, naszej odnowy. To zależy oczywiście od czytelnika, jak podejdzie do tematu jak wykona zadane ćwiczenia, z jakich rozwiązań skorzysta. To na pewno nie książka dla wszystkich, ponieważ autorka często odnosi się do wartości chrześcijańskich, więzi z Bogiem. Całość podzieliła na kilka części, tzw. rytmów: odpoczynek, odnowę, połączenie, zacznij tworzyć. Twierdzi, że trudna sytuacja w naszym życiu może być początkiem czegoś większego. Nie jest łatwo znaleźć rozwiązanie, ale warto zawalczyć o siebie. Wiem, że może to wszystko brzmieć jak jakiś tani poradnik. Jednak wiele podpowiedzi i rozwiązań jest na pewno wartościowych przede wszystkim dla osób, które są otwarte na różnego rodzaju podpowiedzi. Zresztą widać po recenzjach zagranicznych, że książka spodobała się i znalazła wielu zwolenników za oceanem. Niektóre rady są bardziej wyszukane, inne całkiem zwyczajne, i to tak bardzo, że nawet nie zdawaliśmy sobie z nich sprawy. Jak choćby przykład połączenia odnowy z ruchem. Zwykły kilkukilometrowy, codzienny spacer może sprawić cuda w kwestii naszego zdrowia, samopoczucia, podejścia do świata i kreatywności. Przemierzanie kroków może być też antidotum na żałobę, na pożegnanie drugiej kochanej osoby. Takich podpowiedzi, rozwiązań jest tu całe mnóstwo. Każdy rozdział kończy się zadaniami do przerobienia – pytaniami – refleksjami. To również zależy od czytelnika, w jaki sposób podejdzie do tematu i czy jest otwarty na podpowiedzi.

"Rytmy odnowy. Jak zamienić stres i lęk na życie pełne spokoju i sensu" to kolejna książka, którą miałam przyjemność przeczytać dzięki portalowi nakanapie.pl.

Jak tylko spotkałam tę książkę w internetowej księgarni, od razu wpadła mi w oko. Wiedziałam, że będę chciała ją przeczytać. Nie musiałam czekać długo. W klubie recenzenta pojawiła się taka możliwość i od razu ją zamówiłam.

Na samym początku trzeba zwrócić uwagę, że to książka, która bardzo mocno nawiązuje do wiary w Boga i jego wsparciu w codzienności. O tym nie wiedziałam, chociaż dla mnie to żaden problem. Jednak trzeba zaznaczyć, że w związku z tym nie będzie to książka dla każdego.

Autorka skupia się na czterech rytmach odnowy: Odpoczynku, Odnowy, Połączenia i Tworzenia. To każdy z tych rytmów kształtuje nasze życie i nadaje mu sens i spokój. To dzięki równowadze między nimi mamy szansę czuć się spełnieni.

Bardzo wiele tutaj nawiązań do doświadczeń pisarki. Dzieli się ona z nami przykładami ze swojego życia jak i spostrzeżeniami na temat otaczającego świata. O tym, jak mija nam życie, a my nie zauważamy, jak zmieniają się nasze dzieci, jak uwielbiamy przypisywać etykietki znajomym i sąsiadom. O tym, że nie potrafimy odpoczywać i sami narzucamy sobie ogromną presję. W końcu, że ciągle musimy coś robić, żyć w biegu i dopasować się do schematów. A wystarczy odpuścić. Dać sobie czas i zadbać o siebie.

Niestety w książce nie znalazłam nic bardzo odkrywczego, co pomogłoby mi uporać się ze swoim stresem. Opanować go i znaleźć złoty środek. Uwielbiam wszelkiego rodzaju poradniki, ale ten był dla mnie bardziej opowieścią o życiu autorki niż o sprawdzonych sposobach na walkę ze swoimi słabościami.

Nie ukrywam, że pomimo to znalazłam wiele ciekawych spostrzeżeń na temat uciekającego czasu i stwierdziłam: "O tak! Ja też tak miałam!". Jeśli jesteś wierzący i chcesz zastanowić się nad swoim życiem, to możesz tutaj odnaleźć kawałek siebie. Natomiast jeśli szukasz sprawdzonego sposobu na uwolnienie się od lęku czy stresu to niekoniecznie. Za to warto poznać rytmy odnowy i wdrożyć dobre ich strony w swoje życie.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

"Rytmy odnowy" to poradnik, w którym znajdziemy cztery proste rytmy, które pomogą nam w skuteczny sposób zastąpić pojawiający się w naszym życiu stres. Są nimi odpoczynek, odnowa, połączenie oraz tworzenie. Dzięki nim odnajdziemy w swoim życiu spokój, a także odnajdziemy jego sens.

Dzięki zawartym w książce ćwiczeniom poprawimy swoje zdrowie, pokonamy towarzyszący nam niepokój, a także odnajdziemy radość życia.

Muszę tutaj zaznaczyć, że autorka jest osobą wierzącą, więc w książce napotkamy nawiązania do Boga. Rebekah wielokrotnie pokłada swoje nadzieje w Bogu i wiele razy właśnie dzięki swojej wierze wychodzi z kłopotów.

Mi to nie przeszkadzało, ale wiem, że niektórzy mogą mieć z tym problem.
Uważam więc, że książka nie jest dla każdego. Ja na pewno będę do niej wracać.

#458 - RYTMY ODNOWY jak zamienić stres i lęk na życie pełne pokoju i sensu - Rebekah Lyons - Zysk i S-ka Wydawnictwo
318/52/2021
Książka ma 276 stron, swoją premierę miała dnia 01.01.2021 roku i jest to poradnik dla osób, które mają problemy ze stresem i lękiem.
Autorka pisze o tym, jak dzięki wierze w Boga wychodzi z różnych życiowych kłopotów, czy pokonuje lęki.
Książka składa się z czterech części, zwanych Rytmami - Odpoczynek, Odnowa, Połączenie i Zacznij Tworzyć.
"Na najbardziej podstawowym poziomie wszyscy chcemy być kochani i zapewniani, że nawet w najzimniejszych porach roku otacza nas ludzkie ciepło."
W każdym rozdziale oprócz teorii znajdujemy pytania - refleksje.
Dziękuję za książkę Zysk i S-ka Wydawnictwo.

318/52/2021
Książka...

We wstępie muszę zaznaczyć, do kogo ta książka jest skierowana - bo niestety nie była skierowana do mnie. Więc "RYTMY ODNOWY" napisane zostały z myślą o mężatkach i matkach - ja zatem odpadam. Ważne też jest to, czy jesteście wierzący, czy nie. Rebekah Lyons jest osobą pokładającą ufność w Bogu i to dzięki swojej wierze wyszła z kłopotów. Pisze o tym szczerze i na każdej stronie, więc jeśli nie jesteście wierzący, to raczej się w tej książce nie odnajdziecie. Uznałam, że ważne jest, bym właśnie na początku o tym wspomniała - aby uniknąć wszelkich nieporozumień.
Jak wspomniałam, to nie była pozycja dla mnie. Jakimś cudem ubzdurałam sobie, że to będzie coś bardziej popularnonaukowego - mój błąd - a jest to poradnik, co do których podchodzę z dużą rezerwą. Nie jest to jednak książka pozbawiona zalet. W Stanach Zjednoczonych sprzedała się w nakładzie 100 000 egzemplarzy, a to raczej sukces.
Napady paniki i depresja, to choroby cywilizacyjne, a stres jest niestety stałym elementem naszego życia, więc musimy nauczyć się z nim radzić. Rebekah przedstawiła swoje sposoby na pokonanie lęków i ja to bardzo doceniam. Doceniam też tę odwagę mówienia o wierze, bo dzisiaj można zostać za to wyśmianym i wyszydzonym. Dla mnie najciekawsze były fragmenty, w których opowiadała o swoim życiu, o dzieciach - ma ich trójkę, w tym dwoje z zespołem Downa. Podziwiam ją za pogodę ducha, za uśmiech i za siłę, którą niewątpliwie się wykazuje każdego dnia. Już samo to, może być inspirujące i pouczające.
Niestety jest też w "RYTMACH ODNOWY" wiele truizmów i powierzchowności. Nie sądzę, by osoby cierpiące na zaburzenia lękowe i depresję znalazły rozwiązanie swoich problemow w tej książce. Lecz muszę oddać autorce, że na samym początku o tym wspomina i podkreśla, że jej metody powinny być połączone z profesjonalną terapią.
Co tu dostajemy? Cóż, dostajemy konkretne ćwiczenia, pytania, które powinnyśmy rozważyć, Oczywiście mamy tu rady, jak np. sprawić, by nasz sen był zdrowy. Mnie bardziej od tych porad interesowało raczej studium przypadku - czyli Rebekah Lyons i jej życie, ponieważ same rady i pytania uważam za... trochę banalne. Chociaż jak o tym dłużej myślę, to wcale nie jest łatwo wprowadzić te banały w życie.
Nie skreślam tej książki, bo wiem, że jeśli trafi w odpowiednie ręce, to będzie udaną lekturą. Jeśli jesteś mamą, która boryka się z problemami (HA! kto się nie boryka!) i jesteś wierząca, to prawdopodobnie spodobają Ci się"RYTMY ŻYCIA". Właśnie - te RYTMY są cztery : Odpoczynek, Odnowa, Połączenie i Tworzenie. Może też macie kogoś, kto pasuje do tego opisu i komu można tę pozycję podarować? Kto wie, co komu potrzebne i co komu pomoże....

* dobrze też wiedzieć, że to baaaaardzo amerykańska wiara i baaaaaaardzo amerykańskie podejście do problemów :)

choć nie była dla mnie, jestem pół na pół
5/10
Wydawnictwo Zysk i S-ka

• Posiadam, Wydawnictwo Zysk i s-ka
  • 🕸️ Planeta Książek Nieodkrytych
  • 🌱 Rozwój duchowy
  • » depresja, nerwica, lęki
  • Religia
  • 🐝 Moja kolekcja literacka

Rebekah Lyons RYTMY ODNOWY jak zamienić stres i lęk na życie pełne pokoju i sensu Zobacz więcej