Zaćmienie

Ragnar Jónasson Wydawnictwo: Amber Cykl: Mroczna wyspa lodu (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Myrknætti
Radosław Januszewski
Amber
zbrodnia samotność uczucia policjant morderstwo przeszłość
Myrknætti
Mroczna wyspa lodu (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2021-02-25
Radosław Januszewski
zbrodnia samotność uczucia policjant morderstwo przeszłość

ksiazka calkiem spoko, ciezko sie doczepic do czegos, fajnie sie czytalo

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Z Panem Ragnarem chyba się nie polubimy. Umęczyła mnie bardzo ta książka, chyba główną winę ponoszą tutaj nieciekawa fabuła i rozlaźli bohaterowie. Na pewno nie jest to książka, która zapada w pamięć i którą wspomina się latami. Na razie nie zamierzam sięgać po kolejne części tego cyklu.

Proszę bardzo, drugi tom cyklu lepszy od pierwszego. Autor się rozkręca. Co prawda do połowy akcja była ślamazarna ale potem wszystko się rozbujało. Mnóstwo postaci i wątków, które wydawały się nie mieć ze sobą żadnego związku, zaczęły układać się jak kostki domina, scaliło się we współgrającą całość. Pomysł na fabułę nie najnowszy ale ciągle niestety aktualny i dobrze...

Udany powrót na Lodową Wyspę.Fabuła mężczyzna mocno pobity nad fiordem.I akcja i zakończenie mocno mi się podobały.
Mroczny klimat,sprawił że chyba wpiszę autora do ulubionych pisarzy.

110/52/2019

Przez jakieś trzy czwarte książki nic się nie dziej. Brak utrzymującej w napięciu akcji i mnogość wątków działa na niekorzyść powieści. Jednak mimo tego szybko się czyta.

Na półkach: , , , ,

Mimo, że książka klimatycznie mi bardzo odpowiada, niestety muszę zwrócić uwagę na to, jak autor potraktował większość wątków (i chyba się bardzo śpieszył), bo wiele jest niewyjaśnionych, z wielu nic nie wynika albo są urwane lub w biegu kończone. Mam słabość do literatury skandynawskiej, ale to, co autor zrobił z zakończeniem tej książki to nieporozumienie.

Ciekawa jest wizja policji w tej książce: wszyscy trzej funkcjonariusze z islandzkiego miasteczka, w którym toczy się akcja, wydają się przedziwnie niemrawi i psychicznie rozmemłani. Każdy z nich jest tak jakoś zajęty swoimi kłopotami i niepowodzeniami osobistymi, że nie wiadomo, jak potoczyłaby się sprawa śledztwa, gdyby nie kobieta. Telewizyjna reporterka, typowa...

Książka na jedno popołudnie...kontynuacja losów młodego policjanta. Mnogość wątków i postaci powoduje, że chwilami dopada dekoncentracja...na szczęście finał zadowalający!

przeczytałam cześć 2 jako 3 ,dlatego czegoś pomiędzy mi brakowało.
Książka bardzo emocjonalna,inna ale dobra

• 2018
  • 2017