Zielona Mila

Stephen King Wydawnictwo: Albatros Seria: Kolekcja Mistrza Grozy fantastyka, fantasy, science fiction
The Green Mile
2021-03-24
Andrzej Szulc
Kolekcja Mistrza Grozy

Opinie [1 575]

Początek jest dość wolny, ale warto jest ją przeczytać dla tego wszystkiego co dzieje się później. Jest to piękna historia strażnika i pewnego Johna Coffeya, który chciał pomagać.

King nie zawiódł. To bardzo udana książka którą ciężko odłożyć.

Książkę “Zielona Mila” czytałam dwa razy a film oglądałam co najmniej pięć - a przedstawiona historia wciąż nie jest dla mnie nudna. Uważam, że jest świetna, perfekcyjna - przy tym wzruszająca, zapadająca w pamięć i skłaniająca do refleksji.

Jedna z nielicznych sytuacji gdy film urzekł mnie bardziej niż książka, nie mniej jednak w niewielkim stopniu. Autor w świetny sposób ukazuje aspekt nie mogącego się dopełnić przemijania jako pewien rodzaj kary, żegnania się z bliskimi osobami, które odchodzą. Paul musiał mieć czas na rozpatrywanie cieni przeszłości, skazanie człowieka, który wcale nie powinien odchodzić....

Jedna z najbardziej znanych powieści mistrza grozy i najpłodniejszego autora naszych czasów Stephena Kinga. Na popularność Zielonej Mili niewątpliwie olbrzymi wpływ miała wyborna ekranizacja z 1999 roku.
Początkowo wydana w formie odcinkowej opowieść o strażniku więziennym pracującym na bloku ze skazanymi na krzesło elektryczne przestępcami to historia stosunkowo prosta i...

Złożona fabuła, która dobrze łączy się w całość i momentami wzrusza do łez.

Film wspaniały, ale książka jeszcze wspanialsza! Jak się okazuje, King równie dobrze wzrusza, co straszy.

Fenomenalna powieść. Bez słabych punktów. Must read!

Świetna historia.
Najbardziej przywiązałem się do Pana Dzwoneczka :)

Jest to zdecydowanie moja ulubiona książka Kinga;)) Historia bardzo ciekawa i wzruszająca, a przy tym wartościowa. Polecam każdemu!!

29 410
    14 206