Pułapka namiętności

Okładka książki Pułapka namiętności Vanessa Fewings
Okładka książki Pułapka namiętności
Vanessa Fewings Wydawnictwo: Sekret Cykl: W więzach uczuć (tom 3) literatura obyczajowa, romans
W więzach uczuć (tom 3)
Enthrall Him
Sekret
2021-04-14
2021-04-14
2014-11-07
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Trudno mi ocenić tę pozycję, bo częściowo była dla mnie rozczarowaniem w stosunku do dwóch poprzednich części, a z drugiej jednak mnie zaintrygowała, trzeba tylko się po prostu bardziej nastawić na odbiór psychologiczny, a nie szukać wrażeń w postaci wartkiej akcji. Postaci Mii i Camerona są bardzo ciekawie nakreślone, a sama ta więź między Cameronem a Richardem wręcz nie do pojęcia. Zarówno Mia, jak i Cameron darzą się uczuciem, ale nadal pozostaje ten trzeci, nawet jeśli ciągle zawodzi i to Cameron musi ratować Mię z opresji. Ale zakończenie jest takie jak trzeba, nikt nie pozostaje nieszczęśliwy, a to jest najważniejsze. Ale dla mnie nadal 2 tom jest zdecydowanie najlepszy, a ten chyba najsłabszy.

Trzecia część słaba: sentymenty, jakieś układziki, bezsensowne intrygi, niby-ucieczki i jakieś zmyłki. No bicie piany, mało konkretów i mdłe, romansidłowe zakończenie. Kiepskie.

Lubię klimaty BDSM, fajnie są opisane w tej książce.

Lubię klimaty BDSM, fajnie są opisane w tej książce.

Już trzeci tom wskoczył do czytelniczej kolekcji czekałam na niego z niecierpliwością . Klimaty bdsm- czemu nie. Wszystkie książki które są ciekawe, czytam bardzo chętnie .
A tą serię  czytałam z wypiekami na twarzy.
Muszę przyznać, że ten tom to  ogromne tomiszcze. Jednak 560 stron nie przytłoczyło mnie wręcz przeciwnie przeleciało dosłownie "si dzi"🤣.
Czytałam szybko i chętnie głodna dalszych działań i ruchów bohaterów.
Jeżeli o nich chodzi to
uwikłana relacja w trójkącie miłosnym była już w pewnym momencie męcząca. Niezdecydowana i czasami infantylna  Mia tylko mnie irytowała.
"Cameron bardzo chciał ale przyjaciel ważniejszy " Nie mogłem zrozumieć czasami jego działań .
Richard był jakiś dziwny do końca wiedziałam co nim kieruje miłość czy chęć dominacji.
Ogólnie ze wszystkich trzech tomów ten był najsłabszy ,ale nie był zły .
Chodzi o to ,że on rozwiązywał wszystkie niejasności całej tej historii i rozpoczynał dużo wątków, co czasami wprowadzało lekkie zamieszanie.
Jak już mówiłam książka mnie wciągnęła i  polecam ją miłośniczkom lekkiego Bdsm.

A tą serię  czytałam z wypiekami na twarzy.
Czytałam szybko i...

Zakończenie drugiej części przyniosło wiele pytań w zakresie zachowania Camerona względem Mii po jej wydaleniu z Crysalis a także nieudanej aukcji uległej i jej konsekwencji....

Mia czuje mocne przywiązanie do Camerona i nadal kocha Richarda ale to właśnie Cameron zabiera ją do Londynu.
Mia gubi się w tym co ją łączy z jej obecnym mistrzem, który w jednej chwili ją brutalnie odpycha i mówi że ona nic dla niego nie znaczy, a w kolejnej zabiera ją na wycieczki.
Co się wydarzy gdy Richard dołączy do nich w Anglii? Kim jest Lucas i czemu tak mu zależy aby przejąć dziewczynę? Czy Mia będzie w stanie zapomnieć o swoich uczuciach do Camerona w ramionach Richarda? Jak Mia poradzi sobie z dwiema nowymi kobietami, które nagle wkraczają do domu Richarda i tam zostają?

Ta część jest bardziej lekkim romansem, w którym obserwujemy jak młoda dziewczyna próbuje się odnaleźć w swoich uczuciach oraz uczuciach jej Mistrzów. Autorka daje nam dużo ciekawych informacji o Anglii, odwiedzanych miejscach w Londynie a takze historii tego Państwa.

Zdecydowanie polecam aby móc dowiedzieć się jak zakończy się na historia :)

Bardzo dobra trylogia, ocenię całość.
Od początku widzimy jak zmienia się główna bohaterka, z naiwnej, ubogiej dziewczyny staje się pewną siebie kobietą. Poświęca swoją własną miłość, żeby uratować Richarda. Polecam wielbicielkom książek w tematyce BDSM.

Bardzo dobra trylogia, ocenię całość.

• Przeczytać
  • Erotyk