Gdzie poniesie wiatr

Inne

Wyróżniona opinia i

Gdzie poniesie wiatr

przeczytanych książek 1036 napisanych opinii 879

Niesamowita książka.. bardzo mocno mnie dotknęła. Nie mogę przestać o niej myśleć jak wiele ważnych tematów porusza. Warto po nią sięgnąć żeby docenić, że żyjemy w czasach gdzie mamy co zjeść i w co się ubrać. Końcowe strony wstrząsnęły mną najbardziej..

Lata 30-te w USA. O Wielkim Kryzysie wszyscy wiemy. Ale to, co zdarzyło się w tym czasie na farmach, to już niekoniecznie. Piękna książka o sile ludzi, ich determinacji, pracowitości i odpowiedzialności. Pochwała miłości, przyjaźni i innych ginących wartości. Lektura obowiązkowa dla młodego pokolenia! Polecam serdecznie!

Spierzchnięte usta, próba zwilżenia ich. Piach na twarzy, zbliżająca się ściana z wiatru, pyłu i brudu. Teksas początek Wielkiego Kryzysu opisany tak, że czujesz dokładnie każde uderzenie gorąca, jak i łzy bezsilność mieszkających tam ludzi. Przynajmniej dopóki nie staną się błotem.

Szukałam coś związanego z amerykańskim snem po przeczytaniu "Wielkiego Gatsbyego" i tak oto trafiłam na zupełnie niepozorna historie w otoczce marzenia o lepszym życiu. Nie spodziewałam się, że również zostanę przez nie porwana. Że tak bardzo będę kibicować bohaterom, wściekać się na nich i za nich oraz często rozumieć bardziej niż chciałabym przyznać.

Tak na prawdę jest wiele do powiedzenia o tej książce, bo fakt, że opowiada o trudnych relacjach rodzinnych, to jak na nas one wpływają, nieśmiałościach, miłości i w późniejszym etapie niesamowitej więzi matki z córką jest tylko krótkim i ubogim streszczeniem.

Kocham tą książkę za każdego dupka i każdą dobrą dusze - bo na świecie spotyka się obu i cieszę się, że nie jest to spłycone.

Kocham tą książkę za gniew i jego namiętny acz spokojny obraz.

Kocham ją, bo byłam wzruszona do łez i parskałam śmiechem.

Nienawidzę jej za nie dokończenie wątków XD ale tak totalnie, tak się robić nie powinno (duża fala oburzenia).

Największym plusem książki jest przedstawienie wydarzeń w Stanach Zjednoczonych podczas kryzysu w latach 30-stych. Świetnie pokazuje sytuację z perspektywy pojedynczej rodziny.

Piękna historia o niezwykle silnej kobiecie. Inspirująca.
Odwagi kobiety...

Piękna historia o niezwykle silnej kobiecie. Inspirująca.
Odwagi kobiety...

Bez problemu ocena moja jest z najwyższej półki. Kristin Hannah przepięknie opisała ciężkie czasy ktòre wydarzyły sie w Stanach. Rok odnosi sie do 1927 i zabiera nas w wir niesamwitych przeżyć jednej rodziny. Wielki Kryzys. Ludzie cierpią i dzielą sie na klasy. Kto przetrwa. Wszyscy są wystawieni na próbę przez Boga i naturę. Podobne czasy nadchodzą teraz , super książki która pomoże nam przetrwać nie jedno cierpienie.

Piękna, smutna książka. O bardzo silnej kobiecie, o trudnych czasach, o których nawet nie wiedziałam, że miały miejsce..Bardzo mi się podobała i dla mnie to najlepsza książka Kristin Hannach, którą przeczytałam. Polecam!!

Piękna opowieść o silnej kobiecie.

Piękna opowieść o silnej kobiecie.

Trudna książka z zakończeniem słodko-gorzkim......
Główna bohaterka Elsa całe swoje życie zmagała się z problemami, walczyła o uznanie a później o życie, pracę i godne warunki. Autorka poruszyła bardzo trudny temat który w przełożeniu myślę możemy odnaleźć w aktualnych czasach - niestety

Trudna książka z zakończeniem słodko-gorzkim......

To prawda że w przypadku książek Kristin Hannah nie wiadomo czego się spodziewać, ma powieści lepsze, gorsze a czasami wybitne. "Gdzie poniesie wiatr" zalicza się do tych ostatnich. Ta historia zostanie we mnie na długo.

• Audiobooki