Agonia. Ponura gra fabularna

interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Hengal
2020-01-01
2020-01-01
RPG dark fantasy gra fabularna średniowiecze fantasy

Agonia to mroczna gra fabularna osadzona w przypominającym wczesne średniowiecze świecie Exidium. Potworny bóg – Kruentis – został przybity do nieba, a armie czartów zalały Ziemię.

Od niepamiętnych czasów rasa ludzi i czartów, przewodzona przez czerwonych baronów, toczyły ze sobą wojnę. Pewnego razu jednak samozwańczy bohater zapuścił się głęboko pod ziemię, gdzie odkrył przykutego łańcuchami boga. Bóg ten przedstawił się jako twórca tego świata. Jak nietrudno się domyślić, bohaterów uwolnił istotę, którą okazał się Kruentis. Stanął on do walki z czerwonymi baronami, niemal ich rozgramiając. Ostatniemu z nich, Re-Vanerce, udało się jednak okaleczyć mrocznego boga i doprowadzić do agonii. Od tego czasu dwa razy do roku ciało Kruentisa krwawi, sprowadzając na świat czerwone deszcze. Sprowadzają one skażenie na wszystko, z czym wejdą w kontakt. W ten sposób narodziły się potwory.

Przygody w Agonii nigdy nie powinny być za to w pełni bezpieczne i zabawne. Zabawa w krwawą łaźnię także może nie wypalić. Najlepiej podejść do niej tak, jak sugeruje tytuł. Świat jest w przedśmiertnej agonii i każdy z graczy powinien to odczuć. Często zmagając się z niedoskonałościami i słabościami swojej postaci. Ostatecznie odgrywane przez was postacie nie ruszają na przygody, ponieważ chcą. Robią to, ponieważ muszą.

A jeśli jesteście ciekawi dalszej części tej recenzji, znajdziecie ją na: https://bandurki.pl/agonia-recenzja/

Dodaj cytat z książki Agonia. Ponura gra fabularna