Treasure Island

Okładka książki Treasure Island
Robert Louis Stevenson Wydawnictwo: Wordsworth Editions Seria: Wordsworth Collector's Editions powieść przygodowa
powieść przygodowa
Wordsworth Collector's Editions
Wordsworth Editions
2018-01-01
Data 1. wydania:
2018-01-01
angielski
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Książka, którą powinienem przeczytać z 30 lat temu, ale czego jednak nie zrobiłem i teraz trochę żałuję. Niemal wszystko, to co by sprawiło, że czytałbym tę książkę z wypiekami jako dzieciak teraz w najlepszym razie przyjmowałem ze wzruszeniem ramion. Z jednym wyjątkiem: postać Długiego John Silvera wciąż jest wielowymiarowa, wciąż ciekawi. Klasyka, trochę trąci myszką, ale...

Klasyka, może nie smakuje tak samo dobrze jak za pierwszym razem ale trudno się temu dziwić. Jednak niezmiennie pozwala hulać wyobraźni.

Klasyka powieści przygodowej. Bardzo przyjemna, lekko napisana opowieść, w której się całkiem sporo działo, aczkolwiek nie wciągnęła mnie tak mocno jak się spodziewałam. Oglądałam kiedyś serial na postawie tej książki, który mi się bardziej podobał. Niemniej jednak warto przeczytać, tym bardziej, że jest dosyć krótka. Świetna lektura na wakacje.

Przeczytałem książkę jednym tchem. Jeśli ktoś interesuje się morzem, oceanami czy piratami to ta pozycja zdecydowanie będzie dla niego i nie powinien czytelnik się zawieść. Można się cofnąć do czasów nastoletnich i podstawówki, kiedy to człowiek częściej używał wyobraźni aniżeli teraz. Sam chciałbym się znaleźć na statku "Hispaniola" i przeżywać różne przygody morskie z...

Dla chłopców, którzy chcą już być mężczyznami i dla mężczyzn, którzy chcieliby jeszcze raz być chłopcami.

Przygodowa powieść Stevensona słuchana po latach w świetnej interpretacji Wojciecha Malajkata nie wytrzymała próby czasu, wszystko tam jest płaskie i przewidywalne, jedni są szlachetni, drudzy łajdacy zaś akcja toczy się za wolno, przerwałem słuchanie dosyć szybko; rozczarowanie.

Z pozoru "Wyspa skarbów" to opowieść skierowana tylko do młodych czytelników. Moim zdaniem, jest to jednak historia, którą może zachwycić się każdy, niezależnie od wieku. W końcu wszyscy dorośli czytelnicy w dzieciństwie z pewnością marzyli o dalekich podróżach, ukrytych skarbach, a przede wszystkim wspaniałych przygodach. Obudźmy więc te wspomnienia i dajmy się zabrać w...

Znalazłem wśród starych książek mojej mamy. Od razu napaliłem się na klasyczną powieść przygodową z ery rozkwitu gatunku w dodatku jeszcze o piratach. Nie mogło zapowiadać się lepiej. Zacząłem czytać i nie mogłem wprost uwierzyć, jednak z każdą stroną ta informacja coraz bardziej do mnie docierała. Wyspa skarbów jest po prostu przeciętna.

Zacznijmy od tego, co tu gra....

Z cyklu nadrabiania zaległości klasyków literatury dziecięcej: Wyspa skarbów to lektura lekka, szybka i przyjemna. Jest to powieść przygodowa zawierająca absolutnie wszystkie elementy poszukiwania skarbów: piraci, rum, papugi, mapy, wyspa. Do tej pory znałam jedynie wersję Disneyowską jednak bardzo się cieszę, że mogłam zapoznać się z pierwowzorem. Warto przeczytać.

Książka legenda - ekranizowana, wznawiana, opowieść, która nigdy się nie znudzi - a Długi John Silver, Flint i reszta zgrai są znacznie lepiej znani niż kapitan Jack Sparrow ucieleśniany przez Johnnego Deepa.
Klasyk najczystszej wody

3 419