When the Body Says No

Gabor Maté Wydawnictwo: Vermilion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Data 1. wydania:
angielski
Vermilion
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
angielski
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Bardzo ciekawe podejście do chorób autoimmunologicznych.
Trochę oparta na anecdata, ale ciekawie się czyta mądrze zrozumiana medycyna holistyczna, nie mylić z hohsztaplerką.

Tego audiobooka kupiłem już dość dawno, jednak zwlekałem z przesłuchaniem. Temat mocno mnie interesował, nie byłem jednak pewny czy chcę otworzyć "puszkę pandory". Po przesłuchaniu, faktycznie moje przeczucie się potwierdza. Ta książka może mieć dla niejednego czytelnika charakter "puszki pandory'. Mnie na pewno sprowokowała do głębszej refleksji. Zerknąłem w zakamarki...

Bezpośrednie połączenie między stresem, a ciałem zawarte jest w osi tej książki. Autor zaznacza, że pod słowem stres kryją się dawne niewyrażone emocje, które w nadmiarze i w perspektywie długiego okresu czasu, często od dzieciństwa, stają się motorem do powstania chorób.
Schemat jaki zostaje nam przekazany to: problematyczne podejście do życia, źródło danego podejścia i...

Nigdy nie byłam fanką poradników, ale "Ciało i stres" zdobyło moje uznanie. Z książki można bardzo wiele się dowiedzieć na temat nas samych, zwłaszcza w kwestii, jak podpowiada tytuł, stresu. Żyjemy w bardzo obciążających czasach, w których nie da się uniknąć napięcia. Warto wiedzieć jak sobie z nim radzić i nie pozwalać by ukryty stres, pochodzący niejednokrotnie z...

Ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla każdego. Kopalnia wiedzy o naszym ciele i psychice.

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • Psychologia/Psychoterapia/Rozwój osobisty
  • Poradniki/Rozwój osobisty