Operacja Pandemia. Globalna psychoza i nowy totalitaryzm

Okładka książki Operacja Pandemia. Globalna psychoza i nowy totalitaryzm Marek A. Zamorski
Okładka książki Operacja Pandemia. Globalna psychoza i nowy totalitaryzm
Marek A. Zamorski Wydawnictwo: Wektory Seria: BIBLIOTEKA XXI WIEKU reportaż
reportaż
BIBLIOTEKA XXI WIEKU
Wektory
2020-10-10
2020-10-10
pandemia strach panika psychoza totalitaryzm manipulacja

Idealna na podsumowanie 2 lat z covidem.

Idealna na podsumowanie 2 lat z covidem.

STAN WOJENNY COVID-19

,,Operacja Pandemia" to bardzo dobra publicystyka, nie tyle na temat najbardziej popularnego patogenu ostatnich 2 lat, co krytyka zamordystycznych zapędów rządzących oraz opis manipulacji środków masowego przekazu i przemian polityczno-ekonomiczno-społecznych.
Autor przedstawia tutaj pogląd mówiący, iż tzw. pandemia wyżej wymienionego wirusa-celebryty posłużyła jedynie jako pretekst do narzucenia społeczeństwom drakońskich obostrzeń, nieproporcjonalnych do zagrożenia oraz podaje wyjaśnienie, w jaki sposób stało się to w ogóle możliwe. Dla osób przyzwyczajonych do przekazu mediów głównego nurtu będzie to z pewnością lektura nie do przyjęcia; dla wszystkich innych: spójny zbiór faktów, zestaw argumentów i opinii przeciwko polityce covidowej.

Świetny jest rozdział 3: ,,Mitologia zarazy" - bezbłędnie punktujący wszelkie absurdy ,,nowej normalności" (i uważam, że choćby dla niego warto sięgnąć po tę książkę),a w rozdziale 4 pt. ,,Bilans zysków i strat" można zobaczyć, że już w 2020 było jasne, iż polityka lockdownowa prowadzi donikąd. Przy czym warto wspomnieć, że wszelkie dane sięgają początku jesieni 2020, a zatem tzw. drugiej fali pandemii.

Korzystając z alegorii do ,,Matrixa" można powiedzieć, że książka ta jest niczym czerwona pigułka, w dodatku bardzo, bardzo gorzka i zaburzająca spokój. Poprzez bezpośrednie pytania do czytelnika, autor prowokuje do zastanowienia się, samodzielnego poszukania wyjaśnienia, dlaczego pewne aspekty życia wyglądają tak, a nie inaczej.
Dodatkowy plus to ramki podsumowujące różne ciekawe zagadnienia: choćby biogramy szefów WHO, ,,dogmaty wiary covidiańskiej" lub statystyka zachorowania-zgony w Polsce.

Dla formalności wady, chociaż nie ma ich wiele: sporadyczne literówki, w paru miejscach zbyt ogólnikowy opis pewnych tematów oraz niektóre tezy, z którymi nie jestem w stanie się zgodzić.

OCENA: 8,5/10. Jeśli nie obawiasz się przypięcia łatki ,,szura", ,,foliarza" czy ,,wyznawcy teorii spiskowych", to przeczytaj tę książkę. Polecam.

STAN WOJENNY COVID-19

Podchodząc do czytania należy wziąć pod uwagę, że książka została wydana w 2020 roku, w którym wiedza o pandemii była jeszcze mała oraz to, że autor jest nieznany (Zamorski to jakiś pseudonim) a wydawnictwo specjalizuje się w tytułach, które mają wzbudzać sensacje.
Jeśli mimo to zdecydujesz się na jej czytanie musisz liczyć się z tym, że większość tekstu to bzdury po prostu, wyolbrzymienia i nadinterpretacje. Sama nie wiem jak przez to przeszłam ale tak sobie postanowiłam - po prostu mi ją polecono i chciałam zrozumieć dlaczego :-/
Pomijam oczywiście ocenę merytoryczną (ręce opadają).
Książka przedstawia po prostu czyjąś ocenę rzeczywistości, której ja akurat sobą nie reprezentuję.
Jest tu "orwellowska" wizja świata, która do mnie nie do końca przemawia. Zrobiony tu podział ludzi na owce i pastuchy nie jest rzeczywisty (raczej filozoficzny) ani też sprawiedliwy. Jest zbyt uroszczony i może prowadzić do złych postaw, no bo co ma zrobić osoba, która dowiaduje się, że nie jest wolnym człowiekiem tylko bydłem, które na nic nie ma wpływu i NIC nie może zrobić. Przestrzegam przed takim myśleniem.
Aby nie powiedzieć, że straciłam czas staję też trochę w obronie książki z powodu jednego rozdziału "Świat zachodni na krawędzi" - warto wiedzieć jeśli jeszcze ktoś nie rozumie po co tworzy się ten cały zamęt ideologiczny w ludziach.
Myślę, że autorowi o to właśnie chodziło, żeby ogólnie przestrzec ludzi przed zmianami świata, które zachodzą już i tak od dawna a pandemia jedynie przyspieszyła niektóre z nich, co jest w tekście uczciwie nawet kilkukrotnie podkreślone.

Nie wiem, jaką wystawić ocenę. Treść mnie przeraziła.

Nie wiem, jaką wystawić ocenę. Treść mnie przeraziła.

Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie
Spodziewałam się protokołów mędrców Syjonu, a tu... Studium manipulacji! Myślę, że naprawdę warto przeczytac te pozycje ponieważ okazuje się, że każdy z nas dał się w jakiejś kwestii zmanipulować. Nawet jeśli myśli, że " ja to absolutnie nie, oni tak" , to tym bardziej po nią sięgnąć. Nie dajmy się więcej nabierać. Książka naprawdę nie zniechęca, nie odstrasza, zachęca do wyciągania własnych wniosków. Najważniejsza jest końcówka, ale naprawdę warto przeczytać CAŁOŚĆ, ponieważ autor mówi jak radzić sobie ze strachem. Książkę puszczę w świat, jak najwięcej osób powinno ją przeczytać.

Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie

Kolejna książka z wydawnictwa "Wektory" która otwiera głowę niczym chirurg.

W mojej ocenie pozycja obowiązkowa dla każdego kto ma jakiekolwiek podejrzenia w sprawie tzn "pandemii". Bardzo dobrze opisane są mity które nie pozwalają zrozumieć świata, a w które niestety bardzo duża część społeczeństwa bezgranicznie wierzy, ślepo patrząc w media głównego nurtu, bądź "ścieku" jak często się mówi.

Niestety książka nie dla wszystkich, trzeba bowiem mieć choćby trochę otwartą głowę aby ją zrozumieć, wyjść ze swojej strefy komfortu (czytaj bańki informacyjnej) i mieć chęci poznać prawdę.

Ostatnio w pewnym wywiadzie na temat tzn pandemii, zobaczyłem tytuł który idealnie wpasowuje się w temat książki - „Nic nie wróci do normalności bez naszej aktywności i naszego zaangażowania”, książka "Operacja Pandemia", może być pierwszym krokiem w stronę odkrycia prawdy i przeciwstawieniu się dzisiejszemu światu

gorąco polecam

Kolejna książka z wydawnictwa "Wektory" która otwiera głowę niczym chirurg.

Genialna książka! Lektura obowiązkowa dla każdego kto ma wątpliwości w sprawie pandemii, zasadności lockdownów i szczepień. Osoby, które sa pewne, że szczepionka wybawi je z ograniczeń i ryzyka śmierci i tak nie sięgną po ten tytuł. Brawo dla autora za odważne twierdzenia i w zupełności rozumiem, że nic na jego temat w internecie nie znajdujemy. Może książka wydana pod fałszywym nazwiskiem?

5 razy do tej książki wracałem. Nie potrafiłem przez nią przebrnąć. Manipulacja ? Jedyna manipulacja była w tej książce....

Stracone pieniądze i czas.

Stracone pieniądze i czas.

Ta książka powinna być lekturą obowiązkową w liceum ! Na miarę 1984 Orwella.

Ta książka powinna być lekturą obowiązkową w liceum ! Na miarę 1984 Orwella.

Odważna treść, nie każdemu przypadnie do gustu.

Odważna treść, nie każdemu przypadnie do gustu.

• Do zdobycia/kupienia
  • Polskie
  • Fakty , reportaże
  • Zdrowie

Marek A. Zamorski Operacja Pandemia. Globalna psychoza i nowy totalitaryzm Zobacz więcej