Okładka książki Zostań ultrasamoukiem. Jak mistrzowsko opanować twarde umiejętności w zadziwiająco krótkim czasie Scott Young
Scott Young Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Ultralearning: Master Hard Skills, Outsmart the Competition, and Accelerate Your Career
Sensus
2021-02-09
2021-02-09
Marcin Machnik

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Daje 7/10 bo dość kompleksowo opisany problem bez zagłębiania się w szczegóły, myślę że każdy znajdzie coś co go zainspiruje do zmian w sposobie uczenia się i do podejścia do nauki.

Kupując tę książkę miałem dość spore oczekiwania. Liczyłem, że znajdę w niej jakieś "tajne techniki" nie róbcie tego. Okazuje się, że zdecydowana większość nie jest niczym nadzwyczajnym. W niektórych momentach niesamowicie się nudziłem. Pomimo tego wszystkie myślę, że każdy znajdzie jakąś nowość, coś dla siebie i faktycznie jego nauka będzie skuteczniejsza.

Dobra książka. Mam ją w epub, na audiotece i w papierze. Korzystam z niej regularnie i motywuje mnie do ciągłej pracy i nauki.

Świetna pozycja, która przybliża sprytne sposoby na naukę. Bez cukierkowości i owijania w bawełnę, po brzegi wypełniona konkretami. To szczegółowy poradnik jak się uczyć, tak, żeby się NAUCZYĆ i co więcej móc wykorzystać tą wiedzę w życiu.

Sięgnąłem po tę książkę, ponieważ uwielbiam się uczyć, a to jedna z najpopularniejszych pozycji w tym temacie w Polsce i na świecie.

Niestety, czuję się rozczarowany. Mimo iż książka ma mniej niż 300 stron, to i tak nazwałbym ją.... rozwleczoną. Wartościowa treść jest, ale możnaby ją streścić na kilkunastu stronach. Zakrawa o ironię, że autor pod koniec książki atakuje książki pełne wodolejstwa i pustej treści, a właśnie tę książkę mógłbym do takiej kategorii zaliczyć.

Na reddicie znalazłem streszczenie opisanych metod "ultranauki", których przeczytanie ma podobną wartość. Muszę przyznać, że nawet książka Kotarskiego "Włam się do mózgu" (która wg mojego prywatnego śledztwa ma na tym portalu sztucznie zawyżoną ocenę) jest zdecydowanie bardziej wartościowa.

Bardziej inspiracja niż jakikolwiek techniczny przełom dla kogoś, kto już trochę liznął edukacji.
Jak w innych typowych poradnikach: najważniejsze rzeczy można zmieścić na jednej stronie i jeszcze zostanie miejsce na posłowie.

Całkiem niezła, ale wyjątkowo ciężko było mi przez nią przebrnąć.

Całkiem niezła, ale wyjątkowo ciężko było mi przez nią przebrnąć.

Moim zdaniem bardzo uczciwa - zamiast super-hiper technik mówi, że trzeba się po prostu skupić na nauce.

Czy książka sprawiła, że stałem się ultrasamoukiem? Nie. Czy miała tego dokonać? Również nie. To, co na pewno się udało autorowi, to przedstawienie sposobów, które można wykorzystać lub na których można się wzorować, próbując zgłębić interesujący nas temat. Nie każdemu uda się to w turbo szybkim czasie, ale na pewno dawka wiedzy to tym jak podejść do rozgryzania interesującego nas tematu nie zaszkodzi.

Rzadko czytam poradniki, ale ten napisany został w punkt.

Świetna książka pokazująca jak skutecznie można uczyć się samemu, na pewno warta zgłębienia.

• Poradniki
  • Psychologia
  • Audiobooki

Scott Young Zostań ultrasamoukiem. Jak mistrzowsko opanować twarde umiejętności w zadziwiająco krótkim czasie Zobacz więcej